Expresní služby

​Nejde jen o MiLoG a Loi Macron, ale i o novelu směrnice 96/71/ES

Přestože jednání mezi Neměckem a Evropskou komisí tom, zde uplatňování minimální mzdy (MiLoG) na zahraniční dopravce je či není v rozporu s evropskou legislativou, ještě nejsou u konce, zakrátko vstoupí v platnost podobné nařízení ve Francii. A to není jediné opatření, které se chystá. Evropská komise letos v březnu přišla s návrhem na novelu směrnice o vysílání pracovníků 96/71/ES, který podle Svazu průmyslu a dopravy ČR (SPD), pokud bude schválen, opět a nadlouho rozdělí Evropu.

​DPD zavádí sobotní doručení

21.6. – Přepravce DPD zavádí novou službu – sobotní doručení. To bude probíhat mezi 9:00 a 17:00 ve městech, ve kterých se nacházejí depa DPD. V těchto oblastech bude možné využít také ranní doručení ve všední dny mezi 8:00 a 10:00 a večerní doručení mezi 18:00 a 21:00. Cílem uvedení těchto služeb je nabídnout příjemcům ještě flexibilnější způsob doručení v době, která jim bude vyhovovat.

Aktuality ze světa 12 Premium

Aktuality ze světa 12

8.5. - Společnost DHL Suply Chain otevřela v Singapuru logistické zařízení o rozloze 90 tisíc metrů čtverečních. Ve 26 podlažích se zde pohybuje 130 robotických kyvadel pro uskladňování a vyskladňování zboží. Pro DHL se jedná o první zařízení tohoto druhu. Může sloužit jako příklad budoucím skladům v regionech a městech, kde je málo pozemků a jsou drahé. Zařízení nabízí 72 tisíc úložných míst pro různé produkty.

​PostNL posiluje dopisní službu Postcon v Německu Premium

​PostNL posiluje dopisní službu Postcon v Německu

29.4. – Balíkový koncern Hermes prodává svůj 29procentní podíl v dopisní službě Postcon National většinovému vlastníkovi, nizozemské poštovní skupině PostNL. Uvedla to mluvčí Postcon National s tím, že nizozemská pošta hodlá masivně investovat do rozšiřování dopisních služeb Postconu v Německu. Podnik by se měl letos konečně stát ziskovým.

​E-commerce posiluje vliv na středoevropském trhu průmyslových nemovitostí Premium

​E-commerce posiluje vliv na středoevropském trhu průmyslových nemovitostí

26.2. – Ve střední Evropě dnes existuje téměř 20 milionů metrů čtverečních moderních průmyslových ploch k pronájmu. Zájem ze strany nájemců je tak silný, že podíl volných ploch klesl na historické minimum 5,7 procenta. Vyplývá to ze zjištění společnosti Cushman & Wakefield, která trh průmyslových nemovitostí v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku dlouhodobě sleduje.

​Češi nakupují on-line stále častěji, za posledních pět let narostly pravidelné nákupy o polovinu

2.2. – Češi rádi nakupují na internetu. Tento fakt je v roce 2016 již neoddiskutovatelný. Jaký ale je typický český e-zákazník? Jak se postupem času mění a jak vidí sám sebe? A o čem to vypovídá z pohledu e-shopů? Na tyto otázky hledala odpovědi Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve svém pravidelném výzkumu.

​FedEx Express otevřel na letišti v Kodani novou základnu pro Skandinávii

29.1. – FedEx Express, dceřiná společnost FedEx Corp. (NYSE: FDX), a největší expresní přepravní společnost na světě, oficiálně otevřela novou základnu na letišti v Kodani. Ta bude sloužit jako brána pro příchozí a odchozí zásilky pro Dánsko, Finsko, Norsko a Švédsko. Je to již devátá nová základna společnosti FedEx Express ve skandinávském regionu v uplynulých pěti letech.

​Expresní přepravci loni zvýšili počet zásilek o pětinu Premium

​Expresní přepravci loni zvýšili počet zásilek o pětinu

26.1. – Expresní přepravci v ČR loni zaznamenali meziroční růst počtu doručených zásilek zhruba o 20 procent. Před Vánoci byl nárůst přibližně třetinový. Vyplývá to z vyjádření velkých tuzemských kurýrních firem a expresních přepravců.

DHL Express

DHL Express zvyšuje kapacitu překladišť

Jeden z předních světových poskytovatelů expresních logistických služeb DHL Express zdvojnásobí do konce roku 2015 kapacitu evropského globálního překladiště v Lipsku. DHL disponuje třemi globálními, 19 regionálními a sedmi tranzitními překladišti. Jedno z globálních překladišť je právě Lipsko (další jsou Hong Kong a Cincinnati), které je z těchto tří největší a bude dále růst.

Společná rubrika Dopravních novin a Svazu spedice a logistiky ČR

Z MEZINÁRODNÍCH DOPRAVNÍCH A LOGISTICKÝCH SVAZŮ 7

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

KONFERENCE O VNITROZEMSKÝCH TERMINÁLECH V ANTVERPÁCH

ELA zve na konferenci, která se koná ve dnech 26. a 27. listopadu v Antverpách na téma budoucnost evropských vnitrozemských terminálů se zvláštním zaměřením na evropské vodní cesty. Význam efektivního zázemí námořních přístavů uznávají všechny zúčastněné strany: dostatečné plánování, užitečná partnerství a kombinované objemy jsou cestou vpřed pro vnitrozemskou dopravu. Vnitrozemské terminály hrají velmi významnou roli v této přeměně. Letošní, již desátá konference se zaměří na efektivní terminálové operace a vnitrozemskou dopravu, prováděnou různými aktéry. Konference počítá se 150 účastníky z celé Evropy včetně zhruba 90 ředitelů terminálových přístavních zařízení.

spinner