Expresní služby

Významně roste množství lidí, kteří aktivně využívají balíkovou přepravu

1.9. - Balíkovou přepravu intenzivně, tedy jednou až pětkrát do měsíce, využívá již téměř třetina Čechů (31 %), 44 % lidí pak balíčky přijímá nebo odesílá jednou až pětkrát za půl roku. Zároveň významně klesá procento lidí, kteří posílají balíčky zřídka (10 %), případně vůbec (2,4 %). Při rozhodování o výběru balíkového přepravce stále největší roli sehrává cena, kvalita a spolehlivost služby. Většina lidí (74 %) si nechává doručovat balíčky primárně domů, v posledních letech však roste obliba výdejen e-shopů, výdejních míst přepravců nebo balíkomatů. Údaje vyplývají z průzkumu realizovaného pomocí aplikace Instant Research pro společnost GLS.

Rohlik.cz rozšiřuje on-line prodej potravin do pěti nových regionů v Česku

29.8. - Největší český internetový supermarket s potravinami Rohlik.cz rozšiřuje prodej do pěti nových regionů. Nově tak doveze nákup do Chomutova, Karlových Varů, Mostu, Třebíče a Znojma. Dokáže tak obsloužit 122 tisíc nových domácností. Všechny nákupy Rohlík zaváží ze skladů v Praze nebo Brně a zákazníkům objednávka dorazí přímo až před jejich dveře v maximální čerstvosti. Rohlik.cz nabízí výběr ze 17 000 položek, kvalitní potraviny za ceny stejné jako v supermarketu a také automatickou reklamaci u zakoupených produktů. Zákazníci můžou z Rohlíku objednávat nepřetržitě, nákup pak dostanou v časových oknech podle svého výběru od pondělí do neděle mezi 8. a 19. hodinou (podle regionu).

Čínská společnost Didi zastavila plány na uvedení svých služeb v Evropě

24.8. - Čínská alternativní taxislužba Didi zastavila plány na uvedení svých služeb v Británii a kontinentální Evropě. Informovala o tom dnes BBC, která se odvolává na zdroj blízký podniku. Firma chtěla své služby nabídnout v západní Evropě, včetně velkých britských měst.

​Poštovné už jen jednou. Při nákupu u více obchodníků MALL nově zaplatí dopravu

21.8. – Největší české internetové tržiště MALL.CZ přináší novinku, která zatím na trhu zdaleka není obvyklá – možnost nákupu za jediné poštovné. Pokud zákazník nakoupí zboží od několika různých obchodníků na tržišti, poštovné zaplatí jen jednou a zbylou dopravu odteď doplatí MALL. Zákazník tak získává výhodu v podobě tisíců e-shopů na jednom místě a k tomu špičkovou uživatelskou zkušenost bez dalších nákladů na dopravu.

​DoDo doručuje objednávky jachtařům pomocí elektrických vodních skútrů

18.8. – Logistický startup DoDo, který se soustředí na efektivní a ekologické doručování v rámci tzv. poslední míle, otestoval na maďarském jezeře Balaton novou službu – bezemisní rozvoz jídla po vodě. Objednávky potravin z restaurací a obchodů na břehu jezera, které je dobře známé a populární i mezi českými turisty, byly na plachetnice doručovány ekologicky šetrným způsobem pomocí elektrického vodního skútru. Ten vyvinul startup Narke přímo v Maďarsku a jde o vůbec první plně elektrický bezemisní vodní skútr na světě, který při svém provozu neznečišťuje ovzduší ani vodu.

​Vídeň chce otestovat doručování zásilek v tramvajích

17.8. – Rozvoj online obchodů a zvýšený počet kurýrních vozů v ulicích přiměl město Vídeň k inovativnímu nápadu. Dopravní podnik nyní zkoumá podmínky, za jakých by cestující mohli v tramvajích převážet kurýrní zásilky mezi jednotlivými zastávkami. Pilotní provoz by mohl proběhnout nejdříve od jara 2022.

​Německá pošta přispěje k ochraně klimatu nákupem elektrických letadel

4.8. – Německá pošta přispěje k ochraně klimatu nákupem 12 elektrických nákladních letadel. Dopisy a balíky budou doručovat na stokilometrové vzdálenosti. Uvedla to divize Deutsche Post, společnost DHL Express, a dodala, že plánuje první síť elektrických nákladních letadel na světě.

Nedaleko pražského Anděla bude pod městským okruhem nové cyklodepo

2.8. – Nedaleko pražské křižovatky Anděl bude nové cyklodepo pro překládku zboží a jeho další rozvoz po centru města na elektrokolech. Umístěno bude na Plzeňské ulici pod městským okruhem. V cyklodepu bude sídlit osm firem a v budoucnu by měly přibýt další. Cílem je zlepšit stav ovzduší v centru města. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Provoz bude zajištěn prostřednictvím městské firmy Technická správa komunikací (TSK).

Bolt získal od investorů 600 milionů EUR na expanzi rychlého dovozu potravin

2.8. - Estonský provozovatel alternativní přepravy Bolt získal od investorů 600 milionů EUR (15,3 miliardy Kč). Získané peníze chce použít na expanzi v rychlém doručování potravin, aby si upevnil postavení na tomto rychle rostoucím, ale silně konkurenčním trhu. Uvedla to dnes agentura Reuters.

GLS CZ rozšiřuje flotilu bezemisních vozidel o 14 elektrododávek

28.7. - Mezinárodní balíkový přepravce GLS v průběhu července výrazně rozšíří svůj vozový park v České republice. V přepravní síti společnosti přibude dalších 14 dodávek na elektrický pohon. První velkokapacitní dodávka od firmy MAN úspěšně rozváží balíky na depu v Hulíně od letošního února. Nasazení elektrododávek je součástí GLS programu ThinkGreen a přispěje k omezení uhlíkové stopy přepravce.

spinner