Veřejná doprava

​Ing. Adam Scheinherr, Ph.D., MSc.: Praha má největší šanci na spolufinancování z Evropské unie u projektů udržitelné mobility

Rozvoj city logistiky v Praze se netýká pouze řízení dopravních toků a přepravních řetězců, ale úzce souvisí se zaváděním nízkoemisních či bezemisních vozidel a také s rozvojem dopravní infrastruktury. O vyjádření k těmto oblastem jsme požádali náměstka primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Ing. Adama Scheinherra, Ph.D., MSc.

ČSAD Slaný zahájí v prosinci provoz linkové autobusové dopravy v Teplicích

30.11. – Prvního prosince zahájí ČSAD Slaný provoz příměstské a meziměstské autobusové dopravy v Teplicích. V soutěži o provozovatele autobusové dopravy na Teplicku, která se konala v prosinci minulého roku, porazila ČSAD Slaný konkurenční Arrivu. Zakázku od Ústeckého kraje podepsala na deset let.

Koronavirus komplikuje regionální dopravu v Libereckém kraji, chybí řidiči

30.11. – Koronavirus komplikuje regionální dopravu v Libereckém kraji, dopravcům chybí řidiči. Zatím nebylo nutné omezovat rozsah dopravy v kraji, nicméně informace od dopravců jsou takové, že stále větší počet řidičů především v příměstské autobusové dopravě je v karanténě nebo izolaci a může se stát, že bude docházet k omezování některých spojů. Po včerejším jednání Krizového štábu Libereckého kraje to řekl hejtman Martin Půta.

Nová tramvaj od Škody Transportation už jezdí v Ostravě s cestujícími

29.11. - Nová tramvaj od skupiny Škody Transportation určená pro Dopravní podnik Ostrava (DPO) již slouží obyvatelům a návštěvníkům moravskoslezské metropole. První z 35 kusů nových tramvají Škoda ForCity Smart Ostrava dnes zahájila zkušební jízdy s cestujícími. Moderní, bezpečné a komfortní vozidlo má za sebou úspěšné absolvování první etapy zkoušek v městském provozu, když najelo potřebných 20 000 kilometrů v režimu zkušebních jízd bez cestujících.

DPP vybral firmy pro monitoring stavby metra D, zaplatí za něj 792 mil. Kč

27.11. - Pražský dopravní podnik (DPP) podepsal smlouvu se sdružením firem SG Geotechnika, INSET, GeoTec-GS a PUDIS, které zajistí tzv. pasportizaci a monitoring pro plánovanou stavbu metra D. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí podniku Aneta Řehková. Uzavření smlouvy podle ní umožnilo rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěž (ÚOHS), který zamítl rozklad proti výsledku tendru.

DPP a Škoda Transportation představily nový elektrobus pro Prahu

24.11. - Nový elektrobus Škoda E’CITY byl včera představen na 10. ročníku středoevropského veletrhu Czechbus. Jedná se o zbrusu nový model elektrobusu z dílny skupiny Škoda Transportation. Praha tak bude prvním městem, kde bude jezdit tento moderní a ekologický elektrobus, který neprodukuje emise oxidu uhličitého a dalších škodlivých látek, čímž přispívá k čistějšímu ovzduší a harmoničtějšímu životnímu prostředí ve městě, a Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) jeho prvním provozovatelem. DPP si objednal flotilu 14 vozidel a plánuje je nasazovat především na linky č. 154 a 213.

​Dodán pětistý elektrický autobus IVECO E‑WAY

Elektromobilita je pro značku IVECO Bus a její výrobní závod se sídlem v Rothais ve Francii nyní realitou. Tam právě dokončili svůj 500. autobus. Vozidlem s číslem 500, vyrobeným v areálu Rorthais, je 12metrový autobus E‑WAY provozovaný společností Keolis Pays d‘Aix v síti metropolitních oblastí Aix‑Marseille‑Pro­vence. Autobus je součástí objednávky 46 vozidel, která mají být dodána do konce roku 2024.

​Tramvajové mosty DPMB prokoukly, zdobí je profesionální „graffiti“

13.11. – Dopravní podnik města Brna dokončil opravy mostů, po kterých je vedena tramvajová doprava. Třináct mostních objektů od začátku roku získalo novou omítku, jedenáct z nich i výzdobu v podobě profesionálního „graffiti“. Dopravní podnik tak navázal na dobré zkušenosti z předchozích projektů, kdy v rámci oprav opěrných zdí u tramvajových tratí udělal z šedých ploch u zastávek atraktivní místa.

​Student Agency slaví 25 let od svého založení, způsobila revoluci v dálkové dopravě

9.11. – Dne 11. listopadu uplyne 25 let od vzniku společnosti Student Agency (zápis do obchodního rejstříku). Společnost, jejímž zakladatelem a majitelem je podnikatel Radim Jančura (49), je nyní jedním z nejvýznamnějších autobusových a vlakových dopravců v zemi a pronikla i do zahraničí. Student Agency je i předním prodejcem letenek a zájezdů a největší agenturou pro prodej jazykových a pracovních pobytů v zahraničí.

​Iveco Czech Republic patří mezi nejlepší zaměstnavatele roku 2021

8.11. – Společnost Iveco Czech Republic, a. s., se opět umístila na stupních vítězů v soutěži Zaměstnavatel roku. Letos si odnáší dokonce dvě ocenění, čímž navazuje na své úspěchy z předešlých let. Největší producent autobusů v Evropě získal třetí příčku v celostátní kategorii Zaměstnavatel roku do 5000 zaměstnanců a zároveň ovládl kategorii Zaměstnavatel regionu Pardubického kraje. Výrobce vozů značky Iveco Bus se v regionální kategorii umisťuje pravidelně mezi třemi nejlepšími již od roku 2004.

spinner