Expresní služby

Rakouská pošta spustí v dubnu tržiště Shöpping.at Premium

Rakouská pošta spustí v dubnu tržiště Shöpping.at

6.2. – Rakouská pošta Österreichische Post (ÖP) koncem ledna oznámila, že letos v dubnu spustí online platformu Shöpping.at, přes kterou bude prodávat své zboží více než 65 maloobchodních firem. Systém tak bude místní konkurencí pro globální giganty jako je Amazon, eBay či Zalando.

Aktuality ze světa 29

24.11. – Druhá komora nizozemského parlamentu schválila zákon, který činí oficiálním boj proti sociálnímu dumpingu v silniční nákladní dopravě. Zákon o „Společné odpovědnosti“ stanoví, že také odesilatelé zboží mohou být poháněni k odpovědnosti, pokud pracovní podmínky nákladních řidičů neodpovídají nizozemským předpisům. Možnost žalob za sociální dumping se tak rozšiřují, když dosud bylo možno postupovat pouze proti dopravním firmám, jež řidiče zaměstnávají.

​Balíkobot.cz spouští přímé datové napojení API České pošty

3.10. – Služba Balíkobot.cz, která pomáhá internetovým obchodům agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, spouští jako první a jediný subjekt přímé datové napojení (API) České pošty. Díky němu mohou e-shopy již nyní přenášet data k zásilkám expedovaným přes ČP zcela automaticky. E-shopům toto rozšíření umožní zrychlit expedici zásilek přes ČP, tisk štítků a sledování zásilek ve vlastní administraci e-shopu, snížit chybovost na 0 procent a výrazně snížit náklady na pracovníky expedice zásilek.

​UPS rozšiřuje svou expresní službu do dalších zemí

20.7. – Společnost UPS oznámila rozšíření své expresní služby pro doručení zásilek UPS Worldwide Express™ do 117 zemí a teritorií, nabídne tak možnost dřívějšího doručení. UPS doručuje více mezinárodních zásilek než kterýkoli jiný přepravce.

​Aktuality ze světa 16 Premium

​Aktuality ze světa 16

30.6. - V Antverpách byla za přítomnosti belgického krále otevřena největší propust na světě. Je dlouhá 500 a široká 68 metrů při operativním ponoru 17,80 metrů. Rozměr ještě vynikl, když jí ukázkově proplula Grimaldiho loď typu Con-Ro „Grande Lagos“ o délce 236 m a šířce 37 m. Pomocí propusti budou dosažitelné pro námořní lodě terminály Ro-Ro a hromadného zboží v části přístavu Waaslandhafen. Rozhodování o objektu trvalo 10 let, výstavba pět let, spotřebovalo se 22 tisíc tun oceli.

​Každoročně ubývá kolem pěti tisíc profesionálních řidičů

V současné době je v České republice zhruba 300 tisíc aktivních profesionálních řidičů. Ročně odchází do penze na 7500 řidičů, Mezinárodní unie silniční dopravy IRU předpovídá 2,5procentní nárůst přeprav, což si vyžádá další 7500 řidičů, avšak přírůstek řidičů je jen kolem 10 tisíc. Každým rokem tak ubývá na 5000 řidičů. Na Dopravním fóru Ústeckého kraje, které se konalo na začátku června, to řekl generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř.

​Nejde jen o MiLoG a Loi Macron, ale i o novelu směrnice 96/71/ES

Přestože jednání mezi Neměckem a Evropskou komisí tom, zde uplatňování minimální mzdy (MiLoG) na zahraniční dopravce je či není v rozporu s evropskou legislativou, ještě nejsou u konce, zakrátko vstoupí v platnost podobné nařízení ve Francii. A to není jediné opatření, které se chystá. Evropská komise letos v březnu přišla s návrhem na novelu směrnice o vysílání pracovníků 96/71/ES, který podle Svazu průmyslu a dopravy ČR (SPD), pokud bude schválen, opět a nadlouho rozdělí Evropu.

​DPD zavádí sobotní doručení

21.6. – Přepravce DPD zavádí novou službu – sobotní doručení. To bude probíhat mezi 9:00 a 17:00 ve městech, ve kterých se nacházejí depa DPD. V těchto oblastech bude možné využít také ranní doručení ve všední dny mezi 8:00 a 10:00 a večerní doručení mezi 18:00 a 21:00. Cílem uvedení těchto služeb je nabídnout příjemcům ještě flexibilnější způsob doručení v době, která jim bude vyhovovat.

Aktuality ze světa 12 Premium

Aktuality ze světa 12

8.5. - Společnost DHL Suply Chain otevřela v Singapuru logistické zařízení o rozloze 90 tisíc metrů čtverečních. Ve 26 podlažích se zde pohybuje 130 robotických kyvadel pro uskladňování a vyskladňování zboží. Pro DHL se jedná o první zařízení tohoto druhu. Může sloužit jako příklad budoucím skladům v regionech a městech, kde je málo pozemků a jsou drahé. Zařízení nabízí 72 tisíc úložných míst pro různé produkty.

​PostNL posiluje dopisní službu Postcon v Německu Premium

​PostNL posiluje dopisní službu Postcon v Německu

29.4. – Balíkový koncern Hermes prodává svůj 29procentní podíl v dopisní službě Postcon National většinovému vlastníkovi, nizozemské poštovní skupině PostNL. Uvedla to mluvčí Postcon National s tím, že nizozemská pošta hodlá masivně investovat do rozšiřování dopisních služeb Postconu v Německu. Podnik by se měl letos konečně stát ziskovým.

spinner