DN č. 17 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusy, Veřejná doprava, vychází 16.8., uzávěrka již 26.7.! 

Expresní služby

Balíkomaty v praxi

AlzaBoxy zamíří do dalších velkých měst republiky

Přední český internetový obchod Alza.cz se přidal k trendu, který internetovým obchodům a zásilkovým službám velí využívat při distribuci objednaného zboží automatické výdejní stroje – balíkomaty. AlzaBoxy v současné chvíli nalezneme na 22 místech v Praze a okolí, jejich počet se však má rozšiřovat dále podle zájmu zákazníků.

Názor

Konec zasílatelských smluv v Česku?

Právě před rokem otiskly Dopravní noviny v článku „Poštovní zákon nově reguluje již dříve liberalizovaný trh“ vyjádření Doc. JUDr. Ing. Radka Nováka, CSc., z Vysoké školy ekonomické v Praze, které poukazovalo na to, že namísto skutečné liberalizace oboru poštovních služeb se u nás zásahy státu do podnikání soukromých společností naopak zvýšily. Co se od té doby odehrálo?

Nová identita TNT

The People Network se stává novým sloganem přepravní společnosti TNT

PRAHA (30.9.) – Společnost TNT představila novou identitu značky. Ta je součástí strategie společnosti, která zdůrazňuje lidi a unikátní evropskou dopravní síť. Nový slogan „The People Network“, lidská síť, odráží firemní kulturu a poslání rozvíjet silné vztahy se zákazníky. Kampaň představuje TNT jako síť těch správných lidí, kteří pomáhají zákazníkům v jejich podnikatelském růstu. Nová kampaň staví TNT do pozice vyzývatele na trhu malých a středních podniků (SMEs).

DHL Express

DHL Express zvýší od ledna ceny služeb v ČR o 3,9 procent

PRAHA (30.9.) – Společnost DHL Express, přední světový poskytovatel mezinárodních služeb expresní přepravy, zvýší celosvětově od 1. ledna 2015 ceny za své služby. V České republice to bude konkrétně o 3,9 procenta u produktů letecké i pozemní mezinárodní přepravy. „DHL Express nabízí svým zákazníkům kvalitní přepravní služby a každoroční zvýšení cen je jedním z mnoha faktorů, které nám umožňují dlouhodobě udržovat poměr ceny a kvality našich služeb,“ řekl Ken Allen,

In Time / InPost

Do poštomatů lze doručovat zásilky mezi Českem a Slovenskem

Společnost In Time ve spolupráci se společností InPost zahájila doručování zásilek mezi Českou republikou a Slovenskem do poštomatů. Služba umožňuje vyzvednutí zásilky v následující pracovní den po dni podání z kteréhokoliv z poštomatů, jichž je v současné době na Slovensku v provozu padesát a v České republice sto.

Pointpark Prague D8 / DHL Express

Nová třídírna expresních zásilek zahájila provoz

Zásilky DHL Express v České republice už putují přes novou třídírnu v PointParku Prague D8. Hala, kterou na míru pro třídění zásilek vybudovala firma PointPark Properties (P3), byla otevřena slavnostním přestřižením pásky v červnu. Nová logistická centrála o velikosti 3492 m2 nahradila existující prostory DHL Express na pražském letišti a slouží nyní jako hlavní uzel společnosti pro Českou republiku.

Nový terminál DHL

Společnost DHL Express otevřela nový třídící terminál u dálnice D8

PRAHA (13.6.) – Přední logistická společnost DHL Express slavnostně zahájila provoz v novém třídícím terminálu v blízkosti dálnice D8 v logistickém areálu Northpoint D8. Otevření tohoto moderního centra letecké expresní přepravy je reakcí na rostoucí objem přepravy zásilek pro oblast Prahy a Čech a přinese výrazné zlepšení servisu pro stávající i budoucí zákazníky DHL Express.

Průzkum GEFCO

Sběrná služba získává na důležitosti, trend ukazuje její další rozvoj

PRAHA (2.6.) – V uplynulých měsících realizovala výzkumná agentura B-inside exklusivně pro společnost GEFCO výzkum mezi českými společnostmi, které využívají dopravních služeb. V rámci něj se zaměřila také na sběrnou službu. „Potvrdilo se nám, že kusovou sběrnou pozemní přepravu využívají více než dvě třetiny dotázaných podniků s obratem nad 100 milionů korun," informoval o výsledcích výzkumu Petr Zaoral, obchodní ředitel společnosti GEFCO.

Mezinárodní poštovní unie

Mezinárodní doručování pro internetové obchody přinese růst

Výbor pro poštovní služby Mezinárodní poštovní unie UPU schválil na svém plenárním zasedání v dubnu rezoluci vyzývající jednotlivé pracovní skupiny k urychlení práce na projektech zavádění prvků e-commerce, klíčové součásti poštovních služeb v budoucnu.

Poštovní služby

Zásilkovna.cz ve vánoční špičce odbavila desetinu objemu České pošty

PRAHA (12.2.) – Přibližně 120 tisíc zásilek, tedy zhruba 10 procent objemu balíků, které před Vánoci podle dat ČSÚ odbavuje Česká pošta, odbavila v prosinci společnost Zásilkovna.cz. Ve stejném měsíci padl také další významný milník – po třech letech provozu přepravila Zásilkovna miliontou zakázku. Co do počtu odbavených zásilek se tak stává nejvýkonnější službou a zároveň zůstává nejrozšířenější sítí pro výdej zásilek v České a Slovenské republice.

spinner