DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Veletrhy a výstavy

​VUT láká na stánek nabitý technologickými novinkami

Téměř dvě desítky exponátů vystaví Vysoké učení technické v Brně na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu. Škola tak představí nejnovější zařízení, která vznikla na školní půdě jak v rámci výzkumu, tak i studia.

​Veletrh se pokusí nahlédnout do budoucna

Už jen jedenáct dní dělí českou i světovou logistiku od chvíle, kdy se po dvou letech otevřou brány mnichovského veletrhu a odborná i laická veřejnost bude mít možnost na stáncích vystavovatelů posoudit, kam se za dva roky obor posunul. Již 17. ročník světového veletrhu logistiky, mobility, IT a supply chain managementu proběhne od 9. do 12. května a pořadatelé očekávají vysoký zájem návštěvníků.

​InnoTrans 2016 byl opět ve znamení inovací a světových premiér

Na berlínské výstaviště zavítal ve dnech 20. až 23. září již 11. ročník mezinárodního odborného veletrhu dopravní a kolejové techniky, dopravních technologií, inovativních komponentů a systémů InnoTrans 2016. Své produkty a služby zde bude prezentovat přibližně 2950 vystavovatelů z celého světa. I přes obrovský zájem o výstavní haly se podařilo organizátorům připravit optimální prostor pro vystavovatele i více než 100 000 očekávaných návštěvníků. Na InnoTrans 2016 dorazily obchodní delegace ze dvou desítek zemí celého světa včetně exotických, jako jsou Indie, Japonsko, Maroko, Spojené arabské emiráty či Tchaj-wan.

​V Hannoveru bylo k vidění více než 320 světových a 100 evropských premiér

Přesný počet novinek narůstá den ode dne, ale již začátkem září bylo jisté, že pro návštěvníky 66. veletrhu IAA, který se uskutečnil ve dnech 22. až 29. září v Hannoveru, bude připraveno více než 320 světových a přes 100 evropských premiér. A motto letošního ročníku „Řízeno idejemi“ (Driven by Ideas) vypovídá o posledních megatrendech, které stále více a více ovlivňují automobilový průmysl, dopravu i logistiku.

Czech Raildays 2015

Železniční svět míří do Ostravy

OSTRAVA (14.6.) – Mezinárodní veletrh drážní techniky Czech Raildays 2015 se od 16. do 18. června uskuteční v Ostravě. Jediná akce svého druhu v České republice, která se letos koná pošestnácté, představí novinky ze světa železniční i městské kolejové dopravy. Informoval o tom manažer veletrhu Stanislav Zapletal.

Czech Raildays 2015

Ostravský veletrh míří na profesionály i širokou veřejnost

V komerční části ostravského hlavního nádraží se ve dnech 16. až 18. června uskuteční již 16. ročník mezinárodního veletrhu drážní a manipulační techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy Czech Raildays. Tato svého druhu jediná akce v ČR si za dobu své existence získala pevné místo v kalendáři především odborníků.

Další podrobnosti o veletrhu se dočtete v DN 24/2015, které vycházejí ve čtvrtek 11. června.

transport logistic 2015

Letošní ročník veletrhu přilákal rekordní počet návštěvníků

Letošní, již patnáctý ročník veletrhu transport logistic, který se uskutečnil začátkem května v Mnichově, přilákal rekordních 55 tisíc návštěvníků ze 124 zemí a 2050 vystavovatelů z 62 zemí. A to i navzdory skutečnosti, že dopravu ve dnech konání veletrhu komplikovala stávka na německé železnici. Význam veletrhu pro odvětví dopravy a logistiky zdůraznil při jeho zahájení také spolkový minstr dopravy Alexander Dobrindt, když uvedl, že transport logistic je klíčový světový obchodní veletrh pro celý logistický a zásobovací sektor.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2014

Logistika na letošním MSV byla skromná, ale nechyběla

V Brně se na přelomu září a října uskutečnila vrcholná přehlídka českého i mezinárodního průmyslu – 56. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Akce se konala ve znamení pozitivního vývoje ekonomiky a průmyslové výroby v České republice i jinde ve světě. Až na výjimky však na MSV chyběly doprava a logistika, neboť souběžný veletrh Eurotrans zaměřený na dopravní a logistické obory se uskuteční až příští rok.

InnoTrans 2014

Veletrh InnoTrans ukázal význam železnice pro růst mobility

Desátý ročník mezinárodního železničního veletrhu InnoTrans, který se konal na berlínském výstavišti od 23. do 26. září, zaznamenal rekordní zájem vystavovatelů i návštěvníků. Ve všech ohledech byl InnoTrans 2014 velmi úspěšnou akcí: přivítal 138 872 návštěvníků z více než stovky zemí a 2758 vystavovatelů z 55 zemí (61 procent vystavovatelů bylo ze zahraničí). Veškeré dostupné výstavní plochy v ExpoCity Center byly obsazeny, celkově veletrh nabídl 102 843 metrů čtverečních výstavních ploch.

IAA 2014

Dynamický vývoj užitkových vozidel potvrdilo 322 premiér

„Celkem 322 světových premiér na veletrhu IAA demonstruje, že průkopnický duch v sektoru užitkových vozidel stále přetrvává. Celkem 2066 vystavovatelů z 45 zemí dokládá toto zapálení odvětví pro inovace na nejdůležitějším světovém veletrhu mobility, dopravy a logistiky,“ uvedl v září v Hannoveru při zahájení veletrhu IAA 2014 prezident německého svazu výrobců automobilů VDA Matthias Wissmann.

spinner