Silniční doprava

V létě je na dálnicích v ČR na jih víc nehod než na sever

17.7. - V letních měsících je na českých dálnicích a silnicích I. třídy, které vedou na jih do dovolenkových destinací, ve srovnání se zbytkem roku více nehod. Na sever od Prahy jsou nehody častější na podzim, léto je na nich průměrně bezpečnější. Dnes o tom informovala Česká kancelář pojistitelů v tiskové zprávě, která vychází z dat Portálu nehod. Nejčastěji řidiči havarují například na dálnici D2 poblíž Velkých Němčic na Břeclavsku u odpočívadel Zeleňák, kde se za poslední dva roky stalo šest dopravních nehod, které zavinili řidiči nevěnující se plně řízení.

Společnost PACCAR Parts slaví 50 let úspěšné podpory zákazníků

14.7. - PACCAR Parts letos slaví 50. výročí jako přední světová značka v oblasti distribuce, prodeje a marketingu kvalitních dílů pro středně těžká a těžká nákladní vozidla, přívěsy a motory. Komplexní produktová řada se neustále rozšiřuje, nyní obsahuje úctyhodných 180 000 produktů a také kompletní řadu nejmodernějších nabíječek elektrických vozidel, které podporují dopravce při přechodu na nové energetické zdroje.

ŘSD uzavřelo smlouvu na stavbu úseku D35 Vysoké Mýto - Džbánov

14.7. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavřelo smlouvu s firmami Eurovia CS, M – SILNICE a Stavby mostů na stavbu úseku D35 Vysoké Mýto – Džbánov za 1,83 miliardy korun bez DPH. Stavba 5,95 kilometru dálnice má vydané pravomocné stavební povolení, zahájení prací je v plánu na podzim. Na twitteru to včera uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Zeptali jsme se Zdeňka Radosty, jednatele společnosti Radosta CZ, s. r. o., a člena Regionální komise České Budějovice ČESMAD Bohemia

Vláda oznámila dřívější zvýšení spotřební daně z nafty, navíc v době zvýšených vstupů. Projeví se podle vás tato změna nějak na postavení českých dopravců vůči zahraniční konkurenci?

Ministerstvo dopravy na přípravu mýtné koncepce využije vlastní kapacity

13.7. - Ministerstvo dopravy se rozhodlo, že pro přípravu koncepce zpoplatnění pozemních komunikací po roce 2029 využije v maximální míře vlastní kapacity. Reaguje tím na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který zrušil část tendru pro nedostatečné zdůvodnění výběru dodavatele a hodnocení nabídek na mýtného poradce.

Zeptali jsme se Andreje Čírtka, tiskového mluvčího Czechoslovak Group

Na letošním veletrhu IDET jste představili řadu novinek v nejrůznějších segmentech. Jaká na ně byla odezva, především co se týče techniky z produkce Tatra Trucks?

IRU slaví 75 let od svého založení

Mezinárodní unie silniční dopravy IRU zveřejnila na svém výročním zasedání v květnu v Ženevě Chartu IRU 75, ve které zdůraznila význam silniční dopravy pro společnost i ekonomiku. Zasedání se konalo v době, kdy IRU slaví 75 let od svého založení, proto název Charta IRU 75.

Zeptali jsme se Ing. Jana Medvedě, zástupce generálního tajemníka a vedoucího legislativního odboru Sdružení ČESMAD Bohemia

Evropská komise v květnu představila návrh změn pravidel pro řidiče v příležitostné dopravě. Jak tento návrh hodnotíte?

Integrované řešení od společnosti Eurowag pomáhá dopravcům snižovat náklady

13.7. – Integrované řešení EVA, které společnost Eurowag nabízí jako součást svých komplexních služeb dopravcům, zvládne opravdu hodně. Palubní jednotka sotva dvakrát větší než mobil umí obstarat elektronické mýtné platby, prostřednictvím chytré telematiky usnadnit správu vozu i celé flotily a v neposlední řadě disponuje vyspělým systémem ochrany proti krádežím paliva.

Vláda schválila úvěr od Evropské investiční banky na rozvoj dopravní infrastruktury

13.7. - Úvěr od Evropské investiční banky zajistí pro letošní rok až 24 miliard korun na spolufinancování železničních staveb. Ministerstvo dopravy spolu s Ministerstvem financí tak díky získání alternativního zdroje financí naplní rekordní rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 150,9 miliardy ko­run.

spinner