Železniční doprava

Francie se připravuje na všeobecný kolaps, bude generální stávka

4.12. – Čtvrteční plánovaná generální stávka ve Francii by mohla ochromit celou zemi. Na neomezenou dobu hodlají přerušit práci zaměstnanci pařížského dopravního podniku RATP, železnic, dopravců v kamionové dopravě i v letecké společnosti Air France. Své síly spojilo několik odborových svazů kvůli chystané a mimořádně nepopulární důchodové reformě. 

Ministři dopravy EU schválili posílení práv pasažérů na železnici

4.12. – Unijní ministři dopravy schválili posílení práv pasažérů železnic a právní úpravu usnadňující dobudování transevropské dopravní sítě (TEN-T). Neshodli se ovšem v otázce aktualizace pravidel Evropské unie pro výběr silničních poplatků.

Dodávky just in sequence po železnici do výroby Škoda Auto Premium

Dodávky just in sequence po železnici do výroby Škoda Auto

3.12. – Pomocí integrovaného a dynamického konceptu podporují společnosti DB Cargo Logistics a DB Schenker automobilku Škoda Auto ve využívání nových výrobních kapacit.

Aktuality ze světa 48/2019 Premium

Aktuality ze světa 48/2019

29.11. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA - Terminál Skandinavienkai v Lübecku – Travemünde bude od ledna 2020 centrem automobilního překladu. Lübecká přístavní správa (LHG) si zajistila významný objem zásilek s rejdařstvím Finnlines. V příštích třech letech bude LHG na Skandinavienkai ročně překládat cca 60 000 dalších hotových automobilů. Vozidla jsou určena pro ruský trh. 

Všechny vlaky do Brna se vrátí 15. prosince na hlavní nádraží

27.11. – Největší změnou ve veřejné dopravě na jižní Moravě bude od 15. prosince, kdy se mění jízdní řády, obnova plného provozu na hlavním nádraží v Brně. Vrátí se na něj všechny vlakové spoje a přestane se využívat dolní nádraží. Od 30. listopadu ale cestující čeká dvoutýdenní výluka úseku mezi hlavním a židenickým nádražím, vlaky nahradí tramvaje. Oznámil to včera ředitel společnosti Kordis JMK Jiří Horský. Mimo Brno bude největší změnou zavedení nových přímých vlaků do Židlochovic a s tím související změny v trasách autobusových linek.

Polský veletrh byl pro české vystavovatele atraktivní

Město Gdaňsk na severu Polska hostilo na konci září 13. ročník mezinárodního železničního veletrhu TRAKO 2019. Prestižní akce se zúčastnilo více než 700 vystavovatelů z 30 zemí celého světa a silné zastoupení na veletrhu měly i české firmy. Za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR se v rámci oficiální účasti České republiky na společném stánku představilo devět firem sdružených v Asociaci podniků českého železničního průmyslu – ACRI.

CZ LOKO bude servisovat lokomotivy společnosti ČEPRO

O tucet lokomotiv společnosti ČEPRO, patřící mezi významné hráče na tuzemském trhu s ropnými produkty, se nově postará CZ LOKO. Firma vyhrála výběrové řízení na jejich údržbu a servis. Smlouva byla uzavřena na čtyři roky, informoval mediální zástupce Zdeněk Zuntych.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – říjen 2019

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

8. MEZINÁRODNÍ LOGISTICKÁ VĚDECKÁ KONFERENCE V POZNANI

Konference se uskuteční 18. až 19. listopadu jakožto WSL FORUM 2019 v Poznaňské škole logistiky v Polsku, Estkowskiego ul. 6. Její hlavní téma je zaměřeno na současné problémy logistiky ve vědeckém výzkumu. Jednacími body jsou například digitální dodavatelské řetězce, digitalizace logistických procesů, doprava a spedice, dodavatelská a distribuční logistika, výrobní logistika, logistika infrastruktury, náklady a kontrola v logistice, balení v logistických systémech, bezpečnost logistických procesů a logistická výchova. Jazyky konference jsou polština a angličtina.

Zeptali jsme se Vladimíra Kremlíka

ministra dopravy, při příležitosti otevření nové haly pro opravy nákladních vozů ČD Cargo v Ústí nad Labem (viz str. 12).

Jihomoravský kraj nakoupí 37 vlaků od Škody Transportation

22.11. – Zastupitelé Jihomoravského kraje včera schválili nákup 37 vlaků od Škody Transportation. Náměstek hejtmana Roman Hanák po jednání novinářům sdělil, že cenová nabídka výrobce je 6,651 miliardy Kč a zahrnuje i servis vlaků v dalších 30 letech. Kraj na nákup získá evropskou dotaci zhruba 5,5 miliardy. Na svůj podíl si kraj vezme úvěr. Nové elektrické vlaky budou jezdit od roku 2023 na tratích z Brna směrem do Tišnova, Blanska, Břeclavi a Křenovic. Provozovat je bude dopravce, který vzejde ze soutěže.

spinner