Silniční doprava

​DB Schenker otestoval elektrický vůz Volta Zero v reálném distribučním prostředí

21.11. – Společnosti DB Schenker a Volta Truck dokončily testování zcela elektrického nákladního vozu Volta Zero. Prototyp se v reálném provozu na silnicích v Paříži objevil poprvé a otestoval si fungování ve skutečném distribučním prostředí. Volta Trucks a DB Schenker budou dále zkoumat možnosti, jak technologii implementovat do běžných logistických operací.

​V Brně kvůli namrzání vozovek vyjelo všech 21 sypačů, spotřebovaly 92 tun soli

20.11. – Kvůli namrzání vozovek a teplotám pod nulou vyjelo dnes na silnice v Brně všech 21 posypových vozů městské společnosti Brněnské komunikace. Spotřebovaly 92 tun posypové soli. V tiskové zprávě to uvedl provozní ředitel firmy Jan Klištinec. Podle webu Tepláren Brno se teploty ve městě kolem osmé hodiny ranní pohybovaly od –1,7 do 0,7 stupně Celsia.

​Lidé si dnes připomínají oběti dopravních nehod

20.11. – Na začátku dálnice D1 si dnes lidé mohou připomenout oběti dopravních nehod. Pietní akt začne v 11:00 u památníku obětí nehod na pražském Chodově. Naváže na něj bohoslužba v kapli na dálnici D5 u Plzně.

​Stavba sítí v průmyslové zóně Solnice za 650 milionů by mohla začít v roce 2023

18.11. – Výstavba technické a dopravní infrastruktury v budoucí průmyslové zóně u Solnice na Rychnovsku by mohla začít v roce 2023. Hotová by mohla být v roce 2025. Odhad nákladů činí asi 650 milionů korun. Kraj tento týden na silnici I/14 mezi Solnicí a Rychnovem nad Kněžnou otevřel důležitou okružní křižovatku pro napojení zóny, uvedli představitelé kraje. V lokalitě Kvasiny – Solnice má závod automobilka Škoda Auto.

​O víkendu dojde k uzavírce D3 u Chotýčan

16.11. – V rámci výstavby odpočívky Chotýčany na dálnici D3 dojde během následujícího víkendu (19. 11. – 20. 11.) k opětovnému úplnému zavření dálnice D3. Důvodem pro provedení úplné uzavírky bude tentokrát provádění prací na demolici mostu na místní komunikaci, která se v místě budoucí odpočívky nachází.

​Zatěžovací zkoušky na mostě na D 35 přes železniční stanici Uhersko byly dokončeny

16.11. – Během včerejšího dopoledne proběhly na mostě přes železniční stanici Uhersko na úseku D35 Časy – Ostrov zatěžovací zkoušky. Dálniční most, který převádí dálnici D35 přes železniční stanici Uhersko, je unikátem svého druhu v celé Evropě. Jeho výstavba probíhala podél hlavního železničního koridoru Praha – Olomouc, a následně bylo třeba otočit obě křídla mostu přes železniční trať. Vše úspěšně proběhlo během dvou víkendů v dubnu a květnu během nočních hodin za vlakové výluky.

​Plošná cena nafty pro podnikatele výrazně klesá

15.11. – V posledním měsíci výrazně zlevňovala nafta. Do běžných cen na totemech čerpacích stanic se však tento trend zatím promítl minimálně. O 4,50 Kč za litr nicméně klesla například plošná cena pro podnikatele využívající tankovací karty nákupní aliance Axigon. V nejbližší době se tento vývoj zřejmě odrazí rovněž ve standardních cenách pro koncové zákazníky.

​MD vydalo povolení pro dvě desítky staveb na D7 Kutrovice-Panenský Týnec

14.11. – Ministerstvo dopravy ČR vydalo dne 9. listopadu zatím nepravomocné stavební povolení pro více než dvě desítky stavebních objektů připravované trasy dálnice D7 v 6,76 kilometrů dlouhém úseku Kutrovice-Panenský Týnec (hr. STC kraje). Uvedl to Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

Lukáš Folbrecht: Vítáme, že MD alokovalo více než pět miliard na dobíjecí infrastrukturu

Elektromobilní platforma, kterou založili lídři e-mobility v České republice, si klade za cíl podporovat rozvoj elektromobility. O vyjádření, jaký dopad na zavádění této nové technologie má současná ekonomická a geopolitická situace a co je nyní pro podporu elektromobility nejvíce zapotřebí, jsme požádali tajemníka Elektromobilní platformy Lukáše Folbrechta.

​EP podpořil plán infrastruktury pro alternativní paliva

Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) uvítala minulý týden hlasování Evropského parlamentu, který podpořil ambiciózní a komplexní nařízení o infrastruktuře pro alternativní paliva (AFIR), jež má pomoci dekarbonizaci komerční silniční dopravy.

spinner