Infrastruktura

​Metrostav Infrastructure v jižních Čechách nezačal tři opravy, chce víc peněz

25.6. – Společnost Metrostav Infrastructure nezahájila tři silniční stavby v jižních Čechách. Uvedla to Česká televize. Firma chce podle ČT navýšit cenu zakázek kvůli výraznému zdražení materiálů. Jde o opravy silnic a mostu na Jindřichohradecku a Táborsku. Práce měly začít na jaře. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na jihu Čech uzavřelo s firmou pět smluv, staví se ale jen na dvou místech.

​Prezident podepsal zákon zavádějící audity bezpečnosti silnic

23.6. – Vlastníci vymezených silnic a dálnic budou muset každých pět let zajistit posouzení rizik dopravních nehod na jednotlivých úsecích. Novelu zákona o pozemních komunikacích, která tuto povinnosti přináší, dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom Hrad. Posuzování má zlepšit určení rizikových míst na dálnicích a silnicích.

​Ode dneška do 30. června je částečně uzavřena D5 u Rozvadova na Plzeň

20.6. – Ode dneška do konce června bude částečně uzavřen téměř čtyřkilometrový úsek dálnice D5 u Rozvadova ve směru od hranic s Německem na Plzeň. Provoz mezi kilometry 143 a 139,3 bude veden pouze levým jízdním pruhem, odstavný a pravý pruh dálnice budou uzavřené, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Adam Koloušek. V místě bude omezena rychlost.

​Stavbaři začali usazovat novou lávku přes modernizovanou stanici v Adamově

20.6. – Stavbaři začali usazovat novou lávku přes budoucí kolejiště stanice v Adamově na Blanensku. Je součástí modernizované stanice na železničním koridoru mezi Prahou a Brnem. Lávka váží 46 tun, přístupová rampa 54 tun a ještě ke konstrukci náleží schodiště, která mají od 18 do 30 tun, uvedl projektový manažer společnosti Swietelsky Rail CZ Jan Parchanski. Sloužit bude od poloviny srpna.

Právě vychází v DN č. 12

​Hospodářská komora ČR: Je třeba se zaměřit na financování infrastruktury

17.6. – Podle předsedy Dopravní sekce Hospodářské komory ČR Emanuela Šípa by se Česká republika měla během nadcházejícího předsednictví v Radě EU zaměřit v dané situaci především na financování dopravní infrastruktury v dalším období.

​Senát schválil povinné audity bezpečnosti silnic a dálnic

16.6. – Vlastníci vymezených silnic a dálnic asi budou muset každých pět let zajistit posouzení rizik dopravních nehod na jednotlivých úsecích. Novelu zákona, která jim tuto povinnost v návaznosti na předpisy EU uloží, včera schválil Senát. Úpravu zákona o pozemních komunikacích nyní dostane k podpisu prezident.

​ŘSD může začít vykupovat pozemky pro klíčovou část Pražského okruhu

16.6. – Pokračování Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1 získalo pravomocné územní rozhodnutí. V celé 12,6 kilometru dlouhé trase budoucí dálnice může nyní Ředitelství silnic a dálnic začít vykupovat pozemky a chystat žádost o stavební povolení. Stavba by mohla začít v roce 2024.

​Kyberútok na sítě ŘSD by letos neměl ohrozit žádné silniční stavby v ČR

15.6. – Kybernetický útok na sítě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) by letos neměl zastavit žádné silniční stavby. Řekl to mluvčí organizace Jan Rýdl. Podle něj fungují i kontroly zakázek a jejich platby. Naopak některé další, zejména interní systémy ŘSD, jsou i téměř měsíc po útoku nadále mimo provoz.

​Doprava se kvůli opravě Barrandovského mostu podle dat výrazně nezhoršila

15.6. – Rekonstrukce Barrandovského mostu neznamenala výrazné zhoršení pro řidiče osobních automobilů ani pro MHD. Novinářům to včera řekli zástupci města na základě nasbíraných dat. Největší zpoždění řidiči naberou v Komořanské ulici, kde se v průměru jízdní doba zvýšila z 3,5 na devět minut. Naopak v okolí mostu se průměrné zpoždění pohybuje kolem jedné nebo dvou minut. Rekonstrukce začala v pondělí 16. května a potrvá do 2. září, podle zástupců města jde vše podle plánu.

​Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu přeložky silnice I/36 Časy – Holice

14.6. – Ředitelství silnic a dálnic včera zahájilo výstavbu silnice I/36 Časy – Holice. Nová komunikace bude plnit nejen funkci silnice I. třídy, ale také dálničního přivaděče z nové úseku D35 ve směru na Holice.

spinner