DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

Letecká doprava

Ryanair propojí Prahu s Ammánem Premium

Ryanair propojí Prahu s Ammánem

6.2. – Vedení nízkonákladové letecké společnosti Ryanair oznámili, že od konce října spustí novou pravidelnou linku mezi Prahou a Ammánem, hlavním městem Jordánska. Dopravce bude z Letiště Václava Havla Praha létat Boeingem 737 dvakrát týdně.

Travel Servis obnoví letecký park do roku 2022

6.2. – Charterová letecká společnost Travel Servis, majitel Českých aerolinií a firmy SmartWings, plánuje obnovu leteckého parku do roku 2022. V rozhovoru pro maďarskou tiskovou agenturu MTI to uvedl šéf Travel Service Hungary Attila Farkas.

Nové letecké linky z Brna začnou létat až v dubnu

5.2. – Nové letecké spojení Brna a pěti evropských měst, které bude zajišťovat rumunský dopravce Blue Air, se zpozdí o několik týdnů. Původně se počítalo s tím, že letadla vzlétnou již koncem března s platností letního letového řádu, nyní se předpokládá, že to bude až v dubnu. Oznámil to náměstek hejtmana Roman Hanák. Jihomoravský kraj společně s dopravcem založil společnost Blue Air Moravia Transportation.

IATA: Letecká přeprava nákladů loni rostla nejvíce od roku 2010

1.2. – Poptávka po globální letecké přepravě nákladů v loňském roce vzrostla o devět procent, což je nejlepší výsledek od roku 2010. Přispěl k tomu zejména růst globálního obchodu, uvedlo včera Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA). V roce 2016 se poptávka zvýšila o 3,6 procenta.

Nová bezpečnostní opatření na letišti Václava Havla v Praze Premium

Nová bezpečnostní opatření na letišti Václava Havla v Praze

31.1. – Vedení pražského letiště Václava Havla včera představilo nová opatření, která zvyšují jeho bezpečnost a řadí ho tak mezi nejbezpečnější mezinárodní letiště v Evropě. Na projektu, který uložila vláda v lednu roku 2015, se společně podílely složky Ministerstva financí (Celní správa a Český Aeroholding) a Ministerstva vnitra (Policie ČR a BIS).

Ostravskému letišti loni vzrostl počet cestujících o čtvrtinu

30.1. – Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově loni přepravilo 324 116 cestujících, což bylo o 25,5 procenta (65 893 lidí) více než v roce 2016. Počet odbavených cestujících byl na letišti nejvyšší za posledních devět let. Na nárůstu se nejvíce podíleli cestující na pravidelných linkách a pravidelných sezonních spojích do letních destinací. Oznámila to Kateřina Pustějovská z letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Třiadvacet afrických států vytvoří jednotný letecký prostor

30.1. – Třiadvacet afrických států včetně Jihoafrické republiky, Nigérie a Keni vytvoří jednotný letecký trh. Chtějí dosáhnout větší propojenosti, nižších cen letů a povzbudit růst svých ekonomik. První fázi projektu oznámila v neděli na summitu v etiopském hlavním městě Africká unie (AU), která sdružuje 55 členských zemí. Její představitelé doufají, že se postupně podaří vytvořit obdobu evropského společného leteckého prostoru, kde mohou aerolinky jednotlivých členských států operovat v jakékoli jiné členské zemi.

ČSA loni zvýšily přepravu o sedm procent na 2,9 milionu cestujících

26.1. – České aerolinie loni přepravily celkem 2,9 milionu cestujících, což znamená meziroční nárůst o sedm procent. Průměrná obsazenost letů stoupla o šest procentních bodů na 81 procent. Firma to včera uvedla v tiskové zprávě.

DB Schenker snižuje emise v pozemní, letecké i námořní dopravě Premium

DB Schenker snižuje emise v pozemní, letecké i námořní dopravě

24.1. – V rámci nového ekologického cíle skupiny Deutsche Bahn se DB Schenker zavázal snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 minimálně o 40 procent ve srovnání s rokem 2006. Cílem celé skupiny je pak snížení emisí uhlíku o polovinu.

Aktuality ze světa 4/2018 Premium

Aktuality ze světa 4/2018

23.1. – VNIZTROZEMSKÁ PLAVBA – Řeka Rýn je krátce před zavřením. Stav vody se zde zvyšuje již po řadu dní. Podle „Rheinische Post“ je situace zejména napjatá v prostoru Kolína nad Rýnem. Plavba na úseku mezi Mondorfem a Dormagenem je možná jen omezeně. „Znamená to, že loď zde nesmí jet rychle a musí být stále dosažitelná přes rádio,“ sdělil mluvčí oznamovacího střediska vysoké vody. Stav vody v řece u Kolína nad Rýnem může zakrátko dosáhnout osmi metrů. Při 8,50 metru musí být plavba úplně zastavena. Spolková správa vodních cest, které přísluší dozor nad nimi, již zastavila dopravu na některých tocích. Nesmí se už jezdit na úsecích řek Neckar, Lahn, Mosela, Saar a Wesera. Podle zvyšování stavu vody na Rýnu je třeba počítat, že v nejbližší době bude zastavena plavba na úseku z Maxau do Kolína nad Rýnem.

spinner