DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

Železniční doprava

V Praze jednají šéfové evropských železnic

22.2. – V Praze diskutují šéfové evropských železnic o vysokorychlos­tních tratích, konkurenci a bezpečnosti železniční dopravy. Uvedli to organizátoři akce pod názvem International Railway Summit na svých stránkách.

SŽDC dále zvyšuje zabezpečení přejezdů Premium

SŽDC dále zvyšuje zabezpečení přejezdů

20.2. – Správa železniční dopravní cesty plánuje investovat v letošním roce 814 milionů Kč do zvýšení zabezpečení 82 úrovňových přejezdů. Vedle modernizací nejstarších typů zabezpečovacích zařízení doplní u dvacítky přejezdů závory a na další čtyři přejezdy nainstaluje výstražná světelná zařízení. Desítky dalších přejezdů projdou kompletní rekonstrukcí, která se zaměří také na povrch přejezdové konstrukce. Správce české železniční sítě se bude dále věnovat testování nových technologií a zrychlení přípravy výstavby mimoúrovňových křížení.

Dělníci odstranili část opravovaného železničního mostu v pražském Karlíně

19.2. – Z Negrelliho viaduktu v pražském Karlíně byla demontována ocelová konstrukce železničního mostu. Na zem ji v ulici Prvního pluku snesl pětisettunový jeřáb. Most přes ulici Prvního pluku je součástí nyní opravovaného Negrelliho viaduktu. Pochází z roku 1936 a je v nevyhovujícím stavu. Modernizaci Negrelliho viaduktu, která začala loni v létě a potrvá tři roky, provádí Správa železniční dopravní cesty.

Firmě AŽD Praha předloni klesly zisk i tržby o necelou pětinu

15.2. – O 18,6 procenta na 643 milionů Kč klesl předloni meziročně čistý zisk firmě AŽD Praha. Tržby se jí snížily o 16,7 procenta na 9,96 miliardy Kč. Společnost to uvedla ve výroční zprávě ve Sbírce listin, výsledky vykazuje od října předešlého roku do konce září daného roku.

Plzeňský kraj vyhlásí veřejné soutěže na autobusy a vlaky

15.2. – Plzeňský kraj vyhlásí do poloviny roku soutěže na zajištění veřejné autobusové a železniční dopravy v regionu od konce roku 2019. Stanoví to předpisy EU. Smlouvy s novými dopravci budou desetileté, kontrakty se železničními operátory mohou být delší. Řekl to náměstek hejtmana Pavel Čížek.

SŽDC letos chystá modernizaci důležitých tratí

Na konci letošního roku by mohla začít modernizace železniční trati Veselí nad Lužnicí – Tábor, jejíž náklady budou činit 3,1 miliardy Kč. Letos začne také modernizace trati Sudoměřice – Votice, stavba potrvá do roku 2021 a náklady dosáhnou 4,3 miliardy Kč. Oznámil to mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - únor 2018

SPEDICE

Mezinárodní federace spedičních svazů – FIATA

VÝZVA K ÚČASTI NA PŘÍPRAVĚ INDEXŮ LOGISTICKÉ VÝKONNOSTI (LPI)

Komentář: Co přinesl leden 2018 v dopravě

Ve třech státech našeho evropského regionu – u nás, v Německu a v Rakousku – proběhly nedávno parlamentní volby a byla otázka, jaké vlády z nich vzejdou a jaké dopravní priority si stanoví. Vládní program české menšinové vlády na úseku dopravy bude nepochybně podrobně probírán v politických kruzích a v médiích. Pozornost proto chceme věnovat na našem vymezeném prostoru situaci u našich sousedů.

Dohoda urychlí přípravu staveb

Správa železniční dopravní cesty urychlí přípravu železničních staveb. Umožní jí to dohoda se Státním pozemkovým úřadem (SPÚ), kterou minulý týden uzavřeli zástupci obou organizací.

Eurostar spojí Londýn s Amsterdamem za tři hodiny a 41 minut

12.2. – Z Londýna do Amsterdamu se bude možné dostat rychlovlakem Eurostar za tři hodiny a 41 minut. Spojení pod kanálem La Manche začne fungovat od 4. dubna, zpočátku ale pouze ve směru z Británie, uvedl zpravodajský server BBC.

spinner