Expresní služby

Aktuality ze světa 5/2017 Premium

Aktuality ze světa 5/2017

22.2. - SPEDICE – Celosvětově operující spediční kooperace WCA a čínský zásilkový obchod Alibaba zahajují spolupráci v přeshraniční dopravě pro elektronický obchod (E-Commerce). V rámci toho nabízejí členové WCA své logistické know-how a své služby na platformě Alibaby. Spolupráce začala již v lednu a je především zaměřena na velké trhy USA, Indie a Velké Británie. WCA má být světově nejsilnějším seskupením nezávislých speditérů.

​DPD CZ loni zvýšila počet zásilek o 17 procent na 17,5 milionu

15.2. – Tuzemský balíkový přepravce DPD CZ loni zvýšil počet doručených zásilek o 17 procent na 17,5 milionu. Z toho počet vnitrostátních zásilek se zvýšil na 13 milionů balíků a mezinárodní přepravy vzrostly o 16 procent na celkem 4,5 milionu zásilek. Na tiskové konferenci to uvedl generální ředitel Miloš Malaník.

​Společnost FedEx Express otevřela novou základnu na letišti Miláno-Malpensa

14.2. – Největší expresní přepravní společnost na světě FedEx Express zprovoznila novou mezinárodní základnu a bránu do jižní Evropy na letišti Miláno-Malpensa. Jedná se o další milník v růstu společnosti FedEx v Evropě s cílem lépe uspokojovat rostoucí potřeby italských a evropských firem a spotřebitelů.

​Violeta Bulcová je pro celoevropský princip minimální mzdy

Sdružení poskytovatelů logistických služeb a silniční nákladní dopravy z Dánska, Švédska a Norska Nordic Logistics Association a skandinávský svaz pracovníků v dopravě Nordic Transport Workers Federation společně uspořádaly 24. ledna v Bruselu konferenci „The Road Ahead“ (Cesta vpřed). Akce se zaměřila na budování z jejich pohledu spravedlivého konkurenčního prostředí a pracovních podmínek v silniční nákladní dopravě v Evropě. Zásadní pozici měla zpráva poradenské společnosti COWI o skutečných pracovních podmínkách bulharských a rumunských řidičů kamionů na dánských i dalších evropských silnicích.

Rakouská pošta spustí v dubnu tržiště Shöpping.at Premium

Rakouská pošta spustí v dubnu tržiště Shöpping.at

6.2. – Rakouská pošta Österreichische Post (ÖP) koncem ledna oznámila, že letos v dubnu spustí online platformu Shöpping.at, přes kterou bude prodávat své zboží více než 65 maloobchodních firem. Systém tak bude místní konkurencí pro globální giganty jako je Amazon, eBay či Zalando.

Aktuality ze světa 29

24.11. – Druhá komora nizozemského parlamentu schválila zákon, který činí oficiálním boj proti sociálnímu dumpingu v silniční nákladní dopravě. Zákon o „Společné odpovědnosti“ stanoví, že také odesilatelé zboží mohou být poháněni k odpovědnosti, pokud pracovní podmínky nákladních řidičů neodpovídají nizozemským předpisům. Možnost žalob za sociální dumping se tak rozšiřují, když dosud bylo možno postupovat pouze proti dopravním firmám, jež řidiče zaměstnávají.

​Balíkobot.cz spouští přímé datové napojení API České pošty

3.10. – Služba Balíkobot.cz, která pomáhá internetovým obchodům agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, spouští jako první a jediný subjekt přímé datové napojení (API) České pošty. Díky němu mohou e-shopy již nyní přenášet data k zásilkám expedovaným přes ČP zcela automaticky. E-shopům toto rozšíření umožní zrychlit expedici zásilek přes ČP, tisk štítků a sledování zásilek ve vlastní administraci e-shopu, snížit chybovost na 0 procent a výrazně snížit náklady na pracovníky expedice zásilek.

​UPS rozšiřuje svou expresní službu do dalších zemí

20.7. – Společnost UPS oznámila rozšíření své expresní služby pro doručení zásilek UPS Worldwide Express™ do 117 zemí a teritorií, nabídne tak možnost dřívějšího doručení. UPS doručuje více mezinárodních zásilek než kterýkoli jiný přepravce.

​Aktuality ze světa 16 Premium

​Aktuality ze světa 16

30.6. - V Antverpách byla za přítomnosti belgického krále otevřena největší propust na světě. Je dlouhá 500 a široká 68 metrů při operativním ponoru 17,80 metrů. Rozměr ještě vynikl, když jí ukázkově proplula Grimaldiho loď typu Con-Ro „Grande Lagos“ o délce 236 m a šířce 37 m. Pomocí propusti budou dosažitelné pro námořní lodě terminály Ro-Ro a hromadného zboží v části přístavu Waaslandhafen. Rozhodování o objektu trvalo 10 let, výstavba pět let, spotřebovalo se 22 tisíc tun oceli.

​Každoročně ubývá kolem pěti tisíc profesionálních řidičů

V současné době je v České republice zhruba 300 tisíc aktivních profesionálních řidičů. Ročně odchází do penze na 7500 řidičů, Mezinárodní unie silniční dopravy IRU předpovídá 2,5procentní nárůst přeprav, což si vyžádá další 7500 řidičů, avšak přírůstek řidičů je jen kolem 10 tisíc. Každým rokem tak ubývá na 5000 řidičů. Na Dopravním fóru Ústeckého kraje, které se konalo na začátku června, to řekl generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř.

spinner