Letecká doprava

Airbus zvýšil odhad růstu poptávky po letadlech do roku 2038

19.9. – Evropský výrobce letadel Airbus zvýšil odhad růstu poptávky po letadlech na příštích 20 let. Celosvětová flotila se podle firmy do roku 2038 více než zdvojnásobí na 47 680 ze současných téměř 23 000 letadel, oznámil včera Airbus. Aerolinky a leasingové firmy budou potřebovat nakoupit 39 210 nových osobních a nákladních letadel, což je téměř o pět procent více, než Airbus odhadoval v předchozím výhledu.

EK: USA zřejmě zavedou cla na zboží z EU kvůli sporu kolem letadel

17.9. – Spojené státy pravděpodobně v brzké době uvalí nová cla na zboží z Evropské unie kvůli vleklému sporu ohledně subvencování výroby letadel. Včera to uvedla evropská komisařka pro obchod Cecilia Malmströmová. EU podle ní v takovém případě odpoví novými cly na americké zboží, napsala agentura DPA.

Vueling zahájila nové letecké spojení mezi Prahou a Florencií Premium

Vueling zahájila nové letecké spojení mezi Prahou a Florencií

16.9. – Včera poprvé odletělo letadlo španělské letecké společnosti Vueling na přímé lince mezi Prahou a Florencií. Nové letecké spojení budou moci cestující využít čtyřikrát týdně, a to vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. V tomto režimu bude nová linka k dispozici až do konce října. Informoval o tom specialista externí komunikace Letiště Praha Jiří Hannich.

Letecké linky mezi ČR a Ruskem budou pokračovat bez omezení

16.9. – Letecký provoz mezi Českou republikou a Ruskem bude fungovat bez omezení, v příštím roce se dokonce zintenzivní. V pátek se na tom dohodly letecké úřady obou zemí, informovalo ministerstvo dopravy. Kvůli sporům o dalším rozvoji leteckého spojení mezi oběma zeměmi bylo na začátku července několik letů zrušeno. Obě strany následně dočasně uvolnily provoz do září. Rusko patří k dlouhodobě nejvytíženějším leteckým destinacím z Česka.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – srpen 2019

SPEDICE

Mezinárodní federace spedičních svazů – FIATA

PŘIPRAVENOST FIATA NA NADCHÁZEJÍCÍ ZMĚNY

FIATA si hodlá osvojit „nový světový řád“ a hodnotí svou žádoucí vůdčí pozici při sjednocování roztříštěného spedičního oboru proti konkurenčním hrozbám.

Aerolinky krizi boeingů ustály, léto bylo ve znamení cest po Evropě Premium

Aerolinky krizi boeingů ustály, léto bylo ve znamení cest po Evropě

13.9. – Společnost Asiana, která provozuje cestovní portál Letuška.cz, zaznamenala v prvním pololetí letošního roku výrazný růst, když prodala 345 tisíc letenek a její obrat díky tomu meziročně narostl o 14 % na 3,2 miliardy Kč. Neméně úspěšné byly i prodeje v letních měsících. Za oba prázdninové měsíce si Češi u Letušky.cz koupili 75 360 letenek. Obrat společnosti za červenec a srpen díky tomu meziročně vzrostl o 6 % na 627 milionů Kč. 

ČSA budou provozovat letecké spojení na Island celoročně

12.9. – Nově budou České aerolinie nabízet denní spojení mezi Prahou a Keflavíkem na Islandu také během zimního letového řádu. Dosud byla linka provozována pouze jako sezónní a to v letním období. Provoz mezi Prahou a Keflavíkem tak budou České aerolinie zajišťovat celoročně.

Letiště Praha otevírá hotel AeroRooms a navyšuje kapacity letištních salonků Premium

Letiště Praha otevírá hotel AeroRooms a navyšuje kapacity letištních salonků

11.9. – Letiště Praha otevřelo hotel AeroRooms, který nabízí celkem čtrnáct pohodlných nově rekonstruovaných pokojů přístupných z veřejné i neveřejné části letiště. Prostory jsou určené jak pro tranzitní cestující, tak pro klienty, kteří potřebují využít krátkodobého ubytování v blízkosti terminálů. Ve stejné době probíhá na Letišti Praha také postupná rekonstrukce letištních salonků, která zdvojnásobí jejich kapacity a zvýší komfort pro cestující.

Kiwi.com jmenovala nové členy do svého představenstva

9.9. – Kiwi.com, online cestovní platforma s unikátní vyhledávací technologií, dnes oznámila v souvislosti s další fází růstu jmenování nových členů představenstva.

Aktuality ze světa 36/2019 Premium

Aktuality ze světa 36/2019

6.9 – LETECKÁ DOPRAVA – Společnosti Kühne + Nagel a Air France KLM Martinair Cargo hodlají vzájemně propojit své elektronické knihovací procesy. Odpovídající zkušební běh byl v červenci úspěšně absolvován, jak uvádí společné tiskové prohlášení. Řešení se má nyní dále vyvíjet a potom má být uplatněno v Evropě a v jihoasijském prostoru. 

spinner