Spedice, logistika

Drylock ve VGP Parku Hrádek nad Nisou nově využívá solární energii

22.5. - Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP se spolu se svými nájemci zasazuje o udržitelnější a energeticky efektivnější projekty. Ideálním příkladem je právě zkolaudovaná fotovoltaická elektrárna na střeše nejnovější haly společnosti Drylock ve VGP Parku Hrádek nad Nisou o ploše 28 000 metrů čtverečních a výkonu 2 811,9 kWp. Její připojení do veřejné distribuční sítě proběhlo v květnu 2024. Udržitelnost a energetická soběstačnost budovaného portfolia patří mezi VGP hlavní cíle.

Společnost Emons Česká republika začala využívat gigaliner na trase Ostrava – Praha

20.5. - Společnost Emons Česká republika začala od února na lince z Ostravy do Prahy využívat nadrozměrnou soupravu: takzvaný gigaliner. Ten v pravidelných intervalech odjíždí z pobočky v Ostravě-Hrušově, která se nachází v průmyslové zóně Contera Park Ostrava D1, tedy v těsné blízkosti dálnice. Jednou z podmínek pro využití gigalineru totiž je, že z dálniční sítě může jet maximálně deset kilometrů, pobočka v Ostravě-Hrušově má tedy ideální polohu. V kabině gigalineru jsou na trase Ostrava – Praha vždy dva řidiči.

KION Group posiluje cestu ziskového růstu, dozorčí rada prodloužila smlouvu generálního ředitele Roba Smithe

20.5. - Dozorčí rada KION GROUP prodloužila smlouvu generálního ředitele Roba Smithe (58) o pět let do 31. prosince 2029. Toto rozhodnutí navazuje na stálou důvěru představenstva společnosti ve Smithovu strategickou vizi, provozní odbornost a schopnost zajistit trvalou hodnotu pro akcionáře, zákazníky a zaměstnance.

Česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

19.5. - Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.

Nejlepším řešením pro logistiku je HVO100, vyplynulo z konference odborníků

17.5. - Nákladní vozidlo, které pojme až 27 palet, vyprodukuje oproti 18 paletovému náklaďáku o 35 % méně emisí CO2e na odvezenou paletu. Tato a další unikátní data zazněla na středeční konferenci, která proběhla v hypermoderním logistickém Eurohubu společnosti Raben v Rokycanech. Pro ekologičtější provoz se přepravci vyplatí používat syntetické palivo HVO100, elektromobilita pro mezinárodní logistiku v dohledné době řešením rozhodně nebude.

Trends in Automotive Logistics 2024: Připojte se do rychlého pruhu digitalizace

17.5. - Už 18. června se do Plzně vrátí další ročník konference Trends in Automotive Logistics (TAL 2024), tentokrát s titulem Driving the Digital Fast Lane. Opět nabídne aktuální témata pohledem českých i zahraničních řečníků, inspirativní přednášky a případové studie z praxe, stejně jako prostor pro networking a diskuzi.

Dušan Drábek posiluje logistiku Emons v České republice

17.5. - Přibližně 22 000 čtverečných metrů skladových ploch provozuje v České republice v současné době logistická a přepravní společnost Emons. Úkolu rozšířit její logistické aktivity se nově ujal Dušan Drábek. Z pozice ředitele pro rozvoj bude v České republice a na Slovensku usilovat o stejně úspěšný růst, jakého se v posledních letech společnosti Emons podařilo dosáhnout v Německu. K jeho úkolům patří získávání zákazníků v oblasti logistiky a z toho vyplývající otevírání nových skladových provozů. S využitím doplňujících přepravních a celních služeb bude pro klienty na míru formovat řešení celého dodavatelsko-odběratelského řetězce.

Sustainability Summit si opět posvítil na úspěšné kroky byznysu v oblasti udržitelnosti

16.5. - Czech & Slovak Sustainability Summit se letos konal teprve podruhé, ale v Cubex Centru Praha přivítal takové množství zájemců – 578 –, že už nyní lze hovořit o plně zavedené akci. „Cílem Sustainability Summitu je posvítit si na kroky, které společnosti podnikají za účelem stát se udržitelnějšími. Snažíme se vyzdvihnout pozitivní počiny, aby se mohly inspirovat i další firmy. Zároveň podporujeme diskusi, která podnikům poskytuje potřebnou zpětnou vazbu v jejich snaze stát se udržitelnější. Věříme, že takové fórum pomáhá posouvat udržitelnost na českém a slovenském trhu kupředu,“ vysvětlil Jeffrey Osterroth, jednatel společnosti ATOZ Group, jež summit organizovala.

Dachser & Fercam Italia: akvizice většinového podílu dokončena

16.5. – S účinností od 28. března 2024 získal mezinárodní poskytovatel logistických služeb Dachser 80 procent akcií v joint venture Dachser & Fercam Italia. Společnost tím dokončila akvizici většinového podílu v divizích sběrné služby a kontraktní logistiky italské logistické společnosti Fercam.

Poradna STILL ČR: Nepodceňujte pravidelné mytí vozíků

15.4. - Opotřebované části zdvihové soustavy, rezavějící řetězy nebo hydraulika, která nefunguje, jak by měla. To jsou časté problémy, které vznikají, pokud manipulační technice nevěnujete dostatečnou péči. Její součástí by mělo být i pravidelné mytí vozíků. Jak často by se měly čistit, čemu tím předcházíte a co by měl celý proces zahrnovat, radí Jakub Šimánek, technický ředitel STILL ČR. Společnost totiž disponuje mobilní myčkou, jejíž koncept je celosvětovým unikátem.

spinner