Železniční doprava

Metrans převzal první lokomotivu Siemens Vectron

Metrans, dceřiná společnost hamburského přístavního a logistického podniku HHLA (Hamburger Hafen und Logistik AG), převzal v pražském kontejnerovém terminálu první z deseti objednaných vícesystémových lokomotiv Siemens Vectron MS. Vozy se vyrábějí v továrně Siemens Mobility v Mnichově-Allachu, přičemž celá dodávka bude realizována na jaře příštího roku. Metrans nové vectrony nasadí v přeshraničním nákladním provozu v zemích střední a východní Evropy.

Ivan Bednárik: Díky MD i SŽDC náklad ze železnice nemizí

Začátkem listopadu se v Harrachově uskutečnila obchodní konference ČD Cargo. Předseda představenstva nákladního dopravce Ivan Bednárik v úvodu poděkoval Ministerstvu dopravy ČR a Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), že náklad ze železnice nezmizel. Chybět nesmělo ani poděkování obchodním partnerům za dosavadní spolupráci.

Hlas nákladních dopravců je po mnoha letech mlčení konečně slyšet i brán v úvahu

S blížícím se koncem roku jsme s výkonným ředitelem Sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.CZ Ing. Oldřichem Sládkem hovořili o aktuálních problémech, které letos tížily české nákladní dopravce, jejichž zájmy sdružení už víc než tři roky hájí. Mimo jiné jsme se také dotkli dalších aktuálních témat, jako je projednávání novely zákona o drahách nebo zavádění ETCS.

Na brněnské hlavní nádraží se vrátily vlaky

16.12. – Na brněnské hlavní nádraží se včera po roční výluce vrátily všechny vlaky a provoz zatím funguje bez problémů. Vlaky jezdí včas, výjimečně některé nabírají podle infotabulí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) minutová zpoždění. Velkou opravou prošla i střední část nádražní budovy s odjezdovou halou. Zatím je však k dispozici pouze malá čekárna a na první pohled je zřejmé, že je ještě potřeba řadu věcí dokončit za provozu. Pohyb cestujících po hale a do podchodů je už volný.

Švestková dráha po 12 letech zahájila denní železniční provoz Premium

Švestková dráha po 12 letech zahájila denní železniční provoz

16.12. – Na Švestkovou dráhu, která vede malebnou krajinou Českého středohoří, se včera vrátil každodenní železniční provoz. Společnost AŽD Praha totiž před časem s Ústeckým krajem podepsala smlouvu o zahájení provozu linky mezi horním nádražím v Litoměřicích a Mostem, která z velké části vede po trati v majetku soukromé společnosti. Stalo se tak 12 letech poté, co zde vlaky na tehdy zastaralé a pomalé trati přestaly jezdit. 

Investice do modernizací železničních přejezdů letos přesáhnou 1,1 miliardy Kč Premium

Investice do modernizací železničních přejezdů letos přesáhnou 1,1 miliardy Kč

13.12. – Neustálé zvyšování bezpečnosti drážního provozu a stále lepší zabezpečení železničních přejezdů představuje jednu z hlavních priorit Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Ta v letošním roce v této oblasti proinvestuje více než 1,1 miliardy Kč. Mimo to přes 650 milionů Kč připadá na opravy a údržbu stávajících přejezdů.

Francie se připravuje na všeobecný kolaps, bude generální stávka

4.12. – Čtvrteční plánovaná generální stávka ve Francii by mohla ochromit celou zemi. Na neomezenou dobu hodlají přerušit práci zaměstnanci pařížského dopravního podniku RATP, železnic, dopravců v kamionové dopravě i v letecké společnosti Air France. Své síly spojilo několik odborových svazů kvůli chystané a mimořádně nepopulární důchodové reformě. 

Ministři dopravy EU schválili posílení práv pasažérů na železnici

4.12. – Unijní ministři dopravy schválili posílení práv pasažérů železnic a právní úpravu usnadňující dobudování transevropské dopravní sítě (TEN-T). Neshodli se ovšem v otázce aktualizace pravidel Evropské unie pro výběr silničních poplatků.

Dodávky just in sequence po železnici do výroby Škoda Auto Premium

Dodávky just in sequence po železnici do výroby Škoda Auto

3.12. – Pomocí integrovaného a dynamického konceptu podporují společnosti DB Cargo Logistics a DB Schenker automobilku Škoda Auto ve využívání nových výrobních kapacit.

Aktuality ze světa 48/2019 Premium

Aktuality ze světa 48/2019

29.11. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA - Terminál Skandinavienkai v Lübecku – Travemünde bude od ledna 2020 centrem automobilního překladu. Lübecká přístavní správa (LHG) si zajistila významný objem zásilek s rejdařstvím Finnlines. V příštích třech letech bude LHG na Skandinavienkai ročně překládat cca 60 000 dalších hotových automobilů. Vozidla jsou určena pro ruský trh. 

spinner