Veletrhy a výstavy

EUROTRANS

Veletrh EUROTRANS bude až v říjnu společně s MSV

BRNO (30.5.) – Dopravní veletrh EUROTRANS 2013 se bude nově konat až v říjnu souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem. Důvodem opuštění původně plánovaného zářijového termínu a konání akce jako samostatného veletrhu je menší počet vystavovatelů, než pořadatelé veletrhu očekávali. Uvedl to zástupce společnosti Veletrhy Brno Jiří Palupa.

Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe

Výstava v Jindřišské věži představuje projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe

PRAHA (24.5.) – Putovní výstava, která se momentálně prezentuje v pražské Jindřišské věži, soustřeďuje hlavní údaje o aktuálním tématu propojení tří moří v České republice vodním koridorem Dunaj-Odra-Labe. Ten má být klíčovým faktorem pro udržení vyrovnané vodohospodářské bilance a příspěvkem k ochraně před povodněmi, k využití obnovitelných zdrojů energie a k revitalizaci krajiny.

transport logistic 2013

Stánek „Gateway Hamburg“ v Mnichově nabídne prezentaci široké nabídky služeb

PRAHA (10.5.) – Na 50 firem přístavního, dopravního a logistického hospodářství z Hamburku a metropolitního regionu Hamburk se bude prezentovat od 4. do 7. června pod jednou střechou stánku „Gateway Hamburg“ na transport logistic 2013 v Mnichově, který je největším světovým logistickým veletrhem.

Autosalon Brno 2013

I přes novou koncepci letos autosalon přilákal méně vystavovatelů a návštěvníků

Letošní Autosalon Brno se na začátku dubna na brněnském výstavišti poprvé konal s novou koncepcí, která je výsledkem dohody spolupořadatelů Svazu dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu. Nová koncepce především zdůrazňuje podporu prodeje nových automobilů na začátku jarní sezony a mění periodicitu veletrhu z dvouleté na každoroční.

Autosalon Brno

Brněnský autosalon bude letos dříve, už v dubnu

PRAHA (16.3.) – Jedenáctý ročník mezinárodního veletrhu Autosalon Brno se letos uskuteční nikoli v červnu, jako v předchozích letech, ale nově již od 4. do 8. dubna. Jarní termín jednak navazuje na historické prvorepublikové autosalony v Praze (konaly se již od roku 1904) a jednak umožní návštěvníkům seznámit se se žhavými novinkami, které byly k vidění v březnu v Ženevě.

Veletrh InnoTrans 2012

V Berlíně letos velmi silně zavanul asijský vítr

Každé dva roky se v druhé polovině září sjíždí celý železniční svět na berlínské výstaviště, kde se koná největší evropská přehlídka železniční a kolejové techniky InnoTrans. Její letošní, devátý ročník přilákal celkem přes 2500 vystavovatelů ze 49 zemí celého světa. Zaplnili jak všech 26 výstavních hal, tak především přibližně 3,5 kilometru kolejí na výstavišti.

E-Mobilita: vývoj a trendy 2012 – 2015

Vývoj zvyšuje výkon a snižuje cenu elektromobilů

Elektromobilita opět přitahuje pozornost, ale ještě nelze hovořit o boomu. O aktuálních trendech v této oblasti jednala během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně na začátku září konference s názvem E-Mobilita: vývoj a trendy 2012 – 2015. Ve světě i v České republice probíhá budování potřebné infrastruktury a vyvíjejí se výrobní postupy a konkrétní modely, zaznělo na konferenci. Potřebné technologie sice existují již řadu let, avšak nízký počet vyráběných elektromobilů zatím udržoval ceny na vyšší úrovni. To se již změnilo u baterií, kde díky rozmachu mobilních zařízení cena akumulátorů klesá, a nyní také u elektroniky i kompletních elektromobilů.

IAA 2012

Výrobci volají kvůli aerodynamice po změně zákonných rozměrůsilničních vozidel

„Je nejvyšší čas, aby se zákonodárci na národní i evropské úrovni začali vážně zaobírat úpravou dosud povolených rozměrů vozidel,“ prohlásil v červnu ve Frankfurtu nad Mohanem dr. Georg Pachta-Reyhofen. Ředitel německé automobilky MAN Truck & Bus AG vystoupil jako jeden z řečníků na tradičním workshopu pro pracovníky médií, který před zářijovým 64. ročníkem veletrhu užitkových vozidel IAA Nutzfahrzeuge v Hannoveru uspořádal Svaz německého automobilového průmyslu VDA.

Czech RailDays 2012

Tahákem v Ostravě byla nejen nová lokomotiva z CZ LOKO

Již potřinácté se v polovině června sjeli zástupci zejména českých a slovenských firem z oblasti železničního průmyslu do Ostravy, aby na mezinárodním veletrhu železniční techniky Czech RailDays představili novinky své produkce. Letošní ročník přehlídky přilákal přibližně 180 firem a přinesl několik výstavních premiér.

Francie

SITL stále přitahuje, ale hlavně francouzské podniky

Francie, jedna ze tří největších evropských ekonomik, loni vykázala meziroční nárůst HDP o 1,7 procenta. Nijak zvlášť pesimistickou náladu, alespoň v sektoru dopravy a logistiky, potvrdil i letošní ročník mezinárodního veletrhu spedice a logistiky SITL Europe. Na hlavní letošní evropské veletržní události oboru se od 27. do 30. března na pařížském výstavišti Paris Nord Villepinte sešlo na 900 vystavovatelů, zhruba o stovku více než při posledním ročníku před dvěma lety.

spinner