Železniční doprava

AŽD Praha dokončila další projekt v Bosně a Hercegovině Premium

AŽD Praha dokončila další projekt v Bosně a Hercegovině

5.9. – Společnost AŽD Praha úspěšně dokončila další projekt modernizace zabezpečovacího a sdělovacího zařízení. Šlo o 41 kilometrů dlouhý úsek na trati Sarajevo – Bradina v Bosně a Hercegovině. Projekt v hodnotě 8,9 milionu € byl předán zákazníkovi ŽFBH – Železnici Federace Bosny a Hercegoviny do zkušebního provozu.

Praha chce v budoucnu víc železničních zastávek i tratí

4.9. – Na území Prahy vzniknou nové železniční zastávky, rozšířeny budou některé tratě, zlepší se vybavení zastávek a intervaly příměstských vlaků budou deset až 15 minut. Vzniknou také vysokorychlostní spojení pro dálkovou dopravu. Vyplývá to ze Strategie rozvoje metropolitní železnice, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR) a organizace Ropid, která organizuje pražskou integrovanou dopravu (PID). Materiál dnes projednají pražští radní. Termíny změn nebo jejich cena v materiálu nejsou uvedeny.

SŽDC připravuje modernizaci železniční trati mezi Plzní a Českými Budějovicemi

30.8. – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravuje modernizaci železniční trati Plzeň – České Budějovice za miliardy korun. Jde o jednu z nejfrekvento­vanějších železničních tepen vedoucích z Plzně. Hlavní stavbou bude zdvojkolejnění 31 kilometrů dlouhého úseku mezi Plzní-Koterovem a Nepomukem. Cílem je posílit roli železnice jako rychlé páteřní dálkové i regionální dopravy, řekla mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Speciální vozidla CZ LOKO budou pomáhat s údržbou v sofijském metru Premium

Speciální vozidla CZ LOKO budou pomáhat s údržbou v sofijském metru

28.8. – V těchto dnech míří do Sofie dvě speciální vozidla s označením MUV 74 M-S vyrobená v českotřebovské společnosti CZ LOKO. V bulharském hlavním městě je dopravní firma Metropolitan Sofia nasadí v metru při údržbě tratí. První vozidlo je vybaveno pracovní plošinou pro přístup k trolejovému vedení, druhé pak standardní hydraulickou rukou a také pluhem pro odklízení sněhu, neboť zde podzemní dráha vede z části i po povrchu. Během září bude v Bulharsku proškolen personál a obě vozidla uvedena do provozu.

RCG a DHL Global Forwarding prohloubily spolupráci

Projekt Nové hedvábné stezky má pro rakouské spolkové dráhy ÖBB mimořádnou prioritu. První přímý nákladní vlak z Číny do Vídně představoval letos na jaře pro nákladní složku ÖBB Rail Cargo Group (RCG) skutečný milník. Představitelé RCG a DHL Global Forwarding však šli ještě dál a podepsali memorandum o porozumění, na jehož základě budou společně nabízet železniční spojení na euroasijském koridoru pravidelně.

Ekologickým premiantem v dopravě je stále železnice

Na začátku letních prázdnin zveřejnilo sdružení na podporu železnice Allianz pro Schiene přímé srovnání ekologických dopadů mezi různými druhy dopravy (leteckou, osobní automobilovou, nákladní silniční, autobusovou a železniční). Cestující, zasilatelé, politici i obyvatelé tak mají možnost seznámit se s žebříčkem vlivu na životní prostředí v Německu, a to v kategoriích „emise skleníkových plynů“, „spotřeba energií“ a „emise NOx“.

Piotr Matuszyński se stal novým finančním ředitelem

Novým finančním ředitelem Advanced World Transport (AWT), člena skupiny PKP CARGO, byl v polovině července jmenován Piotr Matuszyński. Na pozici nahradil Tomáše Krále, který byl z funkce finančního ředitele odvolán o týden dříve a ve své profesní kariéře bude pokračovat mimo skupinu AWT.

RYKO dokončilo halu pro demontáž vagonů

Děčínská firma RYKO, jedna z největších evropských opraven nákladních železničních vozů, v červenci dokončila novou halu pro demontáž podvozků a dvojkolí nákladních vagonů. Celková investice do nové haly dosáhla v průběhu tří let 40 milionů Kč. Podle vedení firmy jde o významnou technologickou změnu i zásadní zlepšení pracovního prostředí pro zaměstnance firmy.

Co přinesl červenec 2018 v dopravě

Před prázdninami školními i europarlamentními došlo v Evropské unii k přijetí řady důležitých rozhodnutí a k prezentaci zajímavých iniciativ – některé pro jejich závažnost dnes zmíníme.

Výtěžek z dluhopisů investujeme do obnovy vozidlového parku

Investice do zaměstnanců i vozidlového parku. Ale také nedostatek opravárenských kapacit. Rozvoj činnosti v zahraničí či skokový nárůst přeprav dřeva. A skoro kritická situace na přeplněných kolejích nejen v České republice. To jsou jen některá z důležitých témat, o kterých jsme hovořili s Ivanem Bednárikem, předsedou představenstva ČD Cargo.

spinner