Veřejná doprava

​Vyšlo v DN č. 6

Ing. Radislav Kusák: Provozování elektrobusů bez podpory je dnes vzhledem k jejich ceně neekonomické

29.3. – V současné době se jedná o dalším zpřísňování emisních limitů také pro nákladní vozidla a autobusy. Jak tuto situaci vnímají dopravci, to nám přiblížil generální ředitel ČSAD Uherské Hradiště a viceprezident a předseda sekce osobní dopravy ČESMAD Bohemia Ing. Radislav Kusák.

Komunikaci společnosti Alstom v Česku a na Slovensku nově řídí Kateřina Pištorová

27.3. - Novou manažerkou komunikace a tiskovou mluvčí společnosti Alstom pro Česko a Slovensko se stala Kateřina Pištorová. V Alstomu zodpovídá za externí a interní komunikaci. Rozšířila řady manažerské a obchodní kanceláře se sídlem v Praze, do jejích kompetencí spadá také komunikace směrem k 1100 zaměstnancům ve výrobním závodě v České Lípě.

Veřejnou dopravu v Německu ochromí stávka, problémy budou mít i spoje s ČR

27.3. - Veřejná doprava v Německu se dnes prakticky zastaví kvůli stávce za vyšší mzdy. S problémy musí počítat statisíce lidí, kteří spoléhají na železniční, leteckou, lodní i místní dopravu. Potíže se nevyhnou ani cestujícím z Česka, některé mezistátní spoje podle Českých drah skončí na hranicích s Německem.

Praha chce na základě získaných dat zklidnit dopravu v širším centru města

27.3. - Praha chce na základě dat o dopravě, která sbírala v době opravy tramvajové trati mezi Malostranskou a Újezdem, zklidnit provoz v širším centru města. Data bude vyhodnocovat magistrát ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, Technickou správou komunikací a Operátorem ICT v následujících třech týdnech. Při oficiálním ukončení oprav tramvajové trati to včera novinářům řekl náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib. Nejlepší by podle něj bylo oblast Malé Strany pro průjezd v budoucnosti uzavřít.

Středočeský kraj a Praha obdržely 51 nabídek do tendru na autobusové dopravce

24.3. - Středočeský kraj a Praha obdržely 51 nabídek do čtvrtého, tedy posledního tendru na provozovatele autobusů Pražské integrované dopravy (PID), kteří budou jezdit od 1. prosince 2024. Do soutěže se kromě velkých firem přihlásili i malí a střední dopravci. V takzvané čtvrté vlně se vybírají dopravci pro devět oblastí, a to Příbrami, Sedlčan, Vlašimi, Říčan, Zdib, Úval, Dolních Břežan, Kolína a Nymburka. Na každou z oblastí připadá od čtyř do osmi nabídek. Doručené nabídky posoudí komise, která doporučí uzavření smluv s vybranými dodavateli, uvedly v tiskové zprávě organizace Ropid a Integrovaná doprava Středočeského kraje.

Předsedou dozorčí rady DPP je Zdeněk Hřib, nahradil Adama Scheinherra

23.3. - Novým předsedou dozorčí rady pražského dopravního podniku (DPP) se stal náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib. Ve funkci nahradil bývalého náměstka primátora Adama Scheinherra. ČTK to po svém zvolení potvrdil Zdeněk Hřib. V uplynulých týdnech složení patnáctičlenné dozorčí rady v pozici valné hromady DPP obměnili pražští radní. DPP je největší městskou firmou v Česku.

Liberecký dopravní podnik chce koupit deset až 15 kloubových autobusů

20.3. - Liberecký dopravní podnik (DPMLJ) chce koupit deset až 15 kloubových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Předpokládá, že cena za jeden bude 10,15 milionu korun bez daně. Nabídky mohou firmy podávat do 20. dubna, vyplývá z údajů ve věstníku veřejných zakázek.

DPMB pořídí dalších 15 obousměrných tramvají

20.3. - Dopravní podnik města Brna nakoupí další nové obousměrné tramvaje Škoda ForCity Smart 45T. Z Integrovaného regionálního operačního programu získal dopravce dotaci ve výši 630 milionů korun.

Benešov plánuje od září změny v MHD, přibudou autobusové linky

18.3. - Benešov plánuje od 1. září změny v městské hromadné dopravě. Přibudou autobusové linky, místo dosavadních tří jich bude pět. Provoz MHD se zároveň rozšíří do večerních hodin a zlepší se spojení ze Spořilova na nádraží. Novinářům to včera řekl starosta Jaroslav Hlavnička.

Německý parlament schválil financování dostupné měsíční jízdenky

17.3. - Spolkový sněm včera schválil financování dostupné celoněmecké jízdenky na městskou a regionální dopravu, cesta pro květnové zavedení lístku v ceně 49 EUR (1180 Kč) měsíčně je tak otevřená. Dohodu dlouho komplikoval finanční spor mezi spolkovou vládou a regiony, spolková vláda ale nakonec souhlasila na jízdenku až do roku 2025 poskytovat 1,5 miliardy EUR.

spinner