Spedice, logistika

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

24.4. - Globální poskytovatel logistických služeb DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

24.4. - GXO Logistics, největší světový poskytovatel smluvní logistiky, oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.

DACHSER: společné dlouhodobé projekty na ochranu klimatu po celém světě

23.4. - Mezinárodní logistický provider Dachser, organizace na ochranu klimatu myclimate a organizace na ochranu dětských práv terre des hommes se dohodly na dlouhodobé spolupráci. Dachser a neziskové organizace po celém světě společně zahájí nové projekty v oblasti ochrany klimatu a rozšíří stávající aktivity.

Vyšlo v DN č. 7 - 8

Shoptet: AI přináší pro e-shopy řadu výhod, je třeba ale i obezřetnost

22.4. - Umělá inteligence mění pravidla hry v e-commerce světě. Provozovatelé e-shopů mohou nyní těžit z řady výhod, které AI nabízí, ale měli by také být obezřetní z hlediska ochrany dat. Pokud máte e-shop a chcete AI efektivně využívat, tyhle informace by vám neměly uniknout. Uvedla to společnost Shoptet a přiblížila rizika i benefity AI.

Jan Vetyška (APEK): Očekáváme, že letos se česká e-commerce vrátí k meziročnímu růstu

Rozvoj e-commerce a vstup nových velkých hráčů na český trh sebou přináší pro zákazníky nové možnosti, ale také i řadu rizik. O bližší informace z této oblasti jsme požádali Jana Vetyšku, výkonného ředitele Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Na pozici Property Managera v GARBE přichází Tomáš Hanuš

18.4. - Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, posiluje svůj tým. Do firmy přichází Tomáš Hanuš na pozici Property Managera pro Českou republiku, který přináší 25 let zkušeností z oblasti technického provozu a správy nemovitostí nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Tlaky na zavádění ESG do logistiky a developmentu sílí ze všech stran

Důraz na udržitelnost a oblast ESG (Environmental, Social, and Governance) se stále více projevuje i v logistice. A to jak na bázi dobrovolnosti, tak i z důvodu vnějších tlaků. Je zde legislativa, která klade na firmy vysoké nároky, ale jsou i nepřímé podněty, jako například orientace zákazníků na společnosti, které kladou důraz na ESG, či třeba možnosti lepšího financování. A ve hře jsou i možné úspory v důsledku zavádění moderních úspornějších technologií.

Emirates SkyCargo spouští přímé spojení s firmou DB Schenker

17.4. - Emirates SkyCargo, nákladní divize největší mezinárodní letecké společnosti Emirates, spustila přímé spojení se společností DB Schenker, světovým lídrem v oblasti logistických služeb. S využitím digitálních nástrojů společnost Emirates SkyCargo posiluje zákaznický servis, zrychluje a zefektivňuje mezinárodní obchod.

Linde MH nabízí širokou škálu řešení pro automatizaci intralogistiky

Nová automatizační řešení od společnosti Linde Material Handling zjednodušují uvedení do provozu a servis a rozšiřují nabídku možností přizpůsobených požadavkům zákazníka.

VGP pokračuje v plnění svých environmentálních, sociálních a správních cílů

16.4. - VGP, evropský vlastník, manažer a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí zveřejnil výroční zprávu včetně Zprávy o společenské odpovědnosti za rok 2023, která se zaměřuje na pokračující úspěchy skupiny v oblasti udržitelného rozvoje v souladu s Pařížskou dohodou, která stanoví akční plán k omezení globálního oteplování. Cíle VGP na snižování emisí skleníkových plynů byly potvrzeny mezinárodně iniciativou SBTi. Skupina vloni dosáhla významné úspory 2 054 tun emisí oxidu uhličitého.

spinner