Spedice, logistika

Poptávka po outsourcingu logistických služeb u DB Schenker roste

2.4. - Přední poskytovatel logistických služeb, DB Schenker, reaguje na poptávku firem po tzv. outsourcingu logistiky. Zajišťuje pro ně skladování, kompletaci zboží, vychystávání zásilek i veškeré související procesy. Firmy tak nemusejí investovat do skladů, shánět do něj personál, ani sledovat změny souvisejících předpisů a norem.

7R může zahájit výstavbu prvního projektu v Česku

31.3. - Po zajištění potřebného stavebního povolení se polská 7R Group chystá zahájit výstavbu prvního industriálního projektu v České republice. Novou skladovací halu 7R Park Lavičky firma vybuduje na strategicky umístěné spojnici mezi Prahou a Brnem v těsné blízkosti dálnice D1. Díky tomu bude mít vynikající dostupnost a ideální příležitost k pronájmu. Celková výše investice přesáhne 750 milionů korun.

Jungheinrich na veletrhu LogiMAT 2024

29.3. - Jungheinrich představil na veletrhu LogiMAT 2024 kompletní portfolio automatizace a nové skladové vozíky. Zájem návštěvníků budily mezi jinými další přírůstek do rodiny AMR – Arculee M, inovativní kompaktní automatický sklad PowerCube, nová řada retraků ETV 2i nebo nově ručně vedené VZV EJC 1i.

​P3 Logistic Parks v příštím roce v Lovosicích pronajme velkou halu, do které může zajet vlak

28.3. – P3 Logistic Parks jako vlastník a správce průmyslových nemovitostí nabídne trhu v příštím roce atypickou halu, která může pojmout celou vlakovou soupravu. P3 Lovosice Cargo byla navržena pro překládku mezi silniční a železniční přepravou, což v kontextu silného tlaku na snižování emisí v dodavatelských řetězcích představuje zajímavou příležitost.

​Dachser rozšiřuje globální síť, hodlá investovat více než 500 milionů eur

25.3. – Po ekonomickém růstu v logistice způsobeném dopady pandemie koronaviru a po celosvětovém narušení dodavatelských řetězců se v roce 2023 toto odvětví vrátilo do normálního stavu. Mezinárodní logistická společnost Dachser patřila k těm, jejichž hospodářský rok byl poznamenán slabou poptávkou po logistických službách v důsledku značného nadbytku kapacit a prudkého poklesu sazeb za letecké a námořní přepravy.

​Rozšířený ARETE Park pro Zásilkovnu byl předán k užívání nájemci

25.3. – Rozšíření ARETE Parku Plzeň Borská pole pro Zásilkovnu bylo dokončeno a předáno k užívání nájemci. Celková pronajímatelná plocha plzeňského parku se zvýšila o 12,4 % a celková pronajímatelná plocha fondu ARETE Industrial vzrostla na 172 264 metrů čtverečních.

​Společnost 108 Real Estate expanduje do Indie, bude pomáhat evropským i americkým developerům

25.3. – Poptávka mezi desítkami klientů-developerů a investorů z Evropy stojí za expanzí realitně-poradenské společnosti 108 Real Estate do Indie. Její nová pobočka v tamní metropoli Dillí poskytne komplexní profesionální servis pro subjekty, které láká vstup na indický realitní trh. Nejde jen o investory nebo developery z CEE regionu – společnost se ke svému rozšíření na asijský kontinent rozhodla i na základě zájmu klientů z USA, Velké Británie a západoevropských zemí. V nich je 108 Real Estate aktivní díky alianci s BNP Paribas Real Estate.

​Tomáš Novotný jmenován výkonným ředitelem developerské společnosti Concens Investments

25.3. – Developerská společnost Concens Investments, známá díky úspěšným projektům Ostrava Airport Multimodal Park a průmyslovému parku CE Park Nošovice, připravuje další expanzi. Na Ostravsku a v dalších regionech České republiky ji povede respektovaný realitní profesionál Tomáš Novotný, který byl jmenován výkonným ředitelem Concens Investments. Ve své nové funkci zúročí více než 23 let zkušeností v oblasti realitních investic a developmentu moderních průmyslových a logistických nemovitostí.

​Dosáhl český trh industriálních nemovitostí již svého vrcholu?

21.3. – Vývoj industriálního trhu v Česku loni po letech růstu do určité míry zpomalil, jedná se však spíše o návrat k normálu po rekordní aktivitě z let 2021 a 2022. Rok 2023 přinesl meziroční zdvojnásobení hodnoty neobsazenosti průmyslových a logistických prostor na 1,8 %, celková poptávka meziročně klesla o 31 %. Výstavba nových hal oproti roku 2022 zpomalila a nájmy meziročně rostly již jen mírně, o 3 %. V rámci regionu střední a východní Evropy je na tom však Česko dobře: ke zpomalení trhu dochází ve všech zemích CEE a například neobsazenost je u nás nejnižší, ploch na obyvatele máme nejvíce. Podrobný přehled o industriálním trhu v Česku nabízí nová interaktivní industriální mapa společnosti Cushman & Wakefield.

​Skip Pay s novými balíčky navyšuje limity a posiluje důvěru mezi e-shopem a zákazníkem

20.3. – Nízká loajalita zákazníků, aktuální odliv zhruba 6 % obratů od českých zákazníků do zahraničí. Ale také rostoucí tlak na bezpečnost a nechuť platit předem za zboží v zabalené krabici. Česká e-commerce se probírá do „nové reality“. Výrazně větší roli v ní podle Skip Pay bude hrát odložená platba: Objevují ji běžné domácnosti, kterým stále častěji slouží jako ochrana před podvody nebo nástroj k vyrovnanějšímu hospodaření.

spinner