19.7. – V neděli 20. července zahajuje Ředitelství silnic a dálnic opravu tří kilometrů pravého jízdního pruhu jízdního pásu dálnice D6 směr Praha u Hostivic mezi 2. a 6. kilometrem. Oprava je naplánovaná na jeden měsíc a dopravu bude podle ŘSD omezovat pouze částečně.
Infrastruktura
19.7. – Správa železnic vybrala zhotovitele projektové dokumentace pro novou trať mezi Ostravou a státní hranicí s Polskem. Zakázku získala společnost Moravia Consult Olomouc, která nabídla nejnižší cenu ve výši 217 999 000 korun. Předpokládaná hodnota podle ŠŽ činila téměř 270 milionů korun.
18.7. – Ředitelství silnic a dálnic uvedlo do provozu stavebně upravenou křižovatku u obce Předboj v okrese Praha-východ. Na místě ještě dobíhají drobné terénní úpravy. Řidiči už bezpečnější křižovatkou projedou bez omezení. ŘSD o tom informovalo v tiskové zprávě.
17.7. – Zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a konzultanti vyrazili za obyvateli regionu přes který povede středočeská část budoucí dálnice D3. Cílem bylo představit harmonogram zahájení majetkoprávního vypořádání formou dobrovolného výkupu, přiblížit veřejnosti postup výkupů i další kroky.
16.7. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovoznilo 9,5 kilometru dlouhý obchvat jihočeského města Lišov na silnici I/34. Práce trvaly 29 měsíců, cena stavby přeložky Lišov – Vranín je po valorizaci 1,15 miliardy Kč bez DPH. Téměř polovinu nákladů, více než 720 milionů Kč, uhradí EU. ŘSD již připravuje i navazující stavbu z Vranína do Třeboně.
14.7. – Železniční společnosti, sdružení a zástupci spolkových zemí pokračovali minulý týden ve Frankfurtu nad Mohanem v jednáních se společností DB InfraGO AG o generálních rekonstrukcích klíčových koridorů ve státě. Cílem dialogu je přezkoumat a aktualizovat harmonogram rekonstrukcí silně využívaných úseků tratí v celkové délce přibližně 4 000 kilometrů. Jak je stanoveno v koaliční dohodě, časový harmonogram bude upraven podle doby trvání zvláštního fondu. Konečné rozhodnutí o harmonogramu dalších rekonstrukcí koridorů do roku 2036 učiní spolková vláda.
13.7. – Aby se v budoucnu usnadnilo spolehlivější a rychlejší zpracování velkoobjemové a těžké nákladní dopravy (GST), zahájilo Federální ministerstvo dopravy (BMV) celostátní mapování mikrokoridorů GST. Cílem je výrazně minimalizovat byrokratické překážky při plánování a schvalování GST prostřednictvím lepší dostupnosti dat, a tím zvýšit atraktivitu vodní cesty.
12.7. – Správa železnic oznámila, že skončil výběr všech odborných poradců pro PPP projekt vysokorychlostní tratě mezi Přerovem a Ostravou. Společně s Ministerstvem dopravy a Mezinárodní finanční korporací (IFC) zároveň oficiálně zahájila přípravu koncesní smlouvy a zadávací dokumentace pro výběr koncesionáře.
11.7. – Řidičům projíždějícím kolem měst Gdaňsk, Gdyně a Sopoty zjednodušuje dopravu kompletně zprovozněný nový metropolitní obchvat. Jeho druhou část dokončila polská stavební společnost Budimex na konci letošního června. Svézt se po něm tak mohou například i čeští řidiči vyrážející za památkami či k přímořským letoviskům ve východním Pomořansku.
10.7. – Vláda schválila návrh mezinárodní smlouvy mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo o plánování, výstavbě a provozování Krušnohorského tunelu. Tunel se stane klíčovou součástí nového vysokorychlostního železničního spojení mezi Prahou a Drážďany i nové středoevropské vysokorychlostní osy Via Vindobona propojující Berlín a Prahu sVídní. Podle Ministesrstva dopravy zásadně přispěje k rozvoji udržitelné veřejné dopravy ve střední Evropě, odolnější a bezpečnější dopravní síti iekonomickému rozvoji regionů.