Spedice, logistika

​Fenka Edda z DB Schenker umí v zásilkách odhalit výbušniny

3.2. – Společnost DB Schenker má novou čtyřnohou zaměstnankyni. Sedmiletá ohařka Edda pomáhá na mezinárodním letišti ve Frankfurtu nad Mohanem detekovat výbušniny v zásilkách (EDD). Je jedním ze psích pomocníků, kteří pod vedením Svena Wendlinga plní na letišti důležitý úkol.

​Společnost P3 Logistic Parks loni v ČR pronajala téměř 300 000 metrů čtverečních

1.2. – Vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks má za sebou další úspěšný rok. Ve třech parcích postavil nové haly o celkové pronajímatelné ploše téměř 59 000 metrů čtverečních. Každý měsíc uzavřel v průměru šest nájemních smluv a celkově pronajal na 300 000 metrů čtverečních. Z toho tři čtvrtiny se připisují tzv. prolongacím a expanzím.

​Společnost Jungheinrich AG koupí skupinu Storage Solutions

31.1. – Německý průkopník v oblasti intralogistiky, společnost Jungheinrich AG, kupuje skupinu Storage Solutions se sídlem v Indianě, předního poskytovatele regálových řešení a řešení pro automatizaci skladů v USA, a získává tak lepší přístup na atraktivní americký trh v oblasti skladování a automatizace. Společnost Jungheinrich podepsala smlouvu o koupi akcií se společnostmi Merit Capital Partners, MFG Partners a vedením společnosti Storage Solutions, na jejímž základě získá 100 % základního kapitálu společnosti Storage Solutions.

Zrychlením celních procesů ušetří DB Schenker svým zákazníkům čas

28.1. - Společnost DB Schenker se stala prvním logistickým partnerem pilotního projektu centralizace povolení v rámci celního řízení v ČR. Jeho ambicí je sjednotit a zjednodušit veškerou administrativu s tím spojenou, jak pro firmy, tak pro celní instituci. Díky tomu nyní DB Schenker může svým zákazníkům nabídnout rychlejší zpracování zásilek, které podléhají celnímu řízení.

„Náš úkol byl uskladnit 18 000 000 piv,“ říká s nadsázkou Logio

27.1. - Plzeňský Prazdroj otevírá nový, plně automatizovaný sklad, který zvětší skladovací kapacity, zrychlí dodávky piva v lahvích a plechovkách, usnadní pracovníkům náročnou práci a sníží emise oxidu uhličitého. Investice ve výši 780 milionů korun je největší od roku 2006.

Kuehne+Nagel a Lenovo spolupracují na snižování uhlíkové stopy v technologickém segmentu

26.1. - Společnosti Kuehne+Nagel a Lenovo uzavřely partnerství, jehož účelem je podporovat technologické firmy při plnění jejich závazků minimalizovat dopad na životní prostředí a bojovat s klimatickou změnou. Jeho součástí je nabídka řešení, které je v tech odvětví zcela unikátní: Zákazníci Lenovo si totiž mohou u svých objednávek IT vybavení zvolit možnost přepravy s využitím udržitelných leteckých paliv SAF. Ta jsou vyráběna ze zemědělských plodin a jejich použití umožňuje snižovat emise skleníkových plynů.

Industrial Research Forum: Extrémně nízká neobsazenost přetrvávala i ve 4. čtvrtletí

26.1. - Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v České republice téměř dosáhla hranice 10,8 milionů metrů čtverečních a lze očekávat, že do konce 1. čtvrtletí roku 2023 překoná 11 milionů metrů čtverečních. Ve 4. čtvrtletí roku 2022 bylo dokončeno 167 300 metrů čtverečních skla­dových ploch ve 12 průmyslových parcích. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 10% nárůst, mezičtvrtletně jde o 66% pokles.

DHL Supply Chain otvírá v Německu své největší automatizované logistické centrum pro zákazníka

25.1. - Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL, uvedla do provozu zcela automatizovaný systém robotického vychystávání zboží ve svém logistickém centru v dolnosaském městě Staufenberg. V něm poskytuje své služby společnosti Peek & Cloppenburg Düsseldorf, která je jejím významným dlouhodobým zákazníkem. Systém AutoStore sestavila na ploše 6000 metrů čtverečních společnost Element Logic, specializovaná na roboty. Jedná se tak o jeden z největších zcela automatizovaných systémů pro skladování zboží a vyřizování objednávek v Německu. AutoStore se nachází v jedné z pěti hal staufenberského logistického centra, z nichž každá nabízí plochu 10 000 metrů čtverečních a 50 nakládacích ramp. DHL Supply Chain provozuje uvedené rozlehlé logistické centrum pro různé zákazníky.

V parku GARBE České Budějovice vyroste první udržitelná hala

25.1. - GARBE, Industrial Real Estate CEE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti,po­depsal nájemní smlouvu se společností Taconova a zahájil výstavbu ve svém parku GARBE České Budějovice. Taconova, výrobce vybavení pro vytápěcí a chladicí řešení, vnitřní klima a sanitární techniku, v regionu působí více než 25 let a od GARBE si nově pronajme 9 240 metrů čtverečních prů­myslových a 1 240 metrů čtverečních kan­celářských prostor. GARBE na trh logistických nemovitostí navíc dodá 9 500 metrů čtverečních při­pravených spekulativně. Transakci zprostředkovala společnost CBRE.

Před 25 lety přišlo DSV do Česka, začínalo s 50 zaměstnanci

25.1. - Třetí největší světový přepravce, společnost DSV, slaví jubileum působení na českém trhu. Již 25 let u nás zabezpečuje hladký průběh silničních, námořních i leteckých přeprav a skladování zboží. Během této doby se změnily mnohé aspekty přepravy zboží k nepoznání. Technologické novinky, které usnadnily průběh obchodů v devadesátých letech minulého století, byly převážně fax a mobily s SMS zprávami a čas dodávky komplikovalo celní odbavení zásilek. Technologie ale pomáhají DSV dodnes. Ať už jde o avízo zákazníkům o příjezdu zásilky na základě aktuální dopravní situace (ETA) či nebývale rychlé řešení spotových poptávek či technologické „vychytávky“ ve skladech. I za to všechno sklízí společnost pozitivní hodnocení zákazníků.

spinner