DN č. 17 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusy, Veřejná doprava, vychází 16.8., uzávěrka již 26.7.! 

Silniční doprava

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - červen 2018

Evropská logistická asociace – ELA

PŘÍPRAVA UDĚLENÍ EVROPSKÝCH LOGISTICKÝCH CEN ELA 2018

ELA informuje o letošních finalistech v obou hlavních soutěžích – Projektech roku a Profesionálech ro­ku.

LNG u kamionů je alternativním palivem budoucnosti

V plánech Evropského parlamentu a Evropské komise na ambiciózní snížení emisí CO2 u kategorie nákladních vozů hraje velkou roli použití zkapalněného zemního plynu LNG jako alternativního paliva k naftě. Při spalování LNG je produkováno výrazně méně pevných částic a oxidů dusíku NOx i ve srovnání s normou Euro 6.

Krone představil systémy zabezpečení nákladu

Společnost Krone na veletrhu We are Transport, který se uskutečnil ve dnech 1. až 3. června na bruselském výstavišti Expo, představila plachtový návěs (curtainsider) Profi Liner vybavený systémy uchycení a zabezpečení nákladu Multi-Lock a Multi-Block.

Pomáháme firmám optimalizovat tankování, mýtné platby i snižovat administrativu

Společnost DKV Euro Service pomáhá již od roku 1934 profesionálům v dopravě k výrazným finančním a časovým úsporám. Majitelům nákladních vozů i firemním flotilám poskytuje především služby v oblasti bezhotovostních plateb. Držitelé více než tří milionů tankovacích karet DKV mají ve 42 zemích Evropy k dispozici 49 000 partnerských čerpacích stanic a 12 100 servisů.

Přehled sociálních aspektů silničního balíčku

Výbor pro dopravu a cestovní ruch TRAN Evropského parlamentu před dvěma týdny hlasoval o sociálních aspektech silničního balíčku upravujícího pravidla pro vysílání řidičů v mezinárodní silniční dopravě. Poslanci v něm rozhodli, že tranzit a mezinárodní doprava budou z pravidel o vysílání vyjmuty. Informace o pozadí projednávání tématu a další souvislosti zveřejňujeme v přehledu, který poskytla česká europoslankyně Martina Dlabajová (viz i text Silniční balíček se zvrhl v boj mezi východem a západem).

Silniční balíček se zvrhl v boj mezi východem a západem

Poslanci Evropského parlamentu Štrasburku smetli ze stolu kompromisní dohodu o pravidlech pro vysílání řidičů, včetně přespávání řidičů v kabinách vozidel či přístupu dopravců na evropský trh, kterou minulý týden schválil Výbor pro dopravu a cestovní ruch (TRAN).

Avia D v provedení 4 x 4

Automobilka Avia Motors rozšiřuje svou nabídku. Poté, co loni na podzim představila v nových výrobních prostorách v Přelouči vůz Avia D120 4×2 Euro 6 s označením Initia, uvedla koncem května na trh další novinku: vozidlo v provedení 4×4. Vůz je určen k provozu v lehkém a středním terénu a mezi potenciální zákazníky patří především stavebnictví, komunální sféra a hasiči.

Evropský parlament odmítl přijmout kompromis výboru TRAN o řidičích

Evropský parlament minulý týden hlasováním odmítl kompromis k vysílání pracovníků a dalším pravidlům pro silniční dopravu, který připravil jeho Výbor pro dopravu a cestovní ruch (TRAN). Znamená to, že vše bude znovu projednáno v červenci s mnoha pozměňovacími návrhy a může se stát, že parlament neschválí nic. Po jednání EP to uvedlo Sdružení ČESMAD Bohemia.

Slovensko za první pololetí vybralo na mýtném více než loni

16.7. – Slovensko v letošním prvním pololetí vybralo na mýtném za jízdu nákladních aut a autobusů po zpoplatněných úsecích silnic více než ve stejném období loni. Dnes o tom informoval provozovatel slovenského mýtného systému, firma SkyToll, která v konsorciu usiluje o získání podobné zakázky v České republice.

Společnost J.M.I.T rozšiřuje flotilu o další vozidla DAF

13.7. – Ryze česká rodinná dopravní společnost J.M.I.T, a. s., rozšířila svůj vozový park o sedmnáct nových tahačů. Tentokrát byly za tahače zvoleny modely DAF XF 480 FT SSC Low Deck. Jejich předání se uskutečnilo na půdě autorizovaného dealera DAF, společnosti Truck Trade, spol. s r. o., v Olomouci, která bude zajišťovat i servisní služby pro nová vozidla.

spinner