Silniční doprava

Středočeští cestáři nebudou provádět zimní údržbu na 280 kilometrech silnic

13.10. - Středočeští cestáři nebudou o nadcházející zimě odklízet sníh a led na 280 kilometrech silnic. Důvodem je malý dopravní význam. Seznam silničních úseků dnes schválili krajští radní, informoval mluvčí hejtmanství David Šíma. Dotčené obce podle Šímy s rozhodnutím souhlasí. Síť silnic druhé a třetí třídy, o niž se stará kraj, měří kolem 8600 kilometrů. Některé úseky cestáři neudržují pravidelně.

Eurowag uzavřel strategické partnerství se skupinou JITpay Group

Společnost Eurowag, přední celoevropský poskytovatel integrovaných řešení v oblasti komerční silniční dopravy, uzavřela strategické partnerství se skupinou JITpay Group. JITpay je německý poskytovatel platebních služeb, který se specializuje na oblast logistiky. Eurowag díky partnerství rozšíří svoji nabídku služeb o řešení pro diskontování faktur, digitalizovanou fakturaci a správu pohledávek. V rámci strategického partnerství získal Eurowag v JITpay menšinový podíl s možností jeho případného navýšení, pokud to regulační orgány schválí.

O stavbu D6 u Hořoviček má zájem sedm firem, nejvýhodnější nabídka je 1,5 mld. Kč

13.10. - O stavbu dálnice D6 u Hořoviček má zájem sedm firem, nejvýhodnější nabídka je 1,5 miliardy korun bez DPH. Podalo ji sdružení firem Berger Bohemia, Eurovia CS a Stavby mostů, informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na twitteru. O stavební povolení požádalo letos v únoru, na místě pokračuje záchranný archeologický průzkum. Práce na stavbě by měly začít příští rok.

Umberto de Pretto (IRU): Nejednotný přístup ke kompenzaci cen PHM může narušit hospodářskou soutěž

Rostoucí náklady, nedostatek řidičů, dekarbonizace silniční dopravy, válka na Ukrajině, ale také třeba uplatňování balíčku mobility 1 v praxi. Jak se s těmito tlaky vyrovnává obor silniční nákladní dopravy, to nám přiblížil generální tajemník Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) Umberto de Pretto.

​Právě vychází v DN č. 21

Jubilant MAN Česká republika: Vždy na špičce vývoje a nabídky

13.10. – MAN poskytuje své služby v České republice již třicet let. Již tři desetiletí dodává kompletní dopravní řešení a poskytuje služby tisícům spokojených českých zákazníků. Letos slaví 30. narozeniny pod heslem „Rosteme spolu“.

​Právě vychází v DN č. 21

Umberto de Pretto (IRU): Nejednotný přístup ke kompenzaci cen PHM může narušit hospodářskou soutěž

13.10. – Rostoucí náklady, nedostatek řidičů, dekarbonizace silniční dopravy, válka na Ukrajině, ale také třeba uplatňování balíčku mobility 1 v praxi. Jak se s těmito tlaky vyrovnává obor silniční nákladní dopravy, to nám přiblížil generální tajemník Mezinárodní unie silniční dopravy (IRU) Umberto de Pretto.

DAF XD získal titul International Truck of the Year 2023

Řada DAF XD nové generace pro specializovanou a distribuční přepravu byla vyhlášena jako International Truck of the Year 2023 (Mezinárodní nákladní vozidlo roku 2023). Ocenění převzal na velterhu IAA Transportation 2022 Harald Seidel, prezident společnosti DAF Trucks.

Dachser uvede do provozu své první nákladní vozy na vodík

Mezinárodní logistický provider Dachser uvede příští rok na silnice v německém Magdeburgu 27tunové nákladní vozidlo Hyundai Xcient. Toto bezemisní vozidlo bude používáno pro regionální distribuci i pro pravidelné noční přepravy do Berlína. Další nákladní vozidlo na vodíkové palivové články – 19tunový Enginius Bluepower – začne realizovat dodávky pro Dachser do centra Hamburku v polovině roku 2023.

Novou personální ředitelkou Eurowagu je Emma Copland

11.10. - Novou personální ředitelkou společnosti Eurowag se stala Emma Copland. Během své kariéry působila ve vrcholových pozicích v řadě mezinárodních společností. Do Eurowagu tak přináší bohaté zkušenosti z řízení lidských zdrojů ve firmách, které mají zaměstnance v mnoha zemích světa. V pozici Chief People Officer (CPO) se bude starat o strategické řízení HR, procesní a personální rozvoj organizace, budování firemní kultury a Employer Branding.

Termín ukončení letošních oprav Barrandovského mostu stále není jasný

11.10. - Termín ukončení letošních oprav Barrandovského mostu mezi Prahou 4 a 5 stále není jasný. Jednání o něm pokračují. Zároveň se řeší, zda a jaké sankce začne město po stavební firmě vyžadovat. Na dotaz ČTK to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr. Původní termín dokončení byl stanoven na 29. září, ale stavební firma Porr požádala o posunutí termínu do 22: října, což od začátku kritizuje vedení města i Technická správa komunikací (TSK).

spinner