Expresní služby

Daniel Knaisl (Geis Parcel CZ) pro DN

Vysoké poplatky za platby kartou zdražují cenu přepravy

Jednou ze stále více využívaných možností platby za přepravu zásilky je platba dobírky platební kartou. Tu již více než rok a půl nabízí také společnost Geis Parcel CZ. Jejího jednatele Daniela Knaisla jsme se zeptali nejen na to, zda už se podařilo s bankami dojednat snížení poplatku za platbu kartou, kterou pak musí přepravce přenášet na své zákazníky.

DHL Express

DHL Express zdraží své mezinárodní služby o 3,9 procenta

PRAHA (12.10.) – Společnost DHL Express, přední světový poskytovatel mezinárodních expresních přepravních služeb, zvýší od 1. ledna příštího roku své služby v oblasti letecké i pozemní mezinárodní přepravy. Podle generálního ředitele DHL Express Kena Allena každoroční zvýšení cen umožňuje trvale investovat do globální sítě určené pro mezinárodní přepravu zásilek s konkrétní dobou doručení a zachovat prvotřídní kvalitu služeb.

Nová služba

Zásilkovna doručí do tří krajských měst zásilky v den podání

PRAHA (2.10.) – Same day delivery, tedy doručení zásilky ve stejný den, kdy je podána, je nová služba, kterou Zásilkovna poskytuje svým klientům z řad eshopů. V rámci neustálého zlepšování služeb tak nyní dokáže ve třech velkých městech v Česku garantovat doručení ve stejný den, kdy je zásilka podána. Zásilkovna spustila službu Same day delivery v katastrálním území Prahy již vloni a letos v září ji rozšířila do dalších dvou krajských měst. V režimu dodání „ještě dnes” propojuje Prahu, Brno a Ostravu. V těchto městech rozváží zásilky zákazníkovi domů týž den mezi 18:00 a 21:00 h.

Jubilejní zásilka PPL

PPL doručila dvousetmiliontou zásilku

PRAHA (2.10.)- Společnost PPL doručila už 200 milionů zásilek. Jubilejní balík putoval po Praze – byl poslán z Prahy 7 a mířil k příjemkyni do Prahy 5. Společnost PPL tím nepřímo oslavila letošní dvacáté výročí svého založení.

Nová služba PPL

Společnost PPL spustila první standardizovanou zásilkovou službu v Evropě

PRAHA (15.9.) – Od úterý 1. září nabízí PPL novou mezinárodní službu Connect. Díky ní zákazníci podnikající v internetovém prodeji získají standardizovanou vysokou úroveň služeb v rámci sítě DHL Parcel, ať už jsou v Česku, na Slovensku, v Polsku, Rakousku, Belgii, Lucembursku nebo Nizozemsku.

Česká republika / Rumunsko

Zásilkovna.cz chystá vstup na rumunský trh

Česko, Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Maďarsko a nově i Rumunsko. Tak bude již v blízké budoucnosti znít výčet zemí, ve kterých logisticky působí společnost Zásilkovna.cz. Rozšíření podnikání jihovýchodním směrem je v souladu s cílovým trhem Zásilkovny, který tvoří střední a východní Evropa. Zároveň se do portfolia společnosti přidá perspektivní země s téměř 20 miliony obyvatel.

Česká pošta

Projekt Pošta Partner udrží pobočkovou síť

Vláda na svém zasedání minulý týden vzala na vědomí materiál České pošty, který popisuje projekt Pošta Partner. Pošta o tom minulý týden informovala na svých webových stránkách. Projekt Pošta Partner vychází ze zkušeností ze zahraničí. V řadě zemí funguje část pobočkové sítě na bázi smluvního partnerství. Pošty provozují třetí strany, nejčastěji se jedná o obce nebo soukromé subjekty. Od projektu si pošta slibuje zvýšení komfortu pro klienty, neboť jednotliví provozovatelé poboček budou moci upravovat hodiny pro veřejnost podle potřeb dané lokality. Za důležitý aspekt pošta označuje také finanční výhodnost jak pro Českou poštu, tak pro smluvní partnery.

Balíkomaty

Alza jedná s Amrestem o rozšíření sítě AlzaBoxů

Největší internetový prodejce Alza chystá další rozšíření sítě samoobslužných výdejních AlzaBoxů. O nových prostorách jedná s provozovatelem restaurací rychlého občerstvení KFC, společností Amrest. Pro AlzaBoxy je výhodou dlouhá provozní doba KFC, vysoká koncentrace zákazníků v restauracích a jejich výborná dopravní dostupnost.

Slovenská pošta

Slovenská pošta rozšířila možnosti placení poplatků

Slovenská pošta v novém roce přestala prodávat kolkové známky. U našich nejbližších sousedů totiž od 1. ledna užívání papírových kolků skončilo. Nahradil je moderní platební systém E-KOLOK, který je v provozu od dubna loňského roku. Samoobslužné platební terminály systému jsou umístěny na úřadech a pošta zajišťuje jejich provoz.

DB Schenker

DB Schenker dále rozšiřuje svou evropskou přepravní síť

PRAHA (9.2.) – Společnost DB Schenker pokračuje v rozšiřování své evropské přepravní sítě a zavádí nové přeshraniční spoje do Německa a Rakouska, a také novou linku přes Lyon do východní a jižní Francie.

spinner