Uber se ve 2. čtvrtletí dostal do zisku, vydělal téměř 400 milionů dolarů

Uber se ve 2. čtvrtletí dostal do zisku, vydělal téměř 400 milionů dolarů

2.8. - Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies hospodařil ve druhém čtvrtletí s čistým ziskem 394 milionů USD (zhruba 8,6 miliardy Kč) po ztrátě 2,6 miliardy USD před rokem. Firma to včera uvedla v tiskové zprávě. Zveřejnila také výhled na třetí čtvrtletí, který překonal očekávání analytiků.

Očištěný zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 152 procent na 916 milionů USD. Firma nyní předpokládá, že zisk ve třetím čtvrtletí dosáhne 975 milionů USD až 1,025 miliardy USD. Analytici podle agentury Reuters v průměru předpovídali, že očištěný EBITDA ve třetím čtvrtletí dosáhne 925,9 milionu USD.

Uber v poslední době registruje vysokou poptávku díky silnému růstu cestovního ruchu a postupnému omezování práce z domova. Hospodářské výsledky podniku navíc podporují opatření ke snížení nákladů.

"Silná poptávka, nové iniciativy na podporu růstu a pokračující nákladová disciplína vyústily ve skvělé čtvrtletí," uvedl šéf podniku Dara Khosrowshahi.

(čtk)

Foto: Uber

spinner