Silniční doprava

​Divizi Components & Bus Mobility Škoda Group vede od listopadu Petr Novotný

2.11. – Od 1. listopadu posílil tým vrcholového managementu Petr Novotný (50), který nastoupil na pozici President Components & Bus Mobility. Škoda Group tímto krokem zefektivňuje řízení dvou obchodních jednotek, které do této chvíle fungovali odděleně. Jejich činnost je ale vzájemně významně propojená a dohromady mají velký růstový potenciál.

​Eurowag přebírá Inelo Group a rozšiřuje své působení na evropském trhu

1.11. – Eurowag, přední evropský poskytovatel integrovaných řešení v oblasti komerční silniční dopravy (Commercial Road Transportation „CRT“), získal 100 % společnosti Inelo Group, která se zabývá integrovanými technologickými řešeními pro nákladní dopravu v regionu střední a východní Evropy. Transakce rozšíří geografickou působnost společnosti Eurowag na 16 evropských trhů a zhruba zdvojnásobí její základnu telematických zařízení. Zvětší se také produktové portfolio Eurowagu, které bude nově zahrnovat kritická řešení určená k řízení pracovní doby a správě vozového parku. Obojí pomůže zákazníkům prostřednictvím digitalizace zvýšit efektivitu provozu a zlepšit pohodu i bezpečí řidičů.

​Zimní údržbu dálnic a silnic zajistí 201 sypačů a 662 řidičů

1.11. – O sjízdnost dálnic a část silnic se během zimy bude starat 201 sypačů, na kterých se vystřídá 662 řidičů z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Podle tiskové zprávy ŘSD je připraveno přes 51 000 tun soli a solného roztoku.

​Obce by do řízení o překročení limitů hluku mohly patřit od července 2023

1.11. – Účastníkem řízení o povolení překročit hlukové a vibrační limity například v okolí dálnic by se obce, kterých se to bude týkat, mohly nově stát od poloviny příštího roku. Senátní výbor pro životní prostředí tak horní komoře navrhl upravit senátorskou novelu o ochraně veřejného zdraví. Senát by novelu měl projednat do konce roku.

P+R parkoviště na Opatově vyjde Prahu na 659,9 milionu korun

31.10. - Stavba P+R parkovacího domu u stanice metra C Opatov vyjde hlavní město na 659,9 milionu korun. Dosluhující radní hlavního města dnes schválili výběr dodavatele, kterým je sdružení firem BAK stavební společnost, Metrostav DIZ a Geosan Group. Dům bude mít kapacitu 495 míst a na jeho střeše bude park. Zástupci Spolu požadovali odklad výběru dodavatele do zvolení nové rady.

Drahé pohonné hmoty řidiče nezastavily

31.10. - Skokové zvýšení cen pohonných hmot se na českých silnicích zatím nepodepsalo. Naznačují to počty nehod i úmrtí, které oproti minulému roku vzrostly. Počty zásahů asistenčních společností jsou na podobné úrovni jako minulý rok. Ceny paliv neovlivnily řidiče ani během letní motoristické sezony, zaznělo to na tradičním bilančním setkání s ředitelem služby dopravní policie Jiřím Zlým.

VCHD Cargo oslavila se zaměstnanci 25. výročí

30.10. - VCHD Cargo vyrostla z malé dopravní firmy v silnou přepravní společnost, která má vlastní flotilu nejmodernějších kamionů a zaměstnává téměř 450 lidí v České republice a zahraničí. Ti společně oslavili čtvrtstoletí VCHD Cargo setkáním v centrále společnosti v Kladně. Zaměstnanci z České republiky se potkali s kolegy z německé společnosti Völker Logistik, kterou VCHD Cargo vloni akvizicí získala, a v příjemné neformální atmosféře sdíleli zkušenosti z českého a německého trhu.

Společnost cargo-partner přijímá nové výzvy v silniční přepravě

30.10. – Mezinárodní poskytovatel info-logistiky se delší dobu profiloval jako specialista na silniční přepravu zejména pro region střední a jihovýchodní Evropy. Nicméně díky kombinaci organického růstu, strategických partnerství a akvizic logistických a spedičních firem postupně buduje silnou pozici i v západní Evropě, v destinacích, jako je Velká Británie, Nizozemsko, Belgie, Švédsko. Upevňování a rozšiřování přepravní sítě probíhá i v opačném směru, a to například v Turecku, kde společnost cargo-partner otevřela několik vlastních poboček.

DAF uvede na trh novou generaci XD a XF Electric

Společnost DAF posiluje svou pozici předního výrobce vozidel „s nulovými emisemi“ uvedením nových elektrických vozidel DAF XD a XF Electric na trh. Tato inovativní nákladní vozidla mají zcela nové modulární hnací soustavy pro „bezemisní“ dojezdy od 200 až přes 500 kilometrů na jedno nabití. Modely DAF XD Electric a DAF XF Electric budou k dispozici jako tahače i podvozky a lze je objednat už nyní.

Miroslav Hnat (IVECO): Plyn v cestnej doprave určite bude mať aj naďalej svoje nezastupiteľne miesto

Jedním z vystavovatelů na Dni plynové mobility, který se uskutečnil v září v Praze, byla i značka IVECO. Jak se na perspektivu plynu a alternativních pohonů dívá tento výrobce užitkových vozidel a autobusů, nám přiblížil Miroslav Hnat, business line manager IVECO Czech & Slovakia.

spinner