Veletrhy a výstavy

​V Ostravě začíná třídenní mezinárodní železniční veletrh Rail Business Days

5.6. – Šest desítek vystavovatelů se představí na třídenním mezinárodním železničním veletrhu Rail Business Days, který dnes začíná v areálu Trojhalí Karolina v Ostravě. Prezentovat se tam budou výrobci kolejových vozidel a jejich dílů, dopravci i společnosti zabývající se zabezpečovacími a řídicími systémy.

​LogiMAT letos přilákal rekordní počet návštěvníků

Letošní veletrh LogiMAT, který se konal koncem dubna ve Stuttgartu, se nesl ve znamení rekordů. Během tří dnů konání veletrhu přišlo na stuttgartské výstaviště celkem 62 343 odborných návštěvníků (+25 procent), což je největší návštěvnost v historii tohoto intralogistického veletrhu.


​Veletrh Rail Business Days se stěhuje do Ostravy

15.11 – Mezinárodní železniční veletrh a konference Rail Business Days se po letošním úspěšném ročníku v příštím roce stěhuje do Ostravy. Nový areál Trojhalí Karolina nabídne možnost dalšího rozvoje veletrhu. Akce proběhne ve dnech 5. až 7. června 2023 a propojí mezinárodní veletrh železničních i drážních vozidel pro širokou i odbornou veřejnost, odbornou konferenci a společenské setkání na B2B rovině, a to vše v jednom jediném areálu.

IAA 2022: Ocenění pro eActros LongHaul a premiéra nového modelu eCanter

Svou premiéru na veletrhu IAA Transportation 2022 měl koncepční prototy modelu eActros LongHaul, jehož sériová výroba je plánována od roku 2024. A ihned také získal získal ocenění 2023 Truck Innovation Award. Navíc dceřiná společnost koncernu Daimler Truck Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation představila novou generaci modelu FUSO eCanter, lehkého nákladního vozidla se zcela elektrickým pohonem, které bylo nedávno představeno v Japonsku.

​Vyšlo v DN 18 - 19

WOF EXPO PRAGUE 2022: Objevte „World of Freight" v srdci Evropy

21.9. – Logistika je ze své podstaty mezinárodním odvětvím spojujícím země po celém světě a již existuje mnoho velkých, zavedených a globálních konferencí a výstav o nákladu. Co však dosud chybělo, bylo samotné zaměření na vysoce rozmanitý region s velkým potenciálem: střední a východní Evropu (CEE). World of Freight (WOF) Expo si klade za cíl tuto mezeru zaplnit a začíná dobře.

​V Gdaňsku se v září uskuteční veletrh TRAKO

Představení nových výrobků, inspirativní setkání. Prostě svět železnice na jednom místě. V září se v polském Gdaňsku uskuteční již 14. ročník Mezinárodního železničního veletrhu TRAKO.

​​CzechBus 2019: Důraz na elektromibilitu a alternativní pohony

Loni na konci listopadu se v Praze uskutečnil již 9. ročník středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy a garážové a servisní techniky. Pro návštěvníky první největší změnou byla skutečnost, že veletrh se loni nekonal v Praze-Holešovicích, ale v novém areálu PVA Expo Praha v Letňanech.

PR

Italsko-česká obchodní komora zve na veletrh TRANSPOTEC & LOGITEC

Italsko-česká obchodní komora zajišťuje účast české delegace na mezinárodním veletrhu TRANSPOTEC & LOGITEC, který se uskuteční ve dnech 21. až 24. února 2019 v italské Veroně.

TRANSPOTEC & LOGITEC je veletrh zaměřený na silniční dopravu a logistiku a inovační technologická ře­šení

EASTLOG 2018: Největší logistický kongres se blíží

10.5. Program letošního 21. ročníku největšího tuzemského logistického kongresu EASTLOG přinese řadu atraktivních témat i známých jmen. V průběhu konferenčního dne mohou účastníci vyslechnout přednášky a panelové diskuze týkající se lidských zdrojů, logistiky v e-commerce, průmyslového developmentu, aktuálních problémů spedice a dopravy, informačních technologií v logistice nebo nařízení GDPR. 

PF 2018

Redakce Dopravních novin vám děkuje za přízeň, kterou jste nám věnovali v roce 2017, a do nového roku přeje hodně zdraví, štěstí, pohody a úspěchů nejen v práci, ale i v soukromém životě.

spinner