Letecká doprava

Koronavir snížil prodeje letenek v ČR až o 40 procent

10.3. - Zájem Čechů o letenky se kvůli šíření nového typu koronaviru se v posledních týdnech snížil až o 40 procent. Klesl především zájem o země v jihovýchodní Asii a Itálii. Nižší obsazenost letadel by tak v případě některých destinací mohla vést i ke snížení cen za letenky.

Aerolinky Emirates zpřísňují čištění letadel Premium

Aerolinky Emirates zpřísňují čištění letadel

9.3. - S rostoucími obavami ze šíření nového koronaviru COVID-19 přijímá letecká společnost Emirates dodatečná opatření, aby cestujícím zajistila co nejbezpečnější a pohodlné cestování. Zajišťuje hloubkové čištění všech letadel na trasách z Dubaje a cestující si mohou změnit rezervaci naplánovaných letů bez jakýchkoliv poplatků.

Letiště Praha obhájilo evropské prvenství v oblasti zákaznické spokojenosti Premium

Letiště Praha obhájilo evropské prvenství v oblasti zákaznické spokojenosti

9.3. - Letiště Praha získalo ocenění Airport Service Quality Award 2019 a obhájilo tak pozici nejlepšího evropského letiště v oblasti zákaznické spokojenosti v kategorii 15 až 25 milionů odbavených cestujících za rok. Cenu každoročně uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International (ACI) letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících s poskytovanými službami.

Aktuální informace ke koronaviru

9.3. - Všichni čeští občané, kteří se vracejí z pobytu v Itálii, budou muset strávit dva týdny po návratu v karanténě. Na základě aktuálního vývoje šíření nákazy novým koronavirem Sars-CoV-2 vydalo příslušné zákonné opatření Ministerstvo zdravotnictví.

​IATA: Aerolinky mohou kvůli koronaviru ztratit až 113 miliard USD

6.3. – Aerolinky provozující osobní leteckou dopravu by kvůli epidemii onemocnění způsobeného novým typem koronaviru mohly přijít o 63 miliard až 113 miliard USD (1,4 bilionu až 2,6 bilionu Kč). Ve svém aktualizovaném odhadu to včera uvedlo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Dopady na dopravu leteckého carga zatím sdružení nevyčíslilo.

​Ode dneška nelétají letadla mezi Českou republikou a severní Itálií

5.3. – Od dnešního dne je přerušené letecké spojení mezi Českou republikou a severoitalskými regiony a Jižní Koreou kvůli obavám z šíření nového typu koronaviru. Vládou nařízený zákaz se dotkl asi 50 letů týdně. Již dříve vláda zastavila na dobu neurčitou přímé lety do Číny

​Evropské aerolinky nejhorší dopad koronaviru teprve čekají

4.3. – Zástupci evropských leteckých společností mají za to, že to nejhorší, co se týče dopadů nového typu koronaviru na odvětví letecké dopravy, teprve přijde. V následujících týdnech by se ale podle nich mohla poptávka stabilizovat. Šéfové aerolinek včera na konferenci sdružení Airlines for Europe (A4E) také apelovali na letiště, aby vzhledem k současnému rušení letů uvolnila pravidla pro přidělování takzvaných slotů, tedy časů vzletů a odletů.

ČR zastavuje kvůli koronaviru lety do Jižní Koreje a pěti italských měst

2.3. – Česká republika zastaví kvůli koronaviru od čtvrtka 5. března letecké spojení s Jižní Koreou a pěti italskými letišti ve městech Milán, Benátky a Boloňa. Vyhlášení nouzového stavu, o němž by se mělo podle ministra vnitra Jana Hamáčka do budoucna uvažovat, není podle vlády za současné situace na místě. Omezení zavádějí i některé vysoké školy, nemocnice, dopravci, firmy a další instituce.

​Evropská komise prošetří státní půjčku 400 milionů EUR pro Alitalia

2.3. – Evropská komise zahájila hloubkové šetření státní půjčky 400 milionů EUR (10,2 miliardy Kč) pro italskou leteckou společnost Alitalia. EK chce podle svého prohlášení zjistit, zda půjčka je v souladu s pravidly státní podpory pro podniky v obtížích a není státní podporou.

​ÚOHS posuzuje nákup firmy Skyport skupinou Czechoslovak Group

28.2. – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat spojením společnosti Skyport, která zajišťuje odbavování nákladů na pražském Letišti Václava Havla, a skupiny Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada. Vyplývá to z oznámení antimonopolního úřadu na jeho internetových stránkách. Informace o spojení obou firem se objevily v médiích už loni v říjnu.

spinner