DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Železniční doprava

​Hlavním lákadlem veletrhu Czech Raildays budou nové lokomotivy

12.6. – Lokomotivy EffiShunter a EffiLiner v expozici společnosti CZ Loko nebo lokomotiva řady 102 DB z produkce společnosti Škoda Transportation budou patřit k největším lákadlům letošního ročníku mezinárodního veletrhu drážní a manipulační techniky, výrobků a služeb pro potřeby kolejové dopravy Czech Raildays. Akce se uskuteční v Ostravě.

​Siemens otevírá novou konstrukční kancelář pro vývoj kolejových vozidel v Plzni

12.6. – Společnost Siemens ČR otevřela 1. června v Plzni novou konstrukční kancelář Engineeringu divize Mobility pro vývoj kolejových vozidel. Rozšířila tak své pobočky Engineeringu, které nyní působí v Praze a Ostravě. Nová kancelář bude zaměřena na oblast elektrotechniky pro projekty kolejových vozidel. Celkově již půjde o deváté pracoviště českého Siemens, které se věnuje výzkumu a vývoji v rámci ČR.

​Implementace balíčku vyvolává oprávněné obavy nejen z nárůstu byrokracie

Evropský parlament schválil v loňském roce čtvrtý železniční balíček, který má jednak otevřít cestu k liberalizaci železničního trhu a jednak zrychlit, zjednodušit a zlevnit schvalování vozidel určených pro mezistátní dopravu. Zahájený proces jeho implementace do národních legislativ ale ukázal, že vše rozhodně nebude tak jednoduché, jak se mohlo na první pohled zdát. Opak je pravdou a problémů k diskusi bude dále spíše přibývat.

Aktuality ze světa 15/2017 Premium

Aktuality ze světa 15/2017

5.6. – EXPRESNÍ SLUŽBY – Počátkem roku 2018 nasadí hamburský podnik balíkových služeb Hermes Europe do svých služeb první z 1500 vozidel jeho budoucí elektro flotily. O strategickém partnerství v této věci byla podepsána dohoda s Mercedesem. První transportéry se nasadí v Hamburku a ve Stuttgartu.

​ČD Cargo vloni téměř zdvojnásobilo zisk z roku 2015

Společnost ČD Cargo navázala v loňském roce na pozitivní výsledky posledních let a hospodařila se ziskem před zdaněním podle mezinárodních účetních standardů (IFRS) ve výši 970 milionů Kč. Do konsolidovaného výsledku Skupiny ČD pak segment nákladní dopravy, který je tvořen společností ČD Cargo a jejími kapitálovými účastmi, přispěl čistým ziskem po zdanění ve výši 935 milionů Kč.

​Aktuality ze světa 14/2017 Premium

​Aktuality ze světa 14/2017

29.5. – KOMBINOVANÁ DOPRAVA – Předsedkyně představenstva společnosti HHLA (Hamburger Hafen und Logistik) Angela Titzrath hodlá spojit oba dceřiné intermodální podniky Polzug a Metrans. „Naše činnosti na intermodálním úseku přispěly v minulých letech rozhodujícím způsobem k pozitivním výsledkům HHLA. Chceme přitom kvalitu naší nabídky dále zvyšovat. Proto, za předpokladu souhlasu našich dozorčích grémií, spojíme od 1. ledna 2018 operativní činnosti našich drážních podniků Polzug a Metrans do jednoho podniku pod vedením Metransu,“ uvedla.

​ČD zrušily tendr na vybavení lokomotiv zabezpečovacím zařízením Premium

​ČD zrušily tendr na vybavení lokomotiv zabezpečovacím zařízením

29.5. – České dráhy zrušily obří zakázku na vybavení lokomotiv evropským zabezpečovacím zařízením za více než šest miliard korun. Důvodem bylo to, že se žádný uchazeč nepřihlásil. Potvrdil to mluvčí dopravce Radek Joklík.

​Ministerstvo dopravy chystá průlomové jednotné jízdné na železnici

29.5. – Cestující na železnici by to podle plánu Ministerstva dopravy mohli mít od konce roku 2019 výrazně snazší. Ministerstvo dopravy totiž hodlá zavést jednotné jízdné, které budou uznávat všichni zapojení dopravci. Cestující by si tak už nemuseli kupovat jízdenky u každého dopravce zvlášť.

​Aktuality ze světa 13/2017 Premium

​Aktuality ze světa 13/2017

19.5. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Z belgické nákladní dráhy „B logistics“ se stala „Lineas“ Se změnou jména končí dřívější nákladní společnosti belgických drah poslední spojení ke státnímu koncernu SNCB. Nemění se jen jméno, tvrdí předseda představenstva Geert Pauwels. Lineas má být zcela novou společností s budoucností.

​Systém správy mobilních aplikací od UniControls využívá pět dopravců nejen v ČR

18.5. – Společnost UniControls vyvinula a dále zdokonaluje systém managementu mobilních aplikací MOMA, který dnes obsluhuje více než dva tisíce vozidel u pěti dopravců v ČR, na Slovensku a ve Finsku, pro které přenáší data z široké škály aplikací.

spinner