DN č. 9 - Dopravní prostředky ve stavebnictví, Dopravní infrastruktura, vychází 26.4., uzávěrka již 5.4.! 

Silniční doprava

Aktuality ze světa 11/2018 Premium

Aktuality ze světa 11/2018

21.3. – LETECKÄ DOPRAVA – FedEx a Delta Airlines reagují v USA na puškovou asociaci NRA. FedEx Corporation reagovala na svou dosavadní podporu Národní puškové asociaci NRA (National Rifle Assn) následně po zastřelení 17 osob ve škole v Parklandu na Floridě 14. února. Delta Air Lines a United Airlines již oznámily, že končí se slevovými sazbami a službami pro NRA. Ve svém prohlášení FedEx uvedl, že jeho pozice pokud jde o zbraňovou politiku a bezpečnost se od přístupu NRA různí. „FedEx je proti tomu, aby útočné pušky byly v rukou civilistů. Jakkoliv podporujeme ústavní práva občanů USA, vlastnit střelné zbraně za předpokladu řádných kontrol, FedEx zaujímá stanovisko, že útočné zbraně s velkými zásobníky jsou potenciálním nebezpečím pro školy, pracoviště a obce, kde se také zbraně zneužívají. Proto podporujeme, aby byly omezeny pouze pro použití v armádě. Nejdůležitější jsou naléhavé akce v místech, ve státech a na úrovni federace na ochranu škol a studentů před incidenty, jako je tragedie na Floridě ze 14. února. NRA je jednou ze stovek organizací v našem marketingovém programu veřejného dopravce, jejichž členové získávají slevové sazby. FedEx nemění sazby pro některé z milionů našich zákazníků v celém světě v reakci na jejich politiku, víru a stanoviska.“

​Rekonstrukce D1 se protáhne, potrvá do roku 2021 ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​

19.3. – Práce na rekonstrukci dálnice D1 mezi Prahou a Brnem se protáhnou do roku 2021. „My už víme, díky těm zdržením při soutěžích, že rok 2020 nestihneme,“ řekl v pátek novinářům ministr dopravy Dan Ťok. Uvedl, že zahájení jednotlivých staveb se zpožďuje o půl roku až o rok kvůli tomu, že vydávání stavebních povolení napadají Děti Země. V součtu by obnova D1 měla stát zhruba 19 miliard Kč.

Volvo vítá povinnost deklarovat hodnotu spotřeby paliva a emisí CO2

15.3. – Od 1. ledna 2019 při prodeji nových těžkých nákladních vozidel vyráběných v zemích EU vznikne povinnost uvádět hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2. Účelem nového opatření je usnadnit zájemcům o nákladní vozidla výběr hospodárných modelů s nižšími dopady na životní prostředí a přispět tak ke snižování emisí z nákladní dopravy. Společnost Volvo Trucks vnímá nové požadavky jako vítaný doplněk k nástrojům, které se v tomto odvětví aktuálně používají.

Renault Trucks nabízí Optifleet i jako mobilní aplikaci

14.3. – Optifleet, software pro správu vozového parku, vyvinutý značkou Renault Trucks, je nyní k dispozici jako mobilní aplikace. Dispečeři a správci vozových parků tak mají přístup k informacím o svých vozidlech v reálném čase, ať už jsou kdekoli.

innogy a DKV plánují společný podnik v oblasti elektromobility

14.3. – Komplexní celoevropské služby v oblasti elektrické mobility chtějí nabídnout německá energetická společnost innogy a poskytovatel služeb pro dopravce DKV Euro Service. Vedení obou firem rozhodla založit společný podnik ve formě joint venture a využít tak zkušeností obou subjektů pro další rozvoj. Minulý týden bylo podepsáno memorandum o shodě jako první ohlášení příslušného záměru. Plánovaný společný podnik musí ještě schválit příslušný úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

BGL chce přísnější pravidla, než navrhuje Evropská komise

Spolkový svaz nákladní dopravy a logistiky (BGL) požaduje omezení kabotáže na dva dny a současně stanovení maximálního měsíčního limitu pro kabotážní přepravu v celé Evropské unii. Minulý týden o tom informovalo Sdružení ČESMAD Bohemia.

Společnost Porsche Česká republika pokračovala i loni v dlouhodobém růstu

Společnost Porsche Česká republika, importér automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, pokračuje v dlouhodobém nepřetržitém růstu. I v loňském roce se jí podařilo dosáhnout historicky nejvyšších obchodních výsledků. Minulý týden v Praze o tom informovali zástupci společnosti na výroční tiskové konferenci.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – březen 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LETOŠNÍ VĚDECKÁ SYMPOZIA

ELA upozorňuje členy na dvě letošní vědecké akce, které se již ozvaly se žádostmi o příspěvky. Tou první je 9. mezinárodní vědecké sympozium o logistice, které proběhne v Magdeburku ve dnech 13. a 14. června. Pořadatelem je vědecká poradní rada německého Spolkového společenstva Logistika (BVL) – hlavními tématy pak Porozumění budoucí logistice – modely a aplikace. Snahou akce je především podpořit přeshraniční výměnu názorů. Účastníci představí a budou diskutovat o nových modelech a definovat rozvojové elementy.

Německé mýtné pro kamiony má za sebou další právní bitvu Premium

Německé mýtné pro kamiony má za sebou další právní bitvu

13.3. – Německý zákon o mýtném na spolkových dálkových silnicích (BFStrMG) se od 31. března 2017 nevztahuje výhradně na silniční nákladní dopravu. Letos v únoru na platnost nových pravidel upozornil Spolkový úřad pro nákladní dopravu BAG včetně doporučení, jako postupovat v případě žádosti o vrácení platby.

Aktuality ze světa 10/2018 Premium

Aktuality ze světa 10/2018

13.3. – SILNIČNÍ DOPRAVA – Zákazy jízd dieselů v německých městech jsou v zásadě přípustné. Spolkový správní soud tak rozhodl ve smyslu platného práva. Žalovaná města Düsseldorf a Stuttgart ale musí své plány na udržení čistého vzduchu realizovat přiměřeně. Rozsudek počítá s přechodovými lhůtami a postupným zaváděním zákazů. Ve Stuttgartu nejsou zákazy možné před 1. zářím letošního roku. Kromě toho mohou být zavedeny výjimky například pro řemesla. „Je třeba přijmout určité hodnotové ztráty,“ řekl předseda soudu A. Korbmacher. Příslušné zemské úřady mají dohlédnout, aby nedocházelo „k flikování koberce.“

spinner