DN č. 19 - IAA Hannover 2018, Automobilová technika, InnoTrans Berlín, vychází 13.9., uzávěrka již 23.8.! 

Expresní služby

DB Schenker

DB Schenker dále rozšiřuje svou evropskou přepravní síť

PRAHA (9.2.) – Společnost DB Schenker pokračuje v rozšiřování své evropské přepravní sítě a zavádí nové přeshraniční spoje do Německa a Rakouska, a také novou linku přes Lyon do východní a jižní Francie.

Mezinárodní poštovní unie

UPU chce podpořit rozvoj služeb pro e-commerce

Od července 2015 bude pro online-obchody mnohem snazší posílání zboží přes hranice. Pošty po celém světě jsou připraveny nabídnout nové balíkové služby jako odpověď na stále rostoucí zájem domácností o nakupování na internetu. „Pošty se musí přizpůsobit změněné situaci na trhu a poskytnout služby e-prodejcům i jejich zákazníkům,“ zaznělo na setkání představitelů poštovních podniků v rámci pracovní skupiny POC Mezinárodní poštovní unie UPU.

Průzkum Balíkobota

Česká pošta stále doručuje adresátům oznámení namísto balíků

PRAHA (2. 12.) – Z výsledků studie služby Balíkorobot.cz ze skupiny srovnávače Srovnáme.cz vyplývá, že například Česká pošta nedoručí adresátům při prvním pokusu více než 25 procent zásilek, což je 23 krát více než například u společnosti PPL. Namísto doručení zásilky adresátovi je 29 procent balíků vyzvednuto na poště, aniž by o to adresáti předem stáli.

Ocenění pro DHL

Deutsche Post DHL získala významné ocenění za trvalou udržitelnost

BONN (20. 11.) – Společnost Deutsche Post DHL, přední světová skupina poskytující poštovní a logistické služby, získala ocenění za první místo ve třetím ročníku ceny Blue Sky Supplier Sustainability Award 2014. Tímto oceněním vyjadřuje společnost EMC, jednička na trhu ve vývoji systémů pro ukládání dat pro dodavatele, své uznání dodavateli, který prokazuje snahy v trvale udržitelném reportingu a zlepšování sociální a environmentální odpovědnosti.

Logistika pro e-commerce

Růstu e-commerce pomáhá výhodná poloha ČR

Logistické firmy, které poskytují balíkové expresní přepravy, zažívají boom díky růstu zájmu o internetové nakupování. Ačkoli samotné internetové obchody si stěžují, že kvůli rostoucí konkurenci musí snižovat své marže na minimum, jejich logističtí partneři jsou spokojeni s přílivem zakázek. Růst e-commerce v České republice se již výrazně projevil i na domácím trhu logistických nemovitostí.

Konference UPU

„Internet je příležitostí pro poštovní služby na celém světě“

Švédský Stockholm hostil ve druhé polovině září již třináctý ročník Světového poštovního business fóra. Vrcholná každoroční konference Světové poštovní unie (Universal Postal Union – UPU) přilákala do hlavního švédského města představitele národních poštovních podniků, státních úřadů a dalších účastníků poskytování poštovních služeb. Akce se uskutečnila v rámci poštovního veletrhu Post-Expo 2014.

Česká pošta

Spolupráce měst a obcí s Českou poštou bude pokračovat

Výsledkem jednání mezi zástupci Komory obcí Svazu měst a obcí ČR (SMO) a generálním ředitelem České pošty Martinem Elkánem je mimo jiné i pokračování dosavadní spolupráce při jednání s obcemi a podpora projektu Pošta Partner.

Ing. Milan Loidl (PPL) pro DN

„Chceme být hybatelem doručování pro internetové obchody“

Logistická společnost PPL patří na českém trhu již 19 let mezi nejvýznamnější přepravce balíkových zásilek. Nejprve se soustředila na vnitrostátní balíkové přepravy na firemní adresy, postupně své služby rozšířila o přepravy na soukromou adresu a vnitrostátní paletovou přepravu. V současnosti zajišťuje v rámci ČR přepravu zásilek až do tří tun a ve spolupráci s partnerskou společností DHL přepravuje balíky do evropských zemí. V letošním roce PPL vytvořila nový koncept výdejních a podejních míst PPL ParcelShop, který nabízí širokou síť poboček po celé České republice. Ředitele PPL pro obchod a marketing Ing. Milana Loidla jsme se zeptali, jak se těší na vánoční balíkovou sezonu.

Německo

Deutsche Post testuje drony

Německá pošta DP se posunula do druhé fáze svého programu nasazení dronů pro každodenní doručování balíkových zásilek. Po testování v Bonnu koncem loňského roku by měly ještě letos ve čtvrtém čtvrtletí vylétnout drony Deutsche Post DHL v rámci zkušebního zásobování lékárny Seehund na ostrově Juist v Severním moři. Dálkově řízené létající stroje budou startovat z dolnosaského přístavu Norden.

Zeptali jsme se

Zeptali jsme se Miloše Malaníka, country general managera společnosti TNT Express Worldwide

„Jak se TNT připravuje na vánoční sezonu a co od ní očekává?“

spinner