Veletrhy a výstavy

​Vyšlo v DN 18 - 19

WOF EXPO PRAGUE 2022: Objevte „World of Freight" v srdci Evropy

21.9. – Logistika je ze své podstaty mezinárodním odvětvím spojujícím země po celém světě a již existuje mnoho velkých, zavedených a globálních konferencí a výstav o nákladu. Co však dosud chybělo, bylo samotné zaměření na vysoce rozmanitý region s velkým potenciálem: střední a východní Evropu (CEE). World of Freight (WOF) Expo si klade za cíl tuto mezeru zaplnit a začíná dobře.

​V Gdaňsku se v září uskuteční veletrh TRAKO

Představení nových výrobků, inspirativní setkání. Prostě svět železnice na jednom místě. V září se v polském Gdaňsku uskuteční již 14. ročník Mezinárodního železničního veletrhu TRAKO.

​​CzechBus 2019: Důraz na elektromibilitu a alternativní pohony

Loni na konci listopadu se v Praze uskutečnil již 9. ročník středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy a garážové a servisní techniky. Pro návštěvníky první největší změnou byla skutečnost, že veletrh se loni nekonal v Praze-Holešovicích, ale v novém areálu PVA Expo Praha v Letňanech.

PR

Italsko-česká obchodní komora zve na veletrh TRANSPOTEC & LOGITEC

Italsko-česká obchodní komora zajišťuje účast české delegace na mezinárodním veletrhu TRANSPOTEC & LOGITEC, který se uskuteční ve dnech 21. až 24. února 2019 v italské Veroně.

TRANSPOTEC & LOGITEC je veletrh zaměřený na silniční dopravu a logistiku a inovační technologická ře­šení

EASTLOG 2018: Největší logistický kongres se blíží

10.5. Program letošního 21. ročníku největšího tuzemského logistického kongresu EASTLOG přinese řadu atraktivních témat i známých jmen. V průběhu konferenčního dne mohou účastníci vyslechnout přednášky a panelové diskuze týkající se lidských zdrojů, logistiky v e-commerce, průmyslového developmentu, aktuálních problémů spedice a dopravy, informačních technologií v logistice nebo nařízení GDPR. 

PF 2018

Redakce Dopravních novin vám děkuje za přízeň, kterou jste nám věnovali v roce 2017, a do nového roku přeje hodně zdraví, štěstí, pohody a úspěchů nejen v práci, ale i v soukromém životě.

​Veletrhu autobusů dominovala elektromobilita a udržitelný rozvoj

Koncem října se na výstavišti Xpo v belgickém Kortrijku uskutečnil již 24. ročník největší světové výstavy autobusů a autokarů Busworld Europe Kortrijk. Návštěvníci si mohli prohlédnout expozice 376 vystavovatelů z 36 zemí světa. Vedle předních velkých výrobců a dodavatelů zde nebylo možné přehlédnout silné zastoupení tureckých a čínských společností.

​Letošní ročník veletrhu autobusů CZECHBUS na Výstavišti určitě bude

7.11. – Určitě úsilí o senzaci, možná zvědavost anebo také škodolibost – to i jiné věci mohou stát za „zaručenými“ informacemi, že prý letošní CZECHBUS nebude. Přes nepřízeň osudu či spíše počasí je nutno konstatovat: 7. ročník veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS se uskuteční v původním termínu, tedy od úterý 21. do čtvrtka 23. 11. 2017.

​Ekonomika je ve výborné kondici, táhne ji zpracovatelský průmysl

Česká ekonomika podle zpřesněných odhadů Českého statistického úřadu ze začátku září značně vzrostla a nachází se ve výborné kondici. Její meziroční růstové tempo dosáhlo ve druhém čtvrtletí letošního roku 4,7 procenta, což je ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku zrychlení o 1,9 procentní­ho bodu.

​VUT láká na stánek nabitý technologickými novinkami

Téměř dvě desítky exponátů vystaví Vysoké učení technické v Brně na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu. Škola tak představí nejnovější zařízení, která vznikla na školní půdě jak v rámci výzkumu, tak i studia.

spinner