Železniční doprava

Rail Cargo Group nabízí přímý spoj do Skandinávie Premium

Rail Cargo Group nabízí přímý spoj do Skandinávie

28.5. – Nákladní složka rakouských spolkových drah ÖBB Rail Cargo Group (RCG) nově nabízí spojení mezi Vídní a Skandinávií TransFER s frekvencí odjezdů až čtyřikrát týdně. Vlak vypravený z centrálního seřaďovacího nádraží ve Vídni dojede do Rostocku u Baltského moře, pak jsou nákladní vagony přeloženy na trajekt, který jezdí dvakrát denně do nejjižnějšího švédského města a přístavu Trelleborg.

Železniční dopravci letos investují stovky milionů korun do vlaků

24.5. – Železniční dopravci letos plánují vložit do modernizace vozových parků stovky milionů korun. Investice Českých drah (ČD), RegioJetu i Leo Expressu by se měly projevit na dálkových i regionálních linkách. Většina peněz bude mířit do nákupu nových vlaků, část na rekonstrukce. Soukromí dopravci také začnou na konci roku poprvé jezdit na lokálních tratích.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - květen 2019 Premium

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - květen 2019

24.5. - LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

STANOVISKO ELA K NEDOSTATKU ODBORNÝCH SIL V ŘÍZENÍ ŘETĚZCŮ

U příležitosti Mezinárodního dne dodavatelských řetězců organizovaném pravidelně třetí čtvrtek v dubnu vydala ELA následující stanovisko.

Evropská komise schválila pravidla pro železniční interoperabilitu Premium

Evropská komise schválila pravidla pro železniční interoperabilitu

22.5. – Evropská komise v polovině května schválila pravidla pro železniční interoperabilitu, snížení hluku a vylepšení přístupnosti vlaků pro osoby s omezenou možností pohybu. Tato série opatření završuje přípravnou fázi „technického pilíře“ Čtvrtého železničního balíčku, který byl schválen Evropským parlamentem a Evropskou radou v dubnu 2016.

PRIME zveřejnila zprávu o výkonnosti železniční infrastruktury Premium

PRIME zveřejnila zprávu o výkonnosti železniční infrastruktury

20.5. – Evropská síť provozovatelů železniční infrastruktury PRIME zveřejnila druhou srovnávací zprávu pro období 2012 až 2017 na základě údajů od 15 organizací. Zahrnuje celkem 49 klíčových výkonnostních ukazatelů (přesnost spojů, náklady, bezpečnost, trvale udržitelný rozvoj apod.).

​​EP Logistics Internatilonal Daniela Křetínského kupuje německý LOCON Premium

​​EP Logistics Internatilonal Daniela Křetínského kupuje německý LOCON

20.5. – EP Logistics International, a. s., stoprocentní dceřiná firma Energetického a průmyslového holdingu (EPH) miliardáře Daniela Křetínského uzavřela dohodu o akvizici stoprocentního podílu v německé dopravní společnosti LOCON Logistik & Consulting AG. EPH to oznámila minulý týden na svém webu bez uvedení ceny transakce.

​​​ČD Cargo a RŽD Logistics podepsaly memorandum o spolupráci

V polovině dubna proběhl v Moskvě už 24. ročník odborného veletrhu dopravy, logistických služeb a technologií TransRussia 2019, kterého se podle údajů organizátorů zúčastnilo skoro 400 vystavovatelů z 29 zemí. Veletrh a doprovodný program, který mimo jiné čítal pět konferencí se 190 řečníky, navštívilo skoro 19 tisíc odborníků a zájemců o dopravu, logistiku a další přidružené obory.

České dráhy vydávají své historicky nejvýhodnější dluhopisy Premium

České dráhy vydávají své historicky nejvýhodnější dluhopisy

17.5. – Akciová společnost České dráhy vydává dluhopisy v celkové hodnotě 500 milionů EUR s kupónem 1,5 %. Podle bankovních expertů jde nejen o nejvýhodnější emisi Českých drah, ale zároveň o jedny z nejlevnějších dluhopisů, které kdy vydal český emitent. Prostředky budou využity k refinancování emise v hodnotě 300 milionů EUR s kupónem 4,125 % z roku 2012, která je splatná letos v červenci; další část je určena na investice do nákupu nových vozidel.

Aktuality ze světa 20/2019 Premium

Aktuality ze světa 20/2019

17.5. – LOGISTIKA – Amazon plánuje standardní dodávky během 24 hodin. Obchod s onlinovým dodáváním Amazon pracuje na tom, aby se pro nejlepší zákazníky uskutečňovaly dodávky během 24 hodin.Se zavedením se nejdříve počítá v severní Americe a následně celosvětově. Finanční šéf firmy Brian Olsavsky o tom informoval na konferenci konané u příležitosti hodnocení čtvrtletních výsledků. Do nové služby hodlá koncern v tomto čtvrtletí investovat kolem 800 milionů USD.Dosud zajišťoval Amazon doručování v rámci „prime servisu“ v průběhu dvou dnů. Nejlepší zákazníci v USA mohou využívat další výhody. Amazon jim nabízí s okamžitou platností „klíč od garáže“ v 50 městech. V rámci speciálního systému si mohou tito zákazníci objednat přístup balíkové služby do své garáže, kam bude balík doručen.Systém je možno vyvolat přes platformu. Doručovatel obdrží PIN, jehož pomocí může garáž otevřít. Dodatkem k bezklíčovému vstupu může být také instalována kamera.Díky rostoucímu internetovému obchodu a službě na základě cloudu dosáhl Amazon minulý rok rekordního zisku.Největšího podílu příjmů dosáhl koncern díky internetovému obchodu na domácím trhu severní Ameriky. 

Úsek správy majetku ČD dočasně povede ředitel podniku Miroslav Kupec

16.5. – Úsek správy majetku Českých drah dočasně povede ředitel podniku Miroslav Kupec. Na pozici včera nahradil Michala Heřmana, který ze společnosti na vlastní žádost odešel. Miroslav Kupec měl úsek na starosti už před svým jmenováním do čela představenstva, nyní bude úsek vést do doby, než podnik vybere Heřmanova nástupce. Oznámil to mluvčí státního dopravce Radek Joklík. Michal Heřman se stal předsedou představenstva důlní společnosti OKD.

spinner