DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Letecká doprava

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - červenec 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LOGISTICKÁ CENA ELA 2017 – ELA AWARD 2017

Byla udělena v Bruselu společnosti AGCO Smart Logistics za projekt roku 2017. Její iniciativa spočívá v procesech inovací a spolupráce v managementu integrovaných dodavatelských řetězců. 

​Aktuality ze světa 21/2017 Premium

​Aktuality ze světa 21/2017

30.7. – LETECKÁ DOPRAVA – Ve sporu ohledně letištních poplatků na frankfurtském letišti mezi leteckou společností Lufthansa a provozovatelem letiště dochází k prvním smírným řešením. Oba podniky podepsaly dohodu o krátkodobém snížení nákladů.

​Letištěm Václava Havla Praha prošlo zatím meziročně o 1,2 milionu lidí více

24.7. – Letiště Václava Havla Praha zaznamenalo v prvním pololetí letošního roku rekordní růst. Za první pololetí roku 2017 odbavilo letiště celkem 6 7764 752 cestujících, zatímco za stejné období roku 2016 to bylo téměř o 1,2 milionů méně. Nejvíce cestujících využilo přímé spojení po Evropě, velké meziroční nárůsty zaznamenaly spoje mezi Prahou a Afrikou, ale i na Blízký a Dálný východ.

​Vláda rozhodla o podpoře bezpečnosti regionálních českých letišť Premium

​Vláda rozhodla o podpoře bezpečnosti regionálních českých letišť

24.7. – Na mimopražských mezinárodních letištích by měly být zavedeny systémy pro rozpoznávání obličejů a registračních značek vozidel. Na Letišti Václava Havla už stejný systém funguje, chystá se ale jeho rozšíření na další části budovy. Počítají s tím materiály, které schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Opatření vyjdou přibližně na 672 milionů korun.

​Praha bude mít od podzimu čtvrté přímé letecké spojení s Čínou Premium

​Praha bude mít od podzimu čtvrté přímé letecké spojení s Čínou

20.7. – Letecká společnost China Eastern Airlines zahájí na konci října přímé lety z Prahy do středočínského města Si-an. Počet míst v Číně s přímým leteckým spojením z českého hlavního města se tak zvýší na čtyři. China Eastern Airlines od podzimu rovněž zvýší počet letů do Šanghaje. Informovala o tom mluvčí pražského Letiště Václava Havla Marika Janoušková.

Aktuality ze světa 20/2017 Premium

Aktuality ze světa 20/2017

17.7. - LETECKÁ DOPRAVA – Koncentrace leteckých lobby v Bruselu pokračuje. Kvůli tomu skončil nedávno svou činnost Svaz evropských leteckých společností AEA. Jedno z nejstarších zájmových zastoupení při EU se podřídilo nově založené organizaci Evropské aerolinky ( Airlines for Europe – A4E). Zatímco zástupci AEA před časem ještě tvrdili, že jejich lobby „bude několik dalších let existovat“, nyní vedoucí představitelé vydali sdělení „AEA na rozloučenou“ o rozpuštění svazu 

Prognóza Airbus: V příštích dvaceti letech se počet letadel zdvojnásobí

Letecká doprava dále poroste a počet letadel s kapacitou vyšší než 100 míst se v příštích dvaceti letech zdvojnásobí. Bude objednáno 35 tisíc nových letounů, a to zejména kvůli rostoucí poptávce po letecké dopravě, která se každý rok celosvětově zvýší o 4,4 procenta. Ukazuje to nejnovější prognóza společnosti Airbus pro roky 2017 až 2036.

​Co přinesl červen 2017 v dopravě

V Evropské unii skončilo s koncem pololetí předsednictví Malty a zanechalo užitečnou upomínku: ministři dopravy členských zemí přijali nedávno v jejím hlavním městě tzv. Vallettskou deklaraci o námořní dopravě. Ta s ohledem na námořní strategii EU identifikuje největší výzvy a cíle příštího desetiletí. Patří mezi ně konkurenceschopnost a ekologická udržitelnost evropské námořní plavby.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - červen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

ELA MÁ NOVÉHO PREZIDENTA

Na svém letošním výročním zasedání zvolili členové ELA nového prezidenta. Stal se jím Ital Paolo Biso-gni, prezident italského logistického svazu AILOG. Zasedání se konalo v Mnichově v rámci nedávného dopravního veletrhu transport logistics.

​Emirates SkyCargo získala prestižní ocenění v oblasti přepravy farmaceutických produktů

11.7. – Nákladní divize společnosti Emirates, Emirates SkyCargo získala další ocenění v oblasti přepravy tepelně citlivých farmaceutických produktů. Ocenění DHL Carrier Award for Reliability and Excellence bylo uděleno Emirates SkyCargo v rámci 17. globální konference věnující se přírodním vědám a zdravotnické péči pořádané společností DHL v Singapuru. Ocenění převzal Jeffrey Van Haeften, vicepresident Global Cargo Sales.

spinner