Železniční doprava

​Do integrované dopravy se v Libereckém kraji zapojí i rychlíky Premium

​Do integrované dopravy se v Libereckém kraji zapojí i rychlíky

12.9. – V rámci systému integrované regionální dopravy IDOL bude v Libereckém kraji možné od října cestovat i rychlíky Českých drah. Je to největší a nejvýznamnější rozšíření systému od jeho zavedení v polovině roku 2009.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - srpen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

CENU ELA 2017 PRO PROFESIONÁLA ROKU ZÍSKAL JOSH START

Josh Start je čelným pracovníkem podniku Wilson James z Velké Británie: je šéfem logistického centra v Colnbrooku, jež se nachází těsně u největšího britského letiště Heath-row. Svou kariéru zahájil v armádě, stal se zde mimo jiné logistickým trenérem afghánské armády a byl hodnocen jako velmi kvalifikovaný mladý muž.

​Skupina Škoda Transportation dodá do Finska nové vagóny za skoro 1,4 miliardy korun

4.9. – Dceřiná firma společnosti Škoda Transportation, finský Transtech, dodá celkem dvacet nových moderních vozidel do Finska. Finské státní dráhy zúčinily na základě kontraktu z roku 2015 opci na dvacet dvoupodlažních osobních vozů. Hodnota kontraktu je téměř 1,4 miliardy korun.

​ČD Cargo chystá další masivní investice do svého vozového parku

1.9. – Společnost ČD Cargo realizovala za první pololetí roku 2017 zisk před zdaněním podle mezinárodních účetních standardů (IFRS) ve výši 496 milionů korun. Do konsolidovaného výsledku skupiny ČD pak segment nákladní dopravy přispěla čistým ziskem po zdanění ve výši 384 milionů korun. Za první pololetí letošního roku přepravila skupina ČD Cargo 32,2 milionu tun zboží.

Stát hledá zájemce o železnici Jemnice - Moravské Budějovice Premium

Stát hledá zájemce o železnici Jemnice - Moravské Budějovice

1.9. – Stát nabízí na prodej skoro 21 kilometrů dlouhou železniční trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí na Třebíčsku. Chce ze ni nejméně 94,68 milionu korun. Nabídky bude státní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) přijímat do 29. září. Jemnická radnice ani spolek, který s podporou obcí udržuje osobní dopravu na trati, nyní o koupi neuvažují.


DB Cargo vsadila na kamiony a obsluhuje „poslední míli” Premium

DB Cargo vsadila na kamiony a obsluhuje „poslední míli”

28.8. – Nákladní složka německé dráhy DB Cargo nabízí rychlejší přepravu do Norska a Švédska. Jednodušší, rychlejší a cenově výhodnější spojení umožnila radikální změna logistického konceptu: místo toho, aby bylo zboží v Norsku a Švédsku ve Skandinávii znovu přeloženo na místní prostředky, organizuje dánská regionální společnost DB Cargo celou přepravu k zákazníkům včetně přejezdu Skagerraku.

Josef Gulyás (CZ LOKO, a. s.) : „Daří se nám hledat prostor na trhu. Páteřní zakázky máme na pět let dopředu“¨

Společnost CZ LOKO patří mezi největší české výrobce kolejových vozidel, kteří jsou navíc schopni se svou produkcí prorazit i na zahraničních trzích. Během poslední doby se na trhu objevilo hned několik nových či modernizovaných vozidel z produkce této společnosti. Pro koho jsou určena a jaký je o ně zájem – to už jsou otázky pro generálního ředitele CZ LOKO Josefa Gulyáse.


​Pražské hlavní nádraží má nového dodavatele Facility služeb

25.8. – Od 1. srpna 2017 se spolu se SŽDC o správu budovy pražského hlavního nádraží, respektive o údržbu, ostrahu a úklid stará společnost Mark2 Corporation Czech a.s. (M2C). Výběrové řízení bylo vypsáno na začátku letošního roku, jeho vítězem se stala společnost M2C s letitými zkušenostmi v oblasti facility managementu. Smlouva je uzavřena na jeden rok.

​V Rakovníku skončila oprava železničního nádraží

25.8. – V Rakovníku skončila oprava železničního nádraží za více než pět milionů korun. Jde o čtvrtou dokončenou rekonstrukci nádraží ve Středočeském kraji. Mezi tisícovkou nádraží v zemi patří Rakovník do stovky nejvytíženějších. „Denně tady projde v průměru 2000 cestujících," řekl při slavnostním otevření budovy náměstek pro správu majetku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Tomáš Drmola.

​Leo Express chce provozovat vlaky mezi Prahou a Berlínem Premium

​Leo Express chce provozovat vlaky mezi Prahou a Berlínem

25.8. – Český dopravce Leo Express chce v příštích letech začít provozovat železniční spoj mezi Prahou a Berlínem. Informoval o tom výkonný ředitel společnosti Peter Köhler. Firma nedávno vstoupila na německý trh, její první vlak směřující z Berlína do jihoněmeckého Stuttgartu vyjel na trať tento týden.

spinner