DN č. 9 - Dopravní prostředky ve stavebnictví, Dopravní infrastruktura, vychází 26.4., uzávěrka již 5.4.! 

Expresní služby

DHL Express

DHL Express zvýší od ledna ceny služeb v ČR o 3,9 procent

PRAHA (30.9.) – Společnost DHL Express, přední světový poskytovatel mezinárodních služeb expresní přepravy, zvýší celosvětově od 1. ledna 2015 ceny za své služby. V České republice to bude konkrétně o 3,9 procenta u produktů letecké i pozemní mezinárodní přepravy. „DHL Express nabízí svým zákazníkům kvalitní přepravní služby a každoroční zvýšení cen je jedním z mnoha faktorů, které nám umožňují dlouhodobě udržovat poměr ceny a kvality našich služeb,“ řekl Ken Allen,

In Time / InPost

Do poštomatů lze doručovat zásilky mezi Českem a Slovenskem

Společnost In Time ve spolupráci se společností InPost zahájila doručování zásilek mezi Českou republikou a Slovenskem do poštomatů. Služba umožňuje vyzvednutí zásilky v následující pracovní den po dni podání z kteréhokoliv z poštomatů, jichž je v současné době na Slovensku v provozu padesát a v České republice sto.

Pointpark Prague D8 / DHL Express

Nová třídírna expresních zásilek zahájila provoz

Zásilky DHL Express v České republice už putují přes novou třídírnu v PointParku Prague D8. Hala, kterou na míru pro třídění zásilek vybudovala firma PointPark Properties (P3), byla otevřena slavnostním přestřižením pásky v červnu. Nová logistická centrála o velikosti 3492 m2 nahradila existující prostory DHL Express na pražském letišti a slouží nyní jako hlavní uzel společnosti pro Českou republiku.

Nový terminál DHL

Společnost DHL Express otevřela nový třídící terminál u dálnice D8

PRAHA (13.6.) – Přední logistická společnost DHL Express slavnostně zahájila provoz v novém třídícím terminálu v blízkosti dálnice D8 v logistickém areálu Northpoint D8. Otevření tohoto moderního centra letecké expresní přepravy je reakcí na rostoucí objem přepravy zásilek pro oblast Prahy a Čech a přinese výrazné zlepšení servisu pro stávající i budoucí zákazníky DHL Express.

Průzkum GEFCO

Sběrná služba získává na důležitosti, trend ukazuje její další rozvoj

PRAHA (2.6.) – V uplynulých měsících realizovala výzkumná agentura B-inside exklusivně pro společnost GEFCO výzkum mezi českými společnostmi, které využívají dopravních služeb. V rámci něj se zaměřila také na sběrnou službu. „Potvrdilo se nám, že kusovou sběrnou pozemní přepravu využívají více než dvě třetiny dotázaných podniků s obratem nad 100 milionů korun," informoval o výsledcích výzkumu Petr Zaoral, obchodní ředitel společnosti GEFCO.

Mezinárodní poštovní unie

Mezinárodní doručování pro internetové obchody přinese růst

Výbor pro poštovní služby Mezinárodní poštovní unie UPU schválil na svém plenárním zasedání v dubnu rezoluci vyzývající jednotlivé pracovní skupiny k urychlení práce na projektech zavádění prvků e-commerce, klíčové součásti poštovních služeb v budoucnu.

Poštovní služby

Zásilkovna.cz ve vánoční špičce odbavila desetinu objemu České pošty

PRAHA (12.2.) – Přibližně 120 tisíc zásilek, tedy zhruba 10 procent objemu balíků, které před Vánoci podle dat ČSÚ odbavuje Česká pošta, odbavila v prosinci společnost Zásilkovna.cz. Ve stejném měsíci padl také další významný milník – po třech letech provozu přepravila Zásilkovna miliontou zakázku. Co do počtu odbavených zásilek se tak stává nejvýkonnější službou a zároveň zůstává nejrozšířenější sítí pro výdej zásilek v České a Slovenské republice.

Zeptali jsme se

Zeptali jsme se Ing. Milana Loidla, ředitele pro obchod a marketing společnosti PPL CZ

„Doba před Vánoci je pro expresní balíkové služby vrcholnou sezonou. Jak se PPL na předvánoční špičku připravovala?“

„Stejně jako každý rok máme připraveny dodatečné lidské a dopravní kapacity. Letošek je specifický v tom, že jsme v září otevřeli nové centrální překladiště. To nám dává jistotu, že můžeme zvládnout předpokládané objemy s mnohem větším klidem, než tomu bylo v minulých letech, kdy jsme mnohdy byli nuceni hledat náhradní řešení.“

Rakousko

Studie prokázala ekonomický a sociální přínos ÖP

Nejnovější studie, kterou provedl Economica Institut pro ekonomický výzkum pod vedením Christiana Helmensteina, se zaměřila na celkový „dopad“ činnosti společnosti Österreichische Post. Rakouská pošta patří mezi nejvýraznější podniky na rakouském trhu a studie zkoumala široké spektrum působení ÖP. Pošta o studii informovala na počátku listopadu.

FedEx

FedEx zavedl vnitrostátní expresní službu

FedEx Express, pobočka expresní doručovací společnosti FedEx Corp., minulý týden oznámila, že v České republice zavádí vnitrostátní expresní službu, která doplní její stávající nabídku mezinárodních expresních služeb. Nová vnitrostátní doručovací služba FedEx Priority Overnight® je určena pro zasílání spěšných zásilek v rámci České republiky.

spinner