Finanční služby

​Novým obchodním ředitelem Business Lease je Jaroslav Bohata

24.6. – Do pozice obchodního ředitele společnosti Business Lease, specializované na operativní leasing a správu firemních vozových parků, nastoupil Jaroslav Bohata. Ten v obchodním oddělení firmy, která se nyní stará o flotilu 11 800 aut, působí na různých pozicích již 18 let. Naposledy vedl tým account managementu pečující o stávající klienty. V nové roli bude mít vedle toho mimo jiné na starosti také akvizice.

​Automatizovaná úhrada mýtného s DKV Box Europe nyní i na Slovensku

26.3. – Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, nově umožňuje úhradu slovenského mýtného pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny palubní jednotkou DKV Box Europe. Dosud bylo pro úhradu mýtného na Slovensku k dispozici pouze řešení od slovenského provozovatele mýtného systému.

​Karty CCS je možné využít i na dobíječkách E.ON Drive

20.10. – Přechod na elektromobilitu svých flotil realizuje nebo plánuje stále více firem. Jednou z nich je například i logistická společnost PJ Expedis, která od srpna dopravuje zásilky po Praze a blízkém okolí v elektrických dodávkách. Se změnou jí pomáhají i zkušenosti společnosti E.ON. Ta v rámci kompletní dodávky nainstalovala interní rychlodobíjecí stanici, a zároveň zajišťuje i kompletní správu dobíjení spolu s partnerem CCS. Díky spolupráci E.ONu a CCS, která je na trhu v tuto chvíli ojedinělá, tak řidiči PJ Expedis nemuseli přecházet na jiný systém čipů a karet, než na jaký byli zvyklí.

​Akcie Eurowagu budou od 23. října na trhu Free Market pražské burzy

19.10. – Akcie společnosti W.A.G Payment Solutions (Eurowag) budou od 23. října obchodovány na trhu Free Market pražské burzy. Obchodovat se bude v českých korunách pod zkráceným názvem WAG PAYMENT. Emisi na trh uvádí společnost Wood & Company. Informovala o tom Burza cenných papírů Praha. Na trhu Free Market je nyní 30 společností.

​Drivalia Lease dodá České poště přes tisíc nových aut

27.8. – Společnost Drivalia Lease Czech Republic, nástupkyně tuzemské pobočky leasingové firmy LeasePlan, dodá v příštích měsících České poště více než tisícovku nových osobních a dodávkových vozidel. Jde o výsledek čtyř výběrových řízení, která Česká pošta vyhlásila s cílem doplnit a zmodernizovat svůj vozový park. Všechny automobily budou provozovány formou operativního leasingu, kontrakty počítají s dobou pronájmu tři roky a průměrným ročním nájezdem 25 tisíc kilometrů na jeden vůz. Celkový objem investice do vozidel činí 512 milionů korun bez DPH.

​Povinné ručení bude zřejmě třeba platit za širší okruh vozidel

24.8. – Povinné ručení bude zřejmě nutné platit za víc druhů vozidel. Povinnost platit toto pojištění odpovědnosti z provozu vozidla také přejde z vlastníka na skutečného provozovatele vozu. Počítá s tím návrh zákona, který včera schválila vláda. Norma převádí do českého práva evropskou směrnici, účinná by měla být od Vánoc.

​Rozhodnutí o rozšíření povinného ručení na víc vozidel zatím odloženo

17.8. – Vláda odložila rozhodnutí o rozšíření okruhu vozidel, za která bude nutné platit povinné ručení. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury, který materiál kabinetu předložil, je nutné ještě vyjasnit postavení vozidel ozbrojených sil a hasičů, která by měla být z povinnosti platit pojištění odpovědnosti z provozu vozidla osvobozena. Vláda se podle Stanjury k předloze vrátí v příštím týdnu nebo za 14 dní.

Vrácení DPH a spotřební daně pomáhá dopravcům šetřit, Eurowag nabízí předfinancování

24.7. - Stejně jako ostatní podnikatelé mají i dopravci nárok na vrácení DPH z položek, které zakoupili v zahraničí. Nákupy nafty, mýtné poplatky, ale i občerstvení či ubytování řidičů na cestě tak mohou být znatelně levnější. Částečná refundace je v některých zemích možná i v případě spotřební daně z pohonných hmot. Kde je háček? Administrace daňových vratek je pro firmy složitá a náročná na čas, kapacity i know-how. Existují však služby, které firmám vrácení daní významně usnadní.

​Eurowag nabízí dopravcům jednoduchý převod fakturační měny, služba je zdarma

1.6. – Faktury vystavené v různých měnách jsou pro mezinárodní dopravce každodenní realitou. Zatímco větší dopravní společnosti řeší problém založením cizoměnových účtů, pro menší a střední logistické firmy to může znamenat citelné náklady navíc. Vedení účtu v cizí měně je často zpoplatněné, stejně jako platby či převody. Zajímavé a jednoduché řešení přináší dopravcům Eurowag. Přední poskytovatel integrovaných řešení v oblasti silniční dopravy v Evropě nabízí převod měny na vystavených fakturách Eurowagu pomocí pár kliknutí všem svým zákazníkům.

​Ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla v květnu stagnovaly

30.5. – Ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla v květnu stagnovaly. Průměrná cena povinného ručení činila 6848 korun, za tuto částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, což je typický automobil v českých domácnostech. Loni byla cena o 185 korun nižší.

spinner