Expresní služby

PPL je připravena na rekordní sezonu

16.11. - Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, očekává letos v počtu doručených i zpracovaných zásilek rekordní sezonu a hlásí na ni dobrou připravenost. Čerstvě také obhájila titul Nejdůvěryhodnější značka roku v kategorii Balíkové služby, a to již popáté.

​Na český logistický trh vstupuje firma 123kurýr

7.11. – Společnost 123kuriér úspěšně podniká na Slovensku, kde vybudovala vlastní distribuční síť s nabídkou komplexních služeb v oblasti balíkové logistiky. V těchto dnech vstupuje na český logistický trh. Pod značkou 123kurýr nabízí v první fázi převážně služby v oblasti B2B a B2C.

​Letošní Vánoce budou dražší, změny se dotknou také e-commerce

5.11. – Na vánoční shon se větší e-shopy připravují celý rok. Obvykle už koncem léta mají sjednané zboží a sklady. Letošní Vánoce budou ale jiné. Budou dražší než ty minulé, a to hned z několika důvodů. Navíc některé zboží bude silně nedostatkové. Jaké další změny oblastí e-commerce před Vánoci rezonují?

​Wedo slaví první narozeniny: čtyřicetiprocentní růst a 10 milionů zásilek

4.11. – Logistický operátor Wedo oslavil 2. listopadu první výročí svého působení na trhu. Firma za poslední rok prošla výrazným růstem, rozšířila počty výdejních míst i kurýrů, začala nabízet výdejní boxy a staví jedno z nejmodernějších třídících center v České republice. Ambiciózní růstové plány má Wedo i do dalších let.

Boom českých e‑shopů pokračuje, roste jejich počet i obrat

Již při prvních vlnách pandemie bylo zřejmé, že změny v obchodním chování zákazníků budou dlouhodobější a větší zájem o e‑shopy trvalejší. Potvrdila to například i zpráva UPS Smart E‑commerce Report 2021 z půlky letošního roku či nyní aktuální říjnová statika společnosti Shoptet.

​Depo Tišnov navýší kapacity balíkové přepravy v Jihomoravském kraji až o třetinu

2.11. – Nadnárodní balíkový přepravce GLS posiluje a zlepšuje svoji přepravní síť v České republice a před další vánoční sezónou otevírá nové depo v Tišnově. Kapacita v Jihomoravském kraji se tak navýší až o 30 %. Nové depo, v pořadí již 28. v České republice, rovněž vytvoří dalších minimálně 15 nových pracovních míst.

Předseda ÚOHS zvýšil firmě Lorence Logistik pokutu za kartelovou dohodu

2.11. – Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna zvýšil z původních 2,1 milionu na 2,4 milionu korun pokutu pro společnost Lorenc Logistic, kterou firma dostala za kartelovou dohodu. Společnost proti původní pokutě podala rozklad, rozhodnutí je pravomocné. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Peugeot registroval pro distributora pošty 295 vozidel Boxer

2.11. – Už v roce 2013 si státní společnost zabývající se distribucí pošty v ČR vybrala prostřednictvím leasingu značku Peugeot jakožto svého dodavatele převážně lehkých užitkových vozů. Na první zakázku čítající 400 užitkových dodávek navázaly další, přičemž se vždy jednalo o objednávky v řádu stovek kusů. Celkově za 8 let odebral tento nejvýznamnější klient značky Peugeot v ČR přes 4000 vozů, a stal se tak největším odběratelem značky v regionu střední a východní Evropy.

Startup DoDo zajistí kompletní rozvoz i picking objednávek pro e-shop PENNY

29.10. - Logistický startup DoDo rozšiřuje divizi DoDo Fresh o další silnou značku a nově spolupracuje také se společností PENNY. V rámci spuštěním zkušebního provozu v Plzni startup přichází i se zcela novou kompetenci tzv. pickingu. Pro PENNY tak kromě tradiční služby rozvozu zboží obstará i kompletní sestavení objednávek, které zajistí díky rozšíření vlastní kurýrské aplikace.

Element Logic vybuduje v Mnichově automatizovaný sklad pro Rohlik Group

26.10. - Element Logic bude pro německou pobočku Rohlik Group Knuspr.de v Mnichově implementovat řešení automatizovaných skladů pomocí technologie AutoStore. Tento klíčový automatizační prvek pomůže společnosti Knuspr.de až trojnásobně zvýšit produktivitu vychystávání zboží a navýší kapacitu mnichovského skladu o více než 30 %. V první fázi bude do automatizace investováno přibližně 45 milionů EUR, tedy přibližně 1,1 miliardy korun, a v letech 2022–2025 bude do dalších fulfillment center investováno celkem až 400 milionů EUR. Jedná se o pokračování investičního trendu Rohlíku jako technologické společnosti s cílem stát se nejlepší a největší evropskou online službou pro rozvoz potravin.

spinner