Silniční doprava

VCHD Cargo slaví 25 let od svého založení

20.10. - Přepravní společnost VCHD Cargo slaví 25. výročí svého vzniku. Z malé dopravní firmy vyrostla v silného partnera pro zákazníky z logistiky, výrobního i retailového sektoru, importéry a exportéry do celé Evropy. Disponuje vlastní flotilou vozidel v nejmodernějších standardech a zaměstnává téměř 450 lidí v České republice i v zahraničí.

Nabíjecí stanice Olife Energy s platebním terminálem slouží návštěvníkům Máchova jezera

19.10. - Český výrobce Olife Energy patří mezi přední dodavatele dobíjecích stanic na trhu. Společně s firmou SONET member of Payten, poskytovatelem komplexních řešení bezhotovostních plateb, představili společný projekt: nabíjecí stanice s platebním terminálem v rekreačním areálu u Máchova jezera, které jsou pohodlným řešením pro uživatele elektromobilů i okolních ubytovacích zařízení.

Carvago: Prodeje v ČR klesly o pětinu, ceny se stabilizovaly

17.10. - Největší evropský online marketplace s ojetými vozy Carvago.com zveřejnil svoji pravidelnou analýzu evropských trhů, na kterých působí. Třetí čtvrtletí přineslo v ČR ochlazení trhu prodeje ojetých vozů, zároveň se ale pozitivně projevilo ve stabilizaci cen. Průměrná cena prodaného ojetého vozu klesla na 455 465 Kč, nejprodávanějším modelem je opět Škoda Octavia Combi 2.0 TDi.

Scania uvádí novou platformu řadových motorů pro pohonná řešení

17.10. - Nová generace řadových motorů pro pohonná řešení přináší ještě nižší spotřebu paliva. Nabízejí vysoký výkon na jeden litr zdvihového objemu, výrazně prodlouženou životnost a zásadní snížení emisí oxidu uhličitého.

O stavbu D6 u Hořesedel má zájem osm firem, nejvýhodnější nabídka je 1,9 miliardy korun

17.10. - O stavbu dálnice D6 u Hořesedel na Rakovnicku má zájem osm firem, nejvýhodnější nabídka je téměř 1,9 miliardy korun bez DPH. Podalo ji sdružení firem Berger Bohemia, Eurovia CS a Stavby mostů, uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl na twitteru.

V noci má skončit podstatná část letošních oprav na Barrandovském mostě

17.10. - Dělníci by dnes v noci měli dokončit podstatnou část letošních oprav na pražském Barrandovském mostě. Dodělávat ale ještě budou drobné práce na severní části mostu, skončí s nimi v noci na úterý. Rekonstrukce začala letos 16. května. Původně měly práce skončit 2. září. Kvůli vynuceným úpravám projektu bylo v létě dokončení oprav posunuto do 29. září. Zda a v jaké výši bude město prostřednictvím své firmy Technická správa komunikací (TSK) uplatňovat po stavební firmě Porr možnou pokutu za zpoždění oprav, zatím nebylo rozhodnuto.

Gen5: Nová řada hybridních pneumatik Continental pro regionální dopravu

Odvětví dopravy a logistiky zažívá nebývalý rozmach. Změny v chování spotřebitelů a rychlý růst online nakupování vedly k tomu, že se doprava stala největším odvětvím obchodu se zbožím v Evropě. Stabilní dodavatelské řetězce jsou životně důležitější než kdy dříve. Především regionální doprava nabývá stále většího významu, a zejména vozidla zapojená do regionální přepravy zboží musí prokázat schopnost absorbovat neustále se měnicí požadavky.

Ing. Aleš Doucek, Ph.D. (HYTEP): Rozvoj výroby obnovitelného a nízkouhlíkového vodíku je již v plném proudu

Letošní rok je hlediska cen a dostupnosti energií naprosto turbulentní a návrat k stabilitě trhu lze jen těžko v dohledné době očekávat. O to víc vystupují do popředí doposud spíš alternativní zdroje, jako například vodík. Jaká je perspektiva právě tohoto nosiče energie, to nám přiblížil Ing. Aleš Doucek, Ph.D., předseda představenstva České vodíkové technologické platformy (HYTEP) a vedoucí oddělení Vodíkové technologie ÚJV Řež.

Jihočeská část D3 bude hotová až v roce 2026, práce zpomalil bažinatý terén

16.10. - Jihočeská část dálnice D3 od Třebonína k hranicím s Rakouskem bude zřejmě hotová v roce 2026. Je to o rok později, než dosud Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uvádělo. Silničáři narazili na problémy s bažinatým terénem v úseku Kaplice nádraží – Nažidla. ŘSD předpokládá, že ho dokončí právě až v roce 2026. O rok dříve by mohla být hotová část od Nažidel k hranicím s Rakouskem, začít stavět ji chtějí silničáři koncem příštího roku. ČTK to řekl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

IKEA, Volvo Trucks a Raben Group spojily své síly, aby urychlily zavedení přepravy bez emisí

16.10. - Společnosti IKEA Industry, Volvo Trucks a skupina Raben Group podepsaly dohodu o spolupráci na dosažení bezemisní nákladní přepravy v Polsku. IKEA využije služby Raben Group k provozování dvou těžkotonážních elektrických nákladních vozidel Volvo určených na vnitropodnikovou přepravu mezi dvěma továrnami IKEA Industry v Polsku. Poznatky z tohoto pilotního projektu budou využity pro elektrifikaci přepravy ve větším měřítku v přepravní síti.

spinner