Expresní služby

Letošními trendy jsou reverzní logistika, expanze, fulfillment a doplňkové služby

23.5. – České a slovenské e-shopy začínají objevovat další země pro expanzi. V posledních letech byly trendem především východní země jako Maďarsko nebo Rumunsko. „Od minulého roku evidujeme vyšší zájem o balkánské země, nejvíce Chorvatsko, Bulharsko, Řecko, Itálie a Slovinsko,“ uvedl Pavel Vyoral, CEO Pošty bez hranic. S přesunem nakupujících do on-line světa je třeba zajistit reverzní logistiku a nabízet doplňkové, nadstandardní, služby spojené s doručováním. Bez zmínky není ani rostoucí trend outsourcingu celé logistiky na fulfillmentová centra.

Rohlik.cz bude nově využívat pro výdej také AlzaBoxů

22.5. – Startuje spolupráce největšího tuzemského online supermarketu Rohlik.cz a společnosti Alza.cz, která provozuje nejhustší síť výdejních schránek v České republice. V rámci ní si do vybraných AlzaBoxů mohou nechat doručit své nákupy právě zákazníci Rohlíku. Zapojené boxy jsou speciálně navržené tak, aby uchovaly objednané potraviny čerstvé. Zákazníci Rohlíku tak mají další možnost, kde si vyzvednout svůj nákup ve skvělé kvalitě, na kterou jsou zvyklí.

DPD: Evropané utratili nejvíce za potraviny, šetřili naopak na módě

18.5. – Společnost DPD analyzovala na základě svého nejnovějšího výzkumu E-shopper barometer nákupní chování Evropanů během pandemie. Největší boom nastal u kategorie potravin, kde nákupy vzrostly o 95 %. Dosud nejoblíbenější móda naopak zaznamenala mírný pokles (-5 %). Zcela zásadní byl pak vznik nové skupiny zákazníků, kteří na internetu před pandemií nikdy nenakupovali – většinu z nich tvoří senioři.

Petr Horák (CEO PPL): Pandemie nás posílila a posunula vpřed, velké plány máme i v mezinárodní přepravě

Společnost PPL patří mezi nejvýznamnější přepravce zásilek na českém trhu již 26 let. Loni to byl bezesporu nejen pro ni, ale i pro celý segment logistiky, velmi náročný rok. Jak se s tím firma vypořádala? Na to odpovídá generální ředitel PPL Petr Horák.

Balíkový přepravce GLS letos opět připomene Mezinárodní den balíků

17.5. – Přepravní společnost GLS se letos v květnu opět zapojí do neoficiálních celoevropských oslav Mezinárodního dne balíků, jehož tradice sahá do roku 2015. Pro letošní rok si přepravce připravil pro rodiny s dětmi zábavnou online hru zaměřenou na přírodu a zvířata. Až 300 soutěžící může vyhrát cenu od partnera akce společnosti Albi Česká republika. Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách GLS. Letošní oslava svátku balíků připadá na sobotu 29. května.

​Nový logistický areál GLS v Hradci Králové odbaví dvojnásobek balíků

11.5. – Mezinárodní balíkový přepravce GLS posiluje přepravní síť v Královehradeckém kraji. Depo v Hradci Králové se na začátku dubna přestěhovalo do nových prostor, které vznikly adaptací brownfieldu a které umožní i ekologičtější provoz. Nový logistický areál odbaví dvojnásobek balíků a zaměstná další desítky kurýrů.

Ford oznámil program testování elektrické dodávky E-Transit přímo u zákazníků

4.5. - Již brzy budou zahájeny první zákaznické zkoušky nového E-Transitu, elektrické verze nejprodávanější dodávky na světě, oznámil dnes Ford. Prototypy vozů E-Transit se začlení do vozových parků supermarketů, doručovacích služeb a energetických společností z Německa, Norska a Velké Británie.

Společnost UPS oznámila výsledky za první čtvrtletí

29.4. - Společnost UPS oznámila konsolidované příjmy za první čtvrtletí 2021 ve výši 22,9 mld. USD, což představuje nárůst o 27 % oproti prvnímu čtvrtletí 2020. Konsolidovaný průměrný denní objem přepravy vzrostl oproti minulému roku o 14,3 %. Konsolidovaný provozní zisk dosáhl výše 2,8 mld. USD, což představuje nárůst 158 % oproti prvnímu čtvrtletí 2020 a znamená to nárůst 164 % na upraveném základu. Naředěný příjem na akcii za kvartál dosáhl výše 5,47 USD, což je oproti stejnému období loňského roku nárůst 393 % a 141 % na upraveném základu.

Zaslat.cz: Pandemie v balíkové dopravě přinesla rekordní počty zásilek

17.4. – Od začátku pandemie covid-19 uplynul jeden rok. Ten zásadně ovlivnil a změnil nejen spotřebitelské chování lidí. Výrazná změna je patrná také v balíkové dopravě. Podle společnosti Zaslat.cz narostl počet odeslaných zásilek 1,6krát a počet lidí, kteří začali zásilky nově posílat o 120 %. Zájem o balíkovou dopravu nejen vzrostl, ale změnil se také obsah a cíl zásilek.

​UPS plánuje koupi elektrických letadel společnosti Beta Technologies

13.4. – Společnost UPS plánuje nakoupit elektrické letouny s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL) společnosti Beta Technologies (BETA). UPS společně se svou dceřinou firmou UPS Flight Forward tak chce rozšířit své letecké přepravní služby na menších a středních trzích.

spinner