Expresní služby

DODO a Rossmann v Maďarsku testují možnosti doručování zásilek pomocí dronů

20.1. - Technologicko-logistická společnost DODO, která zajišťuje logistiku v rámci tzv. poslední míle, zahájila v Maďarsku společně se sítí drogerií Rossmann pilotní projekt doručování objednávek do domácností pomocí dronů. První zkušební let v rámci přípravy na doručování zásilek odstartoval z prodejny Rossmann v nákupním centru Savoya Park v maďarské Budapešti. Trasa byla vybrána tak, aby dron překonal poměrně dlouhou vzdálenost a rozmanitý geografický terén v rámci přípravy na různorodost budoucích dodávek leteckou cestou. Místo startu a cíl doručení od sebe byly vzdáleny 15 kilometrů, přičemž celková trasa byla prodloužena přeletem dronu přes Dunaj. Výslednou vzdálenost, včetně vzletu a přistání, dron překonal za 14 minut.

Jak Češi využívali Bolt v roce 2022

28.12. - Z celoroční bilance využívání služeb platformy Bolt opět vyčnívá řada zajímavých či nečekaných údajů. Jeden Pražan se například na koloběžce vydal na projížďku dlouhou přes 40 kilometrů, zatímco jiný český uživatel jezdil taxíkem Bolt v průměru čtyřikrát denně.

Taxislužbu na pražském letišti bude od jara příštího roku nově provozovat Uber

22.12. - Taxislužbu na Letišti Václava Havla Praha bude od jara příštího roku nově provozovat společnost Uber. Zvítězila v koncesním řízení, do kterého se přihlásili dva uchazeči. Uber v něm garantoval pevně stanovenou cenu jízdy předem či zajištění dopravní obslužnosti v režimu 24 hodin denně. Informovala o tom dnes mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Dosud provozují smluvní taxislužbu na letišti společnosti TAXI Praha a FIX.

Komunikaci DODO Group nově zastřeší Adam Rapák

20.10. - Pozici PR manažera v technologicko-logistické firmě DODO Group nově zastane třiatřicetiletý Adam Rapák. Přichází ze společnosti McDonald’s, kde byl zodpovědný za plánování a exekutivu komunikačních a public relations aktivit na českém a slovenském trhu.

DHL Express znovu získala ocenění No. 1 Best Workplace v Evropě

21.9. - Již druhým rokem po sobě byla společnost DHL Express, přední světový mezinárodní poskytovatel expresních služeb, jmenována institutem Great Place to Work® nejlepším evropským zaměstnavatelem. Great Place to Work a The Economist Group oceňují jak přístup mezinárodního poskytovatele expresních služeb ke svým zaměstnancům, tak investice do růstu zaměstnanců motivovaných smysluplnou prací a spravedlivým přístupem ke všem.

DSV mezi pevninou a mořem doručuje zásilky s pomocí dronů

19.9. - Doručení zásilek autonomními drony až před dveře už není futuristická představa. Jde často o nejrychlejší, nejlevnější a bezemisní způsob dodání zásilek. Společnost DSV, jakožto jeden z lídrů v přepravě zboží, experimentuje s doručením drony mezi plošinami na moři a pevninou. Zásadní inovací pro společnosti jsou i chytré služby disponující sledováním zásilek v reálném čase a dobou jejich očekávaného příjezdu (ETA). Tuto službu začala pro B2B segment nabízet jako první a jediná přepravní společnost: DSV. Budoucnost ekologických inovací patří elektrickým truckům a formám bezemisního transportu s možností kompenzace uhlíkové stopy.

V Brně bude možné objednat si odvoz na zastávku MHD, dva měsíce zdarma

16.9. - Brněnský dopravní podnik bude od soboty testovat novou službu Klik bus. Spočívá v tom, že cestující si v aplikaci zažádá o jízdu a do 70 metrů od něj přijede auto a převeze ho k požadované zastávce MHD. Služba se bude dva měsíce testovat v Masarykově čtvrti, kde síť MHD není tak hustá jako ve zbytku města. Cestující se tak budou moci svézt například na zastávky Úvoz, Pisárky či Tábor, uvedl dnes při představení služby ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. Zatím bude služba zdarma. Dopravu bude zajišťovat firma CITYA.io, která je také poskytovatelem aplikace, s jejíž pomocí si zájemce auto objedná.

Liftago spustilo novou technologii, která propojí kapacity přepravců

13.9. - Česká technologická firma Liftago spustila novou digitální platformu Liftago.network, jejímž prostřednictvím chce propojit jednotlivé přepravce zboží a lidí ve městech. Firmy tak budou moci využívat volné vozy od jiných přepravců. Technologie má zefektivnit využití současné kapacity přepravců. Platformu dnes představil šéf Liftaga Ondřej Krátký.

DPDgroup dosáhne nulových čistých emisí o 10 let dříve, než ukládá Pařížská dohoda

29.8. – DPDgroup, největší balíková přepravní síť v Evropě, jejíž součástí je i česká DPD, se zavázala výrazně snížit emise skleníkových plynů. K dosažení ambiciózního cíle nulových čistých emisí do roku 2040 skupina plánuje využívat po celé Evropě pouze elektrické dodávky, pěší a cyklokurýry (realizace do roku 2035), zapojit do dálkové přepravy (linehaul) více vlaků a využívat výhradně alternativní zdroje jako bioplyn, biopalivo, elektřinu a vodík (do roku 2040), v rámci provozu všech budov využívat ze 100 % obnovitelnou energii (do roku 2035), a konečně nahradit zbytkové emise pomocí projektů na zachycování uhlíku.

DODO je Franšízou roku

24.8. - Technologicko-logistická společnost DODO oficiálně spustila svůj franšízový program DODO Partner teprve loni. Již letos ale sbírá úspěchy. Účast v sedmém ročníku soutěže Franšíza roku pořádané platformou franchising.cz, programu zajistila celkové první místo i zvláštní ocenění za digitalizaci v podnikání. Franšízový program byl v počátku zejména reakcí společnosti na potřebu logisticky obsloužit také vzdálenější regiony a připravit firmu na další zahraniční růst, pilotní projekt ale předčil očekávání a firma se proto rozhodla franšízové pobočky využívat ještě intenzivněji.

spinner