Expresní služby

Aktuality ze světa 48/2019 Premium

Aktuality ze světa 48/2019

29.11. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA - Terminál Skandinavienkai v Lübecku – Travemünde bude od ledna 2020 centrem automobilního překladu. Lübecká přístavní správa (LHG) si zajistila významný objem zásilek s rejdařstvím Finnlines. V příštích třech letech bude LHG na Skandinavienkai ročně překládat cca 60 000 dalších hotových automobilů. Vozidla jsou určena pro ruský trh. 

Počet balíků před Vánocemi se více než zdvojnásobí Premium

Počet balíků před Vánocemi se více než zdvojnásobí

28.11. – Nezávislá služba Balikobot.cz, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, připravila stručnou analýzu očekávaného nárůstu počtu přepravovaných zásilek před letošními Vánocemi, ze které vyplývá, že největší objem zásilek bude odeslán v týdnu od 9. do 15. prosince. 

Společnost DHL Express si pronajala modernizované prostory u brněnského letiště Premium

Společnost DHL Express si pronajala modernizované prostory u brněnského letiště

27.11. – Po investicích do bezpečnosti a vylepšení infrastruktury letištního provozu přichází skupina Accolade, majitel Letiště Brno, a. s., s další klíčovou investicí do modernizace letištního přepravního komplexu. Do Brna přichází společnost DHL Express, která si pronajala halu o velikosti 3700 m2 pro svoji leteckou přepravní zónu. Výstavbu, která by měla být dokončena v prvním čtvrtletí 2020, provede Panattoni.

Vánoční sezóna pro PPL začíná, čeká se nárůst počtu balíků o deset procent Premium

Vánoční sezóna pro PPL začíná, čeká se nárůst počtu balíků o deset procent

26.11. – I v letošním roce PPL předpokládá nárůst počtu balíků oproti loňské sezóně, a to o 10 %. V tomto období se zvyšují denní objemy zásilek až o 50 % oproti průměru ve zbytku roku. Vánoční dárky by zákazníci měli podle záspců společnosti objednat nejpozději 16. prosince. Jako ideální způsob pro zrychlení dopravy společnost doporučuje doručení do výdejních míst – PPL Parcelshopů. 

V plánu je restrukturalizace, pobočky se rušit nebudou

Současná témata balíkového trhu i finanční situace České pošty a její strategie. O tom všem se na začátku října diskutovalo na České poště. Generální ředitel České pošty Roman Knap s ministrem vnitra Janem Hamáčkem předložili premiéru Andreji Babišovi schválený restrukturalizační plán státního podniku na léta 2019 až 2022.

Přepravní firmy i e-shopy kvůli Vánocům rozšířily distribuci

14.11. – Přepravní firmy i e-shopy letos kvůli očekávanému rekordnímu předvánočnímu provozu rozšířily své distribuční sítě. Vedle navýšení přepravní kapacity přibyla i výdejní místa a počty doručovatelů. Balíková firma PPL otevřela první vlastní výdejní místo, Alza rozšířila vlastní přepravní službu AlzaExpres a Zásilkovna nedávno otevřela tři nová logistická centra. Pošta před Vánoci najala 5000 brigádníků. Vyplývá to z aktuálních informací firem.

Přepravce PPL otevřel první vlastní PPL Parcelshop Premium

Přepravce PPL otevřel první vlastní PPL Parcelshop

13.11. – Společnost PPL se rozhodla realizovat koncept vlastních PPL Parcelshopů, jejichž hlavní náplní má být čistě výdej a příjem zásilek. První z nich byl minulý týden zprovozněn ve vestibulu metra Bořislavka na Praze 6. Zákazníci si zde tak mohou už před Vánoci vyzvednout například dárky z e-shopů nebo odeslat balík, a to i do zahraničí.

Aktuality ze světa 44/2019 Premium

Aktuality ze světa 44/2019

8.11. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Bylo spuštěno nové týdenní lodní spojení Samskipu mezi portugalským Lisabonen a britským Tilbury, a to s s napojením na Leixöes a multimodální uzel v Rotterdamu. V Nizozemsku vzniklá skupina nasazuje od 1. listopadu charterovou loď pro 1000 TEU na pětidenní trasu Velká Británie – Portugalsko a další 4 dny na úsek Leixöes-Rotterdam. 

DPDgroup a Geis se dohodly na převodu balíkových aktivit v Česku a na Slovensku Premium

DPDgroup a Geis se dohodly na převodu balíkových aktivit v Česku a na Slovensku

7.11. – Skupina Geis prodává své balíkové společnosti v České republice a na Slovensku společnosti DPDgroup. Transakce podléhá schválení antimonopolních úřadů. DPDgroup tak posiluje svou přítomnost v obou zemích. Jak Parcel CZ, s. r. o., (Česká republika), tak Geis Parcel SK, s. r. o., (Slovensko) jsou dlouhodobě ziskové.

GLS investovala od loňského roku do své sítě ve východní Evropě 34 milionů EUR Premium

GLS investovala od loňského roku do své sítě ve východní Evropě 34 milionů EUR

30.10. – Balíková logistika ve východní Evropě čelí díky rychle rostoucí e-komerci výrazné potřebě dalších přepravních kapacit. Aby GLS dokázala reagovat na růst objemu přepravovaných balíků, otevřela jen letos ve Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku, Rumunsku, Slovensku i Česku dalších 20 nových dep a výrazně investovala i do svých třídicích uzlů. Celkové investiční náklady GLS v těchto zemích dosáhly vloni 23,6 milionů EUR, letos jen za první pololetí již přesáhly 10 milionů EUR.

spinner