DN č. 8 - Skladová a manipulační technika, CEMAT Hannover 2018, Logistika, vychází 12.4., uzávěrka již 22.3.! 

Železniční doprava

Zaměstnancům Škody Vagonky vzrostou mzdy o osm procent

20.3. – Zaměstnancům ostravské společnosti Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation vzrostou v letošním roce mzdy o osm procent. Novou kolektivní smlouvu, která platí od 1. března a je uzavřena na dva roky, podepsali zástupci vedení firmy a odborů. Oznámil to mluvčí firmy Michal Tobrman. Průměrná hrubá mzda ve firmě s 500 zaměstnanci činila v loňském roce 27 256 Kč, v celém Moravskoslezském kraji to bylo 26 735 Kč.

Na opravy nádražních budov půjde letos více než miliarda Kč

16.3. – S postupem projektových prací a objemem vyčleněných finančních prostředků aktualizovala Správa železniční dopravní cesty střednědobý plán oprav nádražních budov, který poprvé představila loni v srpnu. Na opravy a zahájené rekonstrukce nádražních budov bylo dosud vynaloženo přes 800 milionů Kč, v letošním roce firma počítá s investicemi přesahujícími miliardu Kč.

Podpisu smlouvy na výstavbu části čtvrtého železničního koridoru už nic nebrání

15.3. – Čtvrtý železniční koridor v úseku Sudoměřice – Votice postaví společnost OHL ŽS. Správě železniční dopravní cesty teď už nic nebrání, aby s vítězem čtyřmiliardové zakázky podepsala smlouvu. Společnost Strabag, která tendr napadla, svůj návrh na zkoumání případu stáhla. Potvrdil to mluvčí úřadu Martin Švanda.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – březen 2018

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LETOŠNÍ VĚDECKÁ SYMPOZIA

ELA upozorňuje členy na dvě letošní vědecké akce, které se již ozvaly se žádostmi o příspěvky. Tou první je 9. mezinárodní vědecké sympozium o logistice, které proběhne v Magdeburku ve dnech 13. a 14. června. Pořadatelem je vědecká poradní rada německého Spolkového společenstva Logistika (BVL) – hlavními tématy pak Porozumění budoucí logistice – modely a aplikace. Snahou akce je především podpořit přeshraniční výměnu názorů. Účastníci představí a budou diskutovat o nových modelech a definovat rozvojové elementy.

Modernizaci trati Bělehrad - Záhřeb by mohla zafinancovat i EU

12.3. – Srbsko a Chorvatsko se dohodly na modernizaci zastaralé železniční trati Bělehrad – Záhřeb. V Bělehradě to při podpisu společného memoranda v pátek uvedla srbská ministryně dopravy Zorana Mihajlovičová. Čas jízdy na 412 kilometrů dlouhé trati by měla modernizace zkrátit ze sedmi na čtyři hodiny. Obě země se pro tento projekt pokusí získat finance od Evropské unie, citovala političku agentura APA.

Opravám vagonů se daří, firma RYKO hlásí rekordní tržby Premium

Opravám vagonů se daří, firma RYKO hlásí rekordní tržby

7.3. – Děčínská firma RYKO, jedna z největších evropských opraven železničních vozů, loni meziročně zvýšila tržby o pět procent na 317 milionů Kč. Za posledních pět let přitom firmě vzrostly tržby o celou třetinu. V loňském roce také firma získala dva nové velké zákazníky. I díky tomu investovala 60 milionů Kč do nové opravárenské haly a přijala 25 nových zaměstnanců.

Autobusový dopravce FlixBus nabídne v Německu přepravu vlakem

7.3. – Autobusový přepravce FlixBus vstoupí po několikaměsíční fázi testování na trh železniční přepravy v Německu. Od 24. března spouští pravidelný spoj mezi Hamburkem a Kolínem nad Rýnem a v dubnu začnou vlaky FlixTrain jezdit mezi Berlínem a Stuttgartem. Novinářům to řekl šéf společnosti André Schwämmlein. Dodal, že firma přemýšlí také o rozšíření nabídky o dálkové vlakové spoje. FlixBus již nyní na trase Berlín-Stuttgart provozuje spolu s českou společností Leo Express vlaky Locomore.

ČD pořídí nové vlaky pro Moravskoslezský kraj Premium

ČD pořídí nové vlaky pro Moravskoslezský kraj

6.3. – Až 160 kilometrů v hodině s deseti místy v první třídě a 310 ve druhé, elektrické zásuvky, nízkopodlažní nástup s místy pro osoby na vozíku včetně přístupného WC – tak budou vypadat nové vlaky pro Moravskoslezský kraj. Tzv. jednotky push-pull by měly začít jezdit na lince mezi Ostravou, Frýdkem-Místkem a Frenštátem pod Radhoštěm město na konci roku 2020. Za celkem pět jednotek zaplatí České dráhy téměř miliardu Kč.

AWT má nové kariérní stránky Premium

AWT má nové kariérní stránky

5.3. – Skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, která se svými téměř dvěma tisíci zaměstnanci patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům nejen v Moravskoslezském kraji, ale i v celé České republice, spustila kariérní stránky zaměřené na nábor nových zaměstnanců. Návštěvníci stránek na nich naleznou nejen informace o volných pracovních místech a řadě benefitů, které skupina AWT uchazečům o zaměstnání nabízí, ale také o spolupráci skupiny se studenty či absolventy středních a vysokých škol.

Kraje požadují po ministerstvu dopravy miliardy na nové vlaky

2.3. – Hejtmani požadují po ministerstvu dopravy, aby zajistilo 17,85 miliardy Kč na nákup nových vlaků, které slíbilo dát krajům v rámci Operačního programu Doprava. Dosud má ministerstvo k dispozici 7,73 miliardy Kč, poptávka krajů přitom přesahuje i původně slíbenou částku. Předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se proto dopisem obrátila na premiéra Andreje Babiše, aby na společném jednání za přítomnosti ministra dopravy Dana Ťoka situaci urychleně řešili.

spinner