Letecká doprava

Airbus přeruší výrobu ve Francii a Španělsku

18.3. - Airbus přeruší kvůli epidemii nového koronaviru na čtyři dny výrobu ve Francii a ve Španělsku. Evropský výrobce letecké techniky dnes podle zdrojů agentury Reuters také avizoval, že pokud krize v souvislosti s tímto onemocněním potrvá měsíce, bude potřebovat vládní pomoc.

S ohledem na šíření onemocnění COVID-19 přijímá skupina Air France-KLM mimořádná opatření Premium

S ohledem na šíření onemocnění COVID-19 přijímá skupina Air France-KLM mimořádná opatření

17.3. - Neustálé zhoršování životního prostředí spojené s epidemií a prudké snížení zájmu o činnost Air France–KLM vede skupinu k předpovědi výrazně horší finanční situace. V této mimořádně obtížné situaci uvítala skupina Air France-KLM prohlášení francouzské a nizozemské vlády, z nichž každá naznačila, že projednávají všechny možné prostředky na podporu skupiny.

Společnost Smartwings je připravena zajistit sedm letů do Číny

17.3. - Letecký dopravce Smartwings je připraven zajistit celkem sedm letů do dvou čínským měst pro převoz ochranných zdravotnických pomůcek do Česka. Nyní se čeká na získání všech nutných povolení pro lety, termín letů ovšem zatím stanoven není, řekla mluvčí společnosti Vladimíra Dufková a ministerstvo dopravy. Letadla by měla přivézt zejména přes milion respirátorů, několik milionů roušek a další ochranné pomůcky.

Aerolinky SAS zruší většinu letů a propustí 90 procent personálu

16.3. - Skandinávské aerolinky SAS kvůli masivnímu poklesu poptávky způsobenému novým koronavirem ruší od pondělí většinu letů a propustí 90 procent personálu, tedy zhruba 10 000 lidí. Společnost to oznámila včera ve Stockholmu.

Mělnický přístav očekává úbytek přepravy

13.3. - Mělnický přístav očekává podle ředitelky Lucie Petržílkové úbytek exportní přepravy, vnitrostátního provozu se opatření proti šíření nového koronaviru zatím nedotklo, řekla ČTK. Komplikace musí řešit i firmy přepravující letecké zásilky.

Regionální letiště v Česku čeká omezení provozu

13.3. - Opatření zavedená vládou ve stavu nouze se dotknou také menších mezinárodních letišť v zemi. Komerční přeshraniční lety mohou od soboty využívat jen Letiště Václava Havla v Praze. Vedení Letiště Karlovy Vary proto přijde o svou jedinou pravidelnou linku a obává se těžkých ekonomických dopadů. O zbývající dvě linky od soboty přijde letiště v Brně. Vedení letiště v Pardubicích bude o situaci jednat v pondělí.

Trumpův zákaz letů z Evropy vyvolává paniku na letištích

12.3. - Vystresovaní a unavení turisté na letištích po celé Evropě se na poslední chvíli snaží dostat na palubu letadel, která směřují do Spojených států. Paniku rozpoutalo rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zákazu letů z Evropy, kterým chce prezident zamezit šíření nového koronaviru. Opatření začne platit v pátek o půlnoci, potrvá 30 dní a vztahuje se na 26 evropských států včetně České republiky.

Od soboty platí mimořádná opatření v mezinárodní dopravě Premium

Od soboty platí mimořádná opatření v mezinárodní dopravě

12.3. - Od soboty mohou lidé cestovat za hranice pouze osobními automobily, přeshraniční osobní autobusová, vlaková nebo lodní doprava se pozastavuje. Nová opatření se dotknou i mezinárodní osobní letecké dopravy.

Letiště Praha zavádí samoobslužné odbavení zavazadel Premium

Letiště Praha zavádí samoobslužné odbavení zavazadel

11.3. - Na Letišti Praha je nově cestujícím, kteří odlétají z Terminálu 2, k dispozici samoobslužné odbavení zavazadel, tzv. Self-Service Bag Drop. Systém umožňuje, aby si cestující za využití moderní technologie sami odbavili svá zavazadla – a to rychle a jednoduše. Letiště pro tento účel instalovalo 12 moderních samoobslužných zařízení, nacházejí se na novém odbavovacím ostrově v Terminálu 2. 

British Airways, Ryanair, Wizz Air ruší lety do Itálie i z Itálie

10.3. - Britské aerolinky British Airways a irské nízkonákladové aerolinky Ryanair ruší všechny lety do Itálie i z Itálie. Reagují tak na oznámení italské vlády, která vyhlásila celostátní karanténu kvůli šíření koronaviru. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Ke stejnému kroku přistoupila maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air a přidaly se i španělské úřady. Ty nejprve informovaly o zrušení veškerých letů mezi Španělskem a Itálii od 11. do 25. března, následně ale vláda upřesnila, že jde jen o lety z Itálie, nikoli naopak.

spinner