Bolt získal od investorů 600 milionů EUR na expanzi rychlého dovozu potravin

Bolt získal od investorů 600 milionů EUR na expanzi rychlého dovozu potravin

2.8. - Estonský provozovatel alternativní přepravy Bolt získal od investorů 600 milionů EUR (15,3 miliardy Kč). Získané peníze chce použít na expanzi v rychlém doručování potravin, aby si upevnil postavení na tomto rychle rostoucím, ale silně konkurenčním trhu. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Peníze od investorů ohodnocují Bolt na více než čtyři miliardy EUR, což je více než dvojnásobek proti tomu, na kolik investoři ohodnotili firmu v v předchozím kole financování. Bolt získal peníze od nových investorů Sequoia, Tekne a Ghisallo, ale také od stávajících investorů G Squared, D1 Capital a Naya.

Bolt v nadcházejících měsících plánuje spustit novou službu dodávky potravin do 15 minut nazvanou Bolt Market. Dostupná má být v deseti evropských zemích.

Firma původně začala fungovat jako alternativní taxi, postupně však expandovala do dalších služeb a v současnosti nabízí také rozvoz jídla, sdílení aut a elektrických koloběžek a pronájem kol. Doufá, že díky rozšiřující se nabídce služeb se stane první evropskou superaplikaci.

Společnost Bolt podle svých internetových stránek působí ve 30 zemích, kde má registrovaných více než 50 milionů zákazníků a 1,5 milionu partnerských řidičů. Založena byla v roce 2013, původně se jmenovala Taxify. Od roku 2015 působí také v České republice.

(čtk)

Foto: Bolt

spinner