DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Expresní služby

Ing. Milan Loidl (PPL) pro DN

„Chceme být hybatelem doručování pro internetové obchody“

Logistická společnost PPL patří na českém trhu již 19 let mezi nejvýznamnější přepravce balíkových zásilek. Nejprve se soustředila na vnitrostátní balíkové přepravy na firemní adresy, postupně své služby rozšířila o přepravy na soukromou adresu a vnitrostátní paletovou přepravu. V současnosti zajišťuje v rámci ČR přepravu zásilek až do tří tun a ve spolupráci s partnerskou společností DHL přepravuje balíky do evropských zemí. V letošním roce PPL vytvořila nový koncept výdejních a podejních míst PPL ParcelShop, který nabízí širokou síť poboček po celé České republice. Ředitele PPL pro obchod a marketing Ing. Milana Loidla jsme se zeptali, jak se těší na vánoční balíkovou sezonu.

Německo

Deutsche Post testuje drony

Německá pošta DP se posunula do druhé fáze svého programu nasazení dronů pro každodenní doručování balíkových zásilek. Po testování v Bonnu koncem loňského roku by měly ještě letos ve čtvrtém čtvrtletí vylétnout drony Deutsche Post DHL v rámci zkušebního zásobování lékárny Seehund na ostrově Juist v Severním moři. Dálkově řízené létající stroje budou startovat z dolnosaského přístavu Norden.

Zeptali jsme se

Zeptali jsme se Miloše Malaníka, country general managera společnosti TNT Express Worldwide

„Jak se TNT připravuje na vánoční sezonu a co od ní očekává?“

Balíkomaty v praxi

AlzaBoxy zamíří do dalších velkých měst republiky

Přední český internetový obchod Alza.cz se přidal k trendu, který internetovým obchodům a zásilkovým službám velí využívat při distribuci objednaného zboží automatické výdejní stroje – balíkomaty. AlzaBoxy v současné chvíli nalezneme na 22 místech v Praze a okolí, jejich počet se však má rozšiřovat dále podle zájmu zákazníků.

Názor

Konec zasílatelských smluv v Česku?

Právě před rokem otiskly Dopravní noviny v článku „Poštovní zákon nově reguluje již dříve liberalizovaný trh“ vyjádření Doc. JUDr. Ing. Radka Nováka, CSc., z Vysoké školy ekonomické v Praze, které poukazovalo na to, že namísto skutečné liberalizace oboru poštovních služeb se u nás zásahy státu do podnikání soukromých společností naopak zvýšily. Co se od té doby odehrálo?

Nová identita TNT

The People Network se stává novým sloganem přepravní společnosti TNT

PRAHA (30.9.) – Společnost TNT představila novou identitu značky. Ta je součástí strategie společnosti, která zdůrazňuje lidi a unikátní evropskou dopravní síť. Nový slogan „The People Network“, lidská síť, odráží firemní kulturu a poslání rozvíjet silné vztahy se zákazníky. Kampaň představuje TNT jako síť těch správných lidí, kteří pomáhají zákazníkům v jejich podnikatelském růstu. Nová kampaň staví TNT do pozice vyzývatele na trhu malých a středních podniků (SMEs).

DHL Express

DHL Express zvýší od ledna ceny služeb v ČR o 3,9 procent

PRAHA (30.9.) – Společnost DHL Express, přední světový poskytovatel mezinárodních služeb expresní přepravy, zvýší celosvětově od 1. ledna 2015 ceny za své služby. V České republice to bude konkrétně o 3,9 procenta u produktů letecké i pozemní mezinárodní přepravy. „DHL Express nabízí svým zákazníkům kvalitní přepravní služby a každoroční zvýšení cen je jedním z mnoha faktorů, které nám umožňují dlouhodobě udržovat poměr ceny a kvality našich služeb,“ řekl Ken Allen,

In Time / InPost

Do poštomatů lze doručovat zásilky mezi Českem a Slovenskem

Společnost In Time ve spolupráci se společností InPost zahájila doručování zásilek mezi Českou republikou a Slovenskem do poštomatů. Služba umožňuje vyzvednutí zásilky v následující pracovní den po dni podání z kteréhokoliv z poštomatů, jichž je v současné době na Slovensku v provozu padesát a v České republice sto.

Pointpark Prague D8 / DHL Express

Nová třídírna expresních zásilek zahájila provoz

Zásilky DHL Express v České republice už putují přes novou třídírnu v PointParku Prague D8. Hala, kterou na míru pro třídění zásilek vybudovala firma PointPark Properties (P3), byla otevřena slavnostním přestřižením pásky v červnu. Nová logistická centrála o velikosti 3492 m2 nahradila existující prostory DHL Express na pražském letišti a slouží nyní jako hlavní uzel společnosti pro Českou republiku.

Nový terminál DHL

Společnost DHL Express otevřela nový třídící terminál u dálnice D8

PRAHA (13.6.) – Přední logistická společnost DHL Express slavnostně zahájila provoz v novém třídícím terminálu v blízkosti dálnice D8 v logistickém areálu Northpoint D8. Otevření tohoto moderního centra letecké expresní přepravy je reakcí na rostoucí objem přepravy zásilek pro oblast Prahy a Čech a přinese výrazné zlepšení servisu pro stávající i budoucí zákazníky DHL Express.

spinner