Silniční doprava

​Společnost DAF Trucks dodala do Bělehradu 44 vozidel pro úklid města

10.8. – Společnost DAF dodala do Bělehradu 44 plně vybavených vozidel pro úklid města. Dodávka pro hlavní srbské město se skládá z vozidel LF a CF s různými konfiguracemi podvozků a nástaveb.

​Uber kvůli koronaviru ve čtvrtletí vykázal ztrátu 1,8 miliardy USD

8.8. – Provozovatel alternativní taxislužby Uber vykázal ve druhém čtvrtletí ztrátu 1,78 miliardy USD (39,6 miliardy Kč), protože pandemie nemoci covid-19 téměř zastavila zájem o přepravu osob, když miliony lidí zůstaly doma, aby se co nejvíce zabránilo šíření nemoci. Zájem o rozvoz jídla však prudce rostl, oznámila firma.

​Automobilů se prodává méně, řešením pro výrobce i zákazníky může být operativní leasing

8.8. – Prodej nových osobních aut za sedm měsíců klesl meziročně o 23,6 procenta na 114 799 vozů, oznámil čerstvě Svaz dovozců automobilů (SDA). Nejde zdaleka o jen nákupy aut jednotlivců, podíl firemních automobilů na prodejích totiž činí více než 70 %. A firmy nově více zvažují, zda vůz koupit nebo si ho pronajmout.

​Continental představuje novou nákladní pneumatiku Conti EcoRegional

7.8. – Nižší spotřeba paliva a lepší kilometrový výkon, tyto parametry jako hlavní výhody uvádí u nové řady pneumatik pro nákladní vozidla její výrobce, společnost Continental. Řada Conti EcoRegional podle něj umožňuje provozovatelům nákladních fleetů dále zvyšovat efektivitu i v regionální dopravě.

Aplikace Autopay používaná v Polsku usnadňuje platbu za jízdu po dálnici

7.8. – Nová technologie nesoucí jméno Autopay je založená na systému čtení registrační značky z videa. Technologii již úspěšně používá Polsko a má ambice rozšířit se do celé Evropy. Uživatelům stačí jen aplikace, kde si koupí dálniční známku dané země. Aplikaci Autopay využijí řidiči kromě poplatků za dálnice také pro tankování, parkování a restaurace s drive-thru. Navíc pomáhá snižovat emise z výfukových plynů.

​Uber pasažérům umožňuje pomoci PINu zkontrolovat, že nasedají do správného vozu

7.8. – Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci ověřování jízd pomocí PINu a řidiči i pasažéři se tak před jízdou v aplikaci jednoduše ujistí, že se jejich bezpečnostní kódy shodují a na cestu skutečně mají vyrazit spolu.

​Společnost Scania zaznamenala v první polovině roku pokles dodávek vozidel o 41 procent

6.8. – „V první polovině roku 2020 jsme zaznamenali pokles dodávek vozidel o 41 procent, přičemž nižší objem se týkal v podstatě všech regionů. Příjmy společnosti Scania z poskytování služeb klesly během první poloviny roku 2020 o 5 procent na 13,5 miliardy SEK. Segment finančních služeb vykázal nižší provozní výnosy ve výši 476 milionu SEK kvůli vyšším rezervám na nedobytné pohledávky, což je odrazem finančního dopadu koronavirové krize na naše zákazníky.“ Uvedl to Henrik Henriksson prezidenta a generální ředitel značky Scania.

Vzniká nový Mercedes-Benz Třída T, kompaktní MPV pro rodinu, volný čas a podnikání

5.8. – Mercedes-Benz Vans nabízí již delší dobu malá, středně velká i velká MPV, a splňuje tak z hlediska vnitřního prostoru prakticky všechny požadavky zákazníků. Nyní vzniká na platformě pro malá lehká užitková vozidla zcela nový model, který optimálně splňuje požadavky rodin a hodí se i pro volnočasové aktivity. Mercedes-Benz Vans bude od prvního pololetí roku 2022 nabízet soukromým zákazníkům také menší MPV, se kterým chce navázat na úspěchy, jichž dosahuje s Třídou V v segmentu středně velkých MPV. Nový model ponese označení „Třída T“.

​Elektronické známky by měly distribuovat Česká pošta a Čepro

4.8. – Elektronické dálniční známky nejspíš bude fyzicky distribuovat konsorcium státních podniků České pošty a Čepra. V tendru uspěly s cenově nejnižší nabídkou. Dostávat budou 2,3 procenta z ceny prodaných vinět. Dosud je odměna pro distributory 4,6 procenta. Nyní běží 15denní lhůta pro případné námitky proti výběru. Informoval o tom podnik Cendis, který má přípravu systému elektronických známek na starosti. Elektronické dálniční známky by měly nahradit současné papírové kupony od příštího roku.

Společnost VCHD Cargo oslavila první rok svého fungování na německém trhu

4.8. – Česká dopravní společnost VCHD Cargo před rokem rozšířila své působení i na území Spolkové republiky Německo, kde založila dceřinou firmu. VCHD Cargo GmbH se sídlem v Radeburgu nyní úspěšně podniká v oblasti dálkových i vnitrostátních přeprav, rozšiřuje svoji flotilu nákladních vozů a plánuje nábor nových zaměstnanců.

spinner