Spedice, logistika

​Ostrava Airport Multimodal Park se rozrůstá, začíná druhá fáze výstavby

8.6. – Developerská společnost Concens Investments zahájila výstavbu II. fáze úspěšného projektu Ostrava Airport Multimodal Park (OAMP), který se nachází u ostravského letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Po svém dokončení v Q3 letošního roku nabídne celkem 120 000 metrů čtverečních prvotřídních komerčních ploch třídy A. Developerská společnost Concens Investments registruje pro prostory, jejichž výstavba probíhá bez předem sjednaného nájemce, zájem především z řad logistických a výrobních firem. Budoucí uživatelé budou těžit z výborného dopravního spojení, které kombinuje leteckou, železniční a silniční dopravu. Projekt, jehož provoz bude díky FVE a LED osvětlení energeticky úsporný, cílí na získání mezinárodní environmentální certifikace BREEAM.

​Právě vychází v DN č. 11

Vlasta Slavíková (ČD Cargo Logistics):Trh se mění a je třeba aktivně vyhledávat nové příležitosti

7.6. - ČD Cargo Logistics, dceřiná společnost ČD Cargo, poskytuje komplexní logistické služby související s přepravami po železnici. Aktuální nabídku společnosti, ale také situaci na trhu a výhled do budoucna, nám přiblížila předsedkyně představenstva Vlasta Slavíková.

​MŽP: Jen každá druhá PET lahev putuje k recyklaci, zlepšit to může zálohový systém

7.6. – Ministerstvo životního prostředí pomocí nové technologie datové společnosti Adastra Lab sledovalo pohyb nápojových PET lahví vytříděných do žlutých kontejnerů. Po třech měsících od vhození do kontejneru na plasty v různých částech Česka se do některého z recyklačních zařízení dostala jen čtvrtina sledovaných PET lahví. Výsledky experimentu naznačují, že ze všech PET lahví uvedených na trh se v ČR dostane k recyklaci jen málo přes polovinu.

​Společnost 2N zvyšuje ve spolupráci s DHL Express udržitelnost dodavatelského řetězce

7.6. – Společnost 2N se zaměřuje na oblast IP přístupových systémů a výtahové komunikace. 2N stejně jako její mateřská skupina Axis nepřetržitě inovuje své produkty nejen s ohledem na jejich environmentální udržitelnost. Neméně důležité je pro společnost udávat trendy v oblasti bezpečnosti interkomů a přístupových systémů nejen z hlediska životnosti hardware, ale software. Její pobočky a vyškolené distributory lze nalézt ve 130 zemích světa a zákazníci tak mají k dispozici neustálou předprodejní a poprodejní podporu.

​Vyšlo v DN č. 10

PPL rozšiřuje síť ekologických PPL Parcelboxů i zelenou flotilu

5.6. – Přední český přepravce PPL se zaměřuje nejen na zdokonalování svých služeb, které mu umožňují doručovat každý den až půl milionu balíků. Firma také klade velký důraz na ochranu životního prostředí a udržitelnost. V rámci své udržitelné strategie začala společnost využívat energeticky úsporné PPL Parcelboxy, které výrazně snižují uhlíkovou stopu. Ty v letošním roce navíc hodlá navýšit o dalších 1300 nových jednotek.

​Společnost ViT Logistics zahájila provoz v novém skladu v areálu CTParku Brno

5.6. – Logistická společnost ViT Logistics zahájila provoz v novém skladu v CTParku Brno, kde si aktuálně pronajímá 2700 metrů čtverečních skladové plochy a cca 700 metrů čtverečních kancelářských prostor. Tyto plochy umožní další rozvoj společnosti. Vzhledem k růstu počtu zákazníků na Moravě už dřívější sklad, který firma měla zhruba 800 metrů od nynějších prostor, přestal kapacitně vyhovovat, nebyla možná další expanze. To byl hlavní důvod pro přestěhování brněnské pobočky do nového moderního skladu.

​Peter Menky: Vzestup a pád Quick Commerce. Proč samotná rychlost nestačí?

3.6. – Honba za bleskovým doručením potravin, ale i dalších druhů „supermarketového“ zboží se okolo roku 2020 stala velkým hitem. Z tzv. Quick Commerce (q-commerce) se stalo jedno z nejostřeji sledovaných odvětví, do kterého VC investoři nalévali miliony a miliony dolarů. Myšlenka světa, ve kterém může mít zákazník do pár minut dovozené prakticky vše, na co si vzpomene, a ještě s dopravou skoro zadarmo, uchvátila investory i byznysové novináře. Hráči v rámci nově vznikajícího odvětví Quick Commerce rychle zamířili k závratným valuacím.

​DHL je podle studie lídrem mezi globálními nezávislými poskytovateli logistických služeb

1.6. – Společnost DHL byla ve zprávě Magický kvadrant pro nezávislé poskytovatele logistických služeb 2024 označena za lídra. Společnost Gartner poskytuje vedoucím pracovníkům a jejich týmům prakticky využitelné, objektivní poznatky. Její odborné poradenství a nástroje umožňují rychlejší, prozíravější rozhodování a přesvědčivější výkony při uskutečňování priorit, které jsou z hlediska mise příslušné organizace zásadní. Již podeváté byla společnost DHL ve výzkumu zastoupena dvěma obchodními jednotkami, DHL Supply Chain a DHL Global Forwarding.

Authentica Fulfillment rozšiřuje řady klientů

27.5. - Brněnské logistické centrum Authentica Fulfillment roz­šířilo své portfolio více než 50 klientů o další známé značky. První z nich je Sanasport, prémiový multisport, který se rozhodl přesunout svůj sklad o velikosti 1 100 metrů čtverečních do skladu Authentica Fulfillment – to jim dle predikcí ušetří až 1,7 milionu korun ročně. V brněnském fulfillmentu expeduje zboží také společnost Testuj.to, známá platforma Evy Čejkové spojující mikroinfluencery se značkami, které hledají ověřené recenze pro své produkty, a brněnský Boardcubator, který má na kontě několik úspěšných crowdfundingových kampaní v rámci vývoje deskových her.

V GARBE Parku České Budějovice bude NOBO Automotive vyrábět sedadla pro BMW

26.5. - GARBE Industrial Real Estate, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE Parku České Budějovice. Novým nájemcem bude NOBO Automotive, která zde bude vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v 1. čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.

spinner