DN č. 19 - IAA Hannover 2018, Automobilová technika, InnoTrans Berlín, vychází 13.9., uzávěrka již 23.8.! 

Železniční doprava

Dopravci jsou na slevy připraveni, zlevněné jízdné už prodávají

14.8. – Největší železniční dopravci již začali prodávat zlevněné jízdné pro studenty a seniory, které začne platit od září. Žádný z velkých dopravců přitom neplánuje platnost slev omezovat, naopak spoje budou posilovat. Dopravní společnosti kvůli slevám upravovaly především své prodejní a tarifní systémy.

České dráhy vypsaly soutěž na 120 nových vlaků pro regionální linky Premium

České dráhy vypsaly soutěž na 120 nových vlaků pro regionální linky

14.8. – České dráhy vyhlásily soutěže na dodávku až 60 moderních elektrických jednotek s kapacitou až 240 míst a stejný počet motorových jednotek s kapacitou až 120 míst. Rámcové smlouvy uzavřené s vítězi umožní národnímu dopravci pružně reagovat na objednávku krajů při zajištění dopravní obslužnosti v regionech a co nejdříve po uzavření kontraktů na dopravní služby nasadit nová komfortní vozidla do provozu.

Bouře na severu Německa ochromila vlakovou i leteckou dopravu, ohrožená je i námořní doprava

10.8. – Sever Německa zasáhly v noci ze čtvrtka na pátek bouřky, které způsobily vážné problémy v dopravě a vyžádaly si několik zraněných. Příchod bouřek a mohutných lijáků se očekává také ve Skandinávii; některé trajektové spoje mezi Norskem a Dánskem byly zrušeny a majitelé člunů byli varováni, aby nevyplouvali na moře.

​​ČD Cargo rozšiřuje park interoperabilních lokomotiv Premium

​​ČD Cargo rozšiřuje park interoperabilních lokomotiv

9.8. – Na přelomu roku 2018 a 2019 společnost ČD Cargo, a. s., nakoupí další čtyři interoperabilní lokomotivy Vectron, které doplní osm již pořízených strojů stejné řady. Flotila interoperabilních lokomotiv nejvýznamnějšího tuzemského železničního nákladního dopravce se v letech 2019 a 2020 dále rozroste o 10 lokomotiv Traxx MS3.

Drobní investoři složili za měsíc osm milionů pro Leo Express Premium

Drobní investoři složili za měsíc osm milionů pro Leo Express

8.8 – Pouhý měsíc od začátku července do začátku srpna stačil na to, aby se 600 drobných investorů, vesměs fyzických osob, složilo na trhu investic Bondster na úvěr ve výši 8 083 624 Kč pro dopravní společnost Leo Express, která tímto způsobem testovala nové způsoby financování.

​​Ukrajina zvažuje zrušení železničních spojů s Ruskem

8.8. – Ukrajinská vláda zvažuje návrh na úplné přerušení železničního spojení s Ruskem. Podle agentury Interfax návrh předložil ministr pro infrastrukturu Volodymyr Omeljan jako jednu z dalších reakcí Kyjeva na anexi Krymského poloostrova a podporu, kterou Moskva poskytuje donbaským radikálům.

CZ Loko dodala do Itálie pět lokomotiv za 200 milionů korun

6.8. – Českotřebovská společnost CZ Loko dodala do Itálie pět posunovacích lokomotiv řady EffiShunter 1000. Používat je bude firma patřící do skupiny národního dopravce Gruppo Ferrovie dello Stato Italiane. Uvedl to zástupce CZ Loko Zdeněk Zuntych. Zakázka za zhruba 200 milionů Kč má pro výrobce lokomotiv i další velký význam.

České dráhy přepravily za první pololetí skoro 90 milionů cestujících Premium

České dráhy přepravily za první pololetí skoro 90 milionů cestujících

3.8. – Růst počtu cestujících letošního prvního čtvrtletí nabral ve druhém kvartálu ještě vyšší tempo. České dráhy za šest měsíců letošního roku přepravily už o 2,5 milionu cestujících více než loni ve stejném období. Největší zájem o služby Českých drah je na dálkových linkách a v příměstské dopravě velkých aglomerací, především v Praze a v jejím okolí, oznámil mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

Flotilu Leo Express rozšiřuje 15 motorových jednotek Premium

Flotilu Leo Express rozšiřuje 15 motorových jednotek

2.8. – Dopravce Leo Express si dlouhodobě pronajal 15 motorových jednotek typu LINT od výrobce Alstom, které plánuje nasadit na trasy v České republice. V současné době totiž kraje vypisují výběrová řízení na zajištění dopravní obslužnosti od prosince příštího roku. Informoval o tom mluvčí dopravce Emil Sedlařík.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – červenec 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

KAŽDOROČNÍ KONFERENCE O LOGISTICKÉM VÝZKUMU

Již 23. konference proběhne ve dnech 5. až 7. září v britském Plymouthu v Institutu logistiky a dopravy tamní Plymouth University. Regionalizace a vývoj v managementu dat přetvářejí globální logistické systémy; logistika a manažeři dodavatelských řetězců se vypořádávají s nebývalými výzvami. Téma Konference 2018 se zaměří na to, jak mohou výzkumníci asistovat manažerům ve formování logistických aktivit a politiky na podporu integrovaných udržitelných operací.

spinner