Veletrhy a výstavy

Autosalon Brno

Brněnský autosalon bude letos dříve, už v dubnu

PRAHA (16.3.) – Jedenáctý ročník mezinárodního veletrhu Autosalon Brno se letos uskuteční nikoli v červnu, jako v předchozích letech, ale nově již od 4. do 8. dubna. Jarní termín jednak navazuje na historické prvorepublikové autosalony v Praze (konaly se již od roku 1904) a jednak umožní návštěvníkům seznámit se se žhavými novinkami, které byly k vidění v březnu v Ženevě.

Veletrh InnoTrans 2012

V Berlíně letos velmi silně zavanul asijský vítr

Každé dva roky se v druhé polovině září sjíždí celý železniční svět na berlínské výstaviště, kde se koná největší evropská přehlídka železniční a kolejové techniky InnoTrans. Její letošní, devátý ročník přilákal celkem přes 2500 vystavovatelů ze 49 zemí celého světa. Zaplnili jak všech 26 výstavních hal, tak především přibližně 3,5 kilometru kolejí na výstavišti.

E-Mobilita: vývoj a trendy 2012 – 2015

Vývoj zvyšuje výkon a snižuje cenu elektromobilů

Elektromobilita opět přitahuje pozornost, ale ještě nelze hovořit o boomu. O aktuálních trendech v této oblasti jednala během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně na začátku září konference s názvem E-Mobilita: vývoj a trendy 2012 – 2015. Ve světě i v České republice probíhá budování potřebné infrastruktury a vyvíjejí se výrobní postupy a konkrétní modely, zaznělo na konferenci. Potřebné technologie sice existují již řadu let, avšak nízký počet vyráběných elektromobilů zatím udržoval ceny na vyšší úrovni. To se již změnilo u baterií, kde díky rozmachu mobilních zařízení cena akumulátorů klesá, a nyní také u elektroniky i kompletních elektromobilů.

IAA 2012

Výrobci volají kvůli aerodynamice po změně zákonných rozměrůsilničních vozidel

„Je nejvyšší čas, aby se zákonodárci na národní i evropské úrovni začali vážně zaobírat úpravou dosud povolených rozměrů vozidel,“ prohlásil v červnu ve Frankfurtu nad Mohanem dr. Georg Pachta-Reyhofen. Ředitel německé automobilky MAN Truck & Bus AG vystoupil jako jeden z řečníků na tradičním workshopu pro pracovníky médií, který před zářijovým 64. ročníkem veletrhu užitkových vozidel IAA Nutzfahrzeuge v Hannoveru uspořádal Svaz německého automobilového průmyslu VDA.

Czech RailDays 2012

Tahákem v Ostravě byla nejen nová lokomotiva z CZ LOKO

Již potřinácté se v polovině června sjeli zástupci zejména českých a slovenských firem z oblasti železničního průmyslu do Ostravy, aby na mezinárodním veletrhu železniční techniky Czech RailDays představili novinky své produkce. Letošní ročník přehlídky přilákal přibližně 180 firem a přinesl několik výstavních premiér.

Francie

SITL stále přitahuje, ale hlavně francouzské podniky

Francie, jedna ze tří největších evropských ekonomik, loni vykázala meziroční nárůst HDP o 1,7 procenta. Nijak zvlášť pesimistickou náladu, alespoň v sektoru dopravy a logistiky, potvrdil i letošní ročník mezinárodního veletrhu spedice a logistiky SITL Europe. Na hlavní letošní evropské veletržní události oboru se od 27. do 30. března na pařížském výstavišti Paris Nord Villepinte sešlo na 900 vystavovatelů, zhruba o stovku více než při posledním ročníku před dvěma lety.

Mezinárodní dopravní fórum

Ministři dopravy 53 zemí budou jednat v Lipsku

Ministři dopravy z 53 zemí světa se na začátku května sejdou na summitu v Lipsku. Za hlavní téma setkání jeho pořadatel – Mezinárodní dopravní fórum ITF při Organizaci pro ekonomickou spolupráci a rozvoj OECD – letos zvolil „konektivitu“.

Veletrhy Brno

Letošní Autotec nebude, BVV mají novou koncepci dopravní veletrhů

BRNO 20.4. – Do veletržního kalendáře brněnského výstaviště pro rok 2013 přibude nový mezinárodní dopravní veletrh s logem a zkráceným názvem EUROTRANS. Jeho základními kameny budou stávající veletrhy Autotec a Transport a Logistika. K nim přibude téma železniční dopravy, které bylo doposud součástí strojírenského veletrhu. Nosným konferenčním tématem veletrhu EUROTRANS bude „mobilita“ – přeprava osob a zboží a její alternativy v budoucnosti. Veletrh bude primárně určen odborné veřejnosti a bude se konat jednou za dva roky v lichých letech – první ročník se uskuteční v září v roce 2013.

Petrolsummit 2011

Při výběru daní z PHM stát ztrácí desítky miliard Kč

V oblasti distribuce a prodeje pohonných hmot má v České republice velký podíl „šedá zóna“, stát kvůli tomu každoročně přichází o desítky miliard Kč. Na tiskové konferenci u příležitosti konference Petrolsummit 2011 to v polovině října v Praze uvedl Tomáš Mikšovský z pořádající organizace Petrolmedia, s. r. o.

Transport a Logistika / MSV

Dopravní a logistické firmy se představily v Brně

Na počátku října přivítalo brněnské výstaviště 6. ročník bienálního mezinárodního veletrhu Transport a Logistika. I letos se specializovaná přehlídka uskutečnila souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem. Většina jejích expozic byla soustředěna do pavilonu A; nechyběly ani Dopravní noviny, které na veletrhu oslavily dvacáté výročí.

spinner