Expresní služby

Přepravní firmy i e-shopy kvůli Vánocům rozšířily distribuci

14.11. – Přepravní firmy i e-shopy letos kvůli očekávanému rekordnímu předvánočnímu provozu rozšířily své distribuční sítě. Vedle navýšení přepravní kapacity přibyla i výdejní místa a počty doručovatelů. Balíková firma PPL otevřela první vlastní výdejní místo, Alza rozšířila vlastní přepravní službu AlzaExpres a Zásilkovna nedávno otevřela tři nová logistická centra. Pošta před Vánoci najala 5000 brigádníků. Vyplývá to z aktuálních informací firem.

Přepravce PPL otevřel první vlastní PPL Parcelshop Premium

Přepravce PPL otevřel první vlastní PPL Parcelshop

13.11. – Společnost PPL se rozhodla realizovat koncept vlastních PPL Parcelshopů, jejichž hlavní náplní má být čistě výdej a příjem zásilek. První z nich byl minulý týden zprovozněn ve vestibulu metra Bořislavka na Praze 6. Zákazníci si zde tak mohou už před Vánoci vyzvednout například dárky z e-shopů nebo odeslat balík, a to i do zahraničí.

Aktuality ze světa 44/2019 Premium

Aktuality ze světa 44/2019

8.11. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Bylo spuštěno nové týdenní lodní spojení Samskipu mezi portugalským Lisabonen a britským Tilbury, a to s s napojením na Leixöes a multimodální uzel v Rotterdamu. V Nizozemsku vzniklá skupina nasazuje od 1. listopadu charterovou loď pro 1000 TEU na pětidenní trasu Velká Británie – Portugalsko a další 4 dny na úsek Leixöes-Rotterdam. 

DPDgroup a Geis se dohodly na převodu balíkových aktivit v Česku a na Slovensku Premium

DPDgroup a Geis se dohodly na převodu balíkových aktivit v Česku a na Slovensku

7.11. – Skupina Geis prodává své balíkové společnosti v České republice a na Slovensku společnosti DPDgroup. Transakce podléhá schválení antimonopolních úřadů. DPDgroup tak posiluje svou přítomnost v obou zemích. Jak Parcel CZ, s. r. o., (Česká republika), tak Geis Parcel SK, s. r. o., (Slovensko) jsou dlouhodobě ziskové.

GLS investovala od loňského roku do své sítě ve východní Evropě 34 milionů EUR Premium

GLS investovala od loňského roku do své sítě ve východní Evropě 34 milionů EUR

30.10. – Balíková logistika ve východní Evropě čelí díky rychle rostoucí e-komerci výrazné potřebě dalších přepravních kapacit. Aby GLS dokázala reagovat na růst objemu přepravovaných balíků, otevřela jen letos ve Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku, Rumunsku, Slovensku i Česku dalších 20 nových dep a výrazně investovala i do svých třídicích uzlů. Celkové investiční náklady GLS v těchto zemích dosáhly vloni 23,6 milionů EUR, letos jen za první pololetí již přesáhly 10 milionů EUR.

Provozní zisk UPS vzrostl o více než 20 procent s nárůstem marže ve všech segmentech Premium

Provozní zisk UPS vzrostl o více než 20 procent s nárůstem marže ve všech segmentech

30.10. – Společnost UPS (NYSE:UPS) oznámila upravené finanční výsledky za třetí čtvrtlewtí 2019 ve výši 2,07 USD na akcii, což představuje 13,7% nárůst oproti stejnému období loňského roku. Společnost zaznamenala silný nárůst provozního zisku o více než 20 %, a to díky posilování na domácím trhu v USA i v segmentu mezinárodní přepravy. Meziroční navýšení objemu ve všech přepravních službách na domácím trhu v USA bylo mimořádné.

Německá pošta pokračuje v budování sítě balíkomatů Premium

Německá pošta pokračuje v budování sítě balíkomatů

25.10. – Skupina Deutsche Post DHL investuje do rozšíření své sítě balíkomatů (Packstation) v Německu. Do roku 2021 by se současná síť automatizovaných zařízení pro příjem a výdej balíkových zásilek čítající 4000 balíkomatů měla rozrůst o dalších 3000, a to jak ve městech, tak i na venkově.

Aktuality ze světa 41-42/2019 Premium

Aktuality ze světa 41-42/2019

16.10. – KURÝRNÍ A BALÍKOVÉ SLUŽBY – Nizozemský doručovatel dopisů a balíků PostNL může převzít konkurenta Sandd. Oznámila to státní sekretářka ministerstva hospodářství a politiky klimatu Mona Keijzerová. Oba podniky pokrývají společně téměř kompletně dopisovou doručovací činnost v zemi. To byl také důvod, proč nizozemský úřad pro spotřebitele a trhy (ACM) toto spojení nejdříve počátkem září zamítl. Toto rozhodnutí bylo nyní zrušeno. „Spojení obou poštovních sítí je nezbytné, aby se zachovala kontinuita. V důsledku toho budou poštovní služby v Nizozemsku nadále spolehlivé a místně i cenově přístupné a současně bude zachována pracovní jistota pro tisíce doručovatelů,“ uvedlo ministerstvo ve zprávě. Oba podniky se potýkají s nedostatkem pracovníků a s rostoucími náklady. V Německu PostNL prodala svoji dceřinou společnost Postcon firmě Quantum Capital Partners, a stáhla se zde z doručovací služby. Převzetí musí ještě schválit kartelový úřad, což by se mělo stát do konce letošního roku. K prodeji vedla PostNL skutečnost, že se chce silněji zaměřit na základní dopisovou, balíkovou a elektronicko-obchodní činnost ve státech Beneluxu.

Aktuality ze světa 40/2019 Premium

Aktuality ze světa 40/2019

4.10. – BREXIT – Dopravní a logistické podniky v Evropské unii mají mít více času, aby se v letecké a silniční nákladní dopravě připravily na důsledky výstupu Velké Británie z unie a na možný nesmluvní brexit. Za tím účelem mají být prodlouženy přechodové lhůty ve dvou nouzových opatřeních EU, jež byla přijata pro případ tvrdého brexitu 29. března. Evropská komise připravila potřebný návrh, prodloužení však musí odsouhlasit Evropský parlament a Rada EU (státy), aby mohlo vstoupit v platnost. 

Průzkum GLS: o večerní doručování balíků není zájem Premium

Průzkum GLS: o večerní doručování balíků není zájem

1.10. – Balíkové přepravní služby využívá alespoň občas 95 procent Čechů. Většina příjemců přitom požaduje doručení objednaného zboží ve standardních časech během všedních dnů. Podle průzkumu přepravce GLS dokonce meziročně stoupl nezájem o doručování zásilek ve večerních hodinách o čtvrtinu (z 16,4 % v roce 2018 na letošních 21,1 %). Ani víkendové doručování podle svých slov nevyužilo zhruba o pětinu (16,2 %) více lidí než loni (13,6 %). Tyto služby spotřebitelům vynahrazují výdejní místa s vlastní otevírací dobou i možnost přizpůsobit si doručení domů podle svých potřeb.

spinner