Expresní služby

​E-commerce posiluje vliv na středoevropském trhu průmyslových nemovitostí Premium

​E-commerce posiluje vliv na středoevropském trhu průmyslových nemovitostí

26.2. – Ve střední Evropě dnes existuje téměř 20 milionů metrů čtverečních moderních průmyslových ploch k pronájmu. Zájem ze strany nájemců je tak silný, že podíl volných ploch klesl na historické minimum 5,7 procenta. Vyplývá to ze zjištění společnosti Cushman & Wakefield, která trh průmyslových nemovitostí v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku dlouhodobě sleduje.

​Češi nakupují on-line stále častěji, za posledních pět let narostly pravidelné nákupy o polovinu

2.2. – Češi rádi nakupují na internetu. Tento fakt je v roce 2016 již neoddiskutovatelný. Jaký ale je typický český e-zákazník? Jak se postupem času mění a jak vidí sám sebe? A o čem to vypovídá z pohledu e-shopů? Na tyto otázky hledala odpovědi Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve svém pravidelném výzkumu.

​FedEx Express otevřel na letišti v Kodani novou základnu pro Skandinávii

29.1. – FedEx Express, dceřiná společnost FedEx Corp. (NYSE: FDX), a největší expresní přepravní společnost na světě, oficiálně otevřela novou základnu na letišti v Kodani. Ta bude sloužit jako brána pro příchozí a odchozí zásilky pro Dánsko, Finsko, Norsko a Švédsko. Je to již devátá nová základna společnosti FedEx Express ve skandinávském regionu v uplynulých pěti letech.

​Expresní přepravci loni zvýšili počet zásilek o pětinu Premium

​Expresní přepravci loni zvýšili počet zásilek o pětinu

26.1. – Expresní přepravci v ČR loni zaznamenali meziroční růst počtu doručených zásilek zhruba o 20 procent. Před Vánoci byl nárůst přibližně třetinový. Vyplývá to z vyjádření velkých tuzemských kurýrních firem a expresních přepravců.

DHL Express

DHL Express zvyšuje kapacitu překladišť

Jeden z předních světových poskytovatelů expresních logistických služeb DHL Express zdvojnásobí do konce roku 2015 kapacitu evropského globálního překladiště v Lipsku. DHL disponuje třemi globálními, 19 regionálními a sedmi tranzitními překladišti. Jedno z globálních překladišť je právě Lipsko (další jsou Hong Kong a Cincinnati), které je z těchto tří největší a bude dále růst.

Společná rubrika Dopravních novin a Svazu spedice a logistiky ČR

Z MEZINÁRODNÍCH DOPRAVNÍCH A LOGISTICKÝCH SVAZŮ 7

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

KONFERENCE O VNITROZEMSKÝCH TERMINÁLECH V ANTVERPÁCH

ELA zve na konferenci, která se koná ve dnech 26. a 27. listopadu v Antverpách na téma budoucnost evropských vnitrozemských terminálů se zvláštním zaměřením na evropské vodní cesty. Význam efektivního zázemí námořních přístavů uznávají všechny zúčastněné strany: dostatečné plánování, užitečná partnerství a kombinované objemy jsou cestou vpřed pro vnitrozemskou dopravu. Vnitrozemské terminály hrají velmi významnou roli v této přeměně. Letošní, již desátá konference se zaměří na efektivní terminálové operace a vnitrozemskou dopravu, prováděnou různými aktéry. Konference počítá se 150 účastníky z celé Evropy včetně zhruba 90 ředitelů terminálových přístavních zařízení.

Evropská unie

Expresní služby potřebují efektivní leteckou dopravu

Evropská asociace expresních služeb EEA vyzvala na konci října Evropskou komisi, aby se při návrhu nové strategie rozvoje letecké dopravy zaměřila na následující oblasti: liberalizaci, vnitřní trh, implementaci vyváženého přístupu a bezpečnost.

Legislativa

Chystají se nová pravidla pro přeshraniční online obchod

Pouze 12 procent maloobchodníků prodává své zboží online do jiného členského státu, zatímco na domácím trhu obchoduje online 37 procent firem. Zhruba jen třetina spotřebitelů, kteří využívají elektronický obchod, nakupuje online i z jiných členských zemí. Rozvoj přeshraničního elektronického obchodu blokují nejrůznější bariéry, přičemž jednou z hlavních je přetrvávající rozdílnost digitálních kontraktů v jednotlivých členských státech EU.

Novela zákona

Ztrátovou činnost České pošty zaplatí stát

Česká pošta pravděpodobně bude dostávat kompenzace od státu za své ztrátové služby. Za letošní rok by to mělo být 700 milionů Kč, v dalších letech se částka sníží na 500 milionů Kč. Vyplývá to novely zákona o poštovních službách, kterou na počátku října schválila Poslanecká sněmovna. Nyní ji projedná Senát a dostane následně k podpisu prezident republiky.

Ing. Milan Loidl (PPL) pro DN

„Růst e-commerce se výrazně odráží na rozvoji naší sítě“

Elektronický obchod zažívá v poslední době velmi dobré časy, roste zejména poptávka po mezinárodní přepravě zásilek. Přepravní firmy na tento boom reagují novými službami, PPL například novou službou Connect. O co konkrétně jde, jsme se zeptali ředitele pro marketing a obchod společnosti PPL CZ Milana Loidla.

spinner