Železniční doprava

​Vectrony získaly schválení s vlakovým zabezpečovačem ETCS podle Baseline 3.4 Premium

​Vectrony získaly schválení s vlakovým zabezpečovačem ETCS podle Baseline 3.4

10.1. – Německý federální úřad pro železnici (EBA) schválil lokomotivu Vectron pro provoz v Německu s evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS podle základní specifikace 3.4 (Baseline 3.4). Schválení pro Švédsko je již také k dispozici. Další země včetně České republiky budou následovat.

​Ostravská firma TSS plánuje ve vagonce v Lounech velké investice

9.1. – Ostravská Traťová strojní společnost (TSS), která získá výrobní areál zkrachovalé společnosti Heavy Machinery Services (HMS) v Lounech, tam plánuje výrazné investice a rozšíření provozu. Zaměstnancům chce zvýšit mzdy. Informoval o tom člen představenstva TSS Peter Šuška.

Novým CEO Leo Express se stal Pavel Spilka

6.1. – Novým CEO Leo Express byl jmenován Pavel Spilka, který má mimo jiné zkušenosti s vedením a krizovým řízením firem z holdingu Škoda Transportation, teplárenské společnosti statutárního města nebo z řídících pozic v 02, dříve Telefonica. 

TTS nabídla za areál lounské vagonky 751 milionů korun

6.1. – Traťová strojní společnost (TSS) nabídla ve výběrovém řízení za areál zkrachovalé společnosti Heavy Machinery Services (HMS) v Lounech 750,750 milionu Kč. Insolvenční správkyně Petra Hýsková nyní koordinuje postup převzetí zpeněženého majetku, konkurz považuje za úspěšný.

Opravnám Pars nova vzrostl zisk i tržby

3.1. - Šumperská společnost Pars nova, která se specializuje na opravy a modernizaci kolejových vozidel, v roce 2018 zvýšila zisk o 53 procent na 71,2 milionu Kč ze 46,6 milionu Kč v roce 2017. Její tržby za prodej výrobků a služeb předloni vzrostly meziročně o 187 milionů Kč na 1,027 miliardy Kč. V roce 2017 se tržby opraven naopak propadly o 1,68 miliardy Kč na 840,3 milionu Kč. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy podniku Pars nova, který je od roku 2008 součástí skupiny Škoda Transportation.

Stávka ve Francii už překonala rekord z přelomu let 1986 a 1987

3.1. - Rekordních 30 dní už trvá stávka francouzských železničářů a zaměstnanců pařížského dopravního podniku, kteří protestují proti plánované reformě důchodového systému. Včera překonala zatím nejdelší podobnou stávku, která na přelomu let 1986 a 1987 trvala 28 dní. Protest působí stále komplikace v dopravě, proti konci prosince loňského roku se ale situace podle listu Le Figaro mírně zlepšila.

Leo Express získal v Polsku povolení jezdit k běloruské hranici

3.1. - Český soukromý dopravce Leo Express dostal od polského drážního úřadu (UTK) povolení provozovat spojení mezi česko-polskou hranicí a hranicí Polska s Běloruskem. Dnes o tom informoval internetový portál Onet.pl a ČTK to následně potvrdil mluvčí dopravce Emil Sedlařík. Termín zahájení provozu bude podle něj závislý na doplňování vozového parku dopravce.

Trať z Brna do Zastávky se začne modernizovat letos v květnu

3.1. - Trať z Brna do Zastávky u Brna se má po letech příprav a soudních sporů konečně začít modernizovat. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) předpokládá, že se začne pracovat letos v květnu a hotovo bude na konci příštího roku. Trať bude mít novou druhou kolej až do Zastávky, nyní je pouze do Střelic, bude elektrizovaná a rychlost se zvýší až na 120 km/h, řekla ČTK mluvčí SŽDC Nela Friebová.

Arriva nasadí do poloviny ledna do vlaků nový odbavovací systém

2.1. - Arriva nasadí do poloviny ledna do vlaků nejen v Libereckém kraji nový odbavovací systém. Současný dělá problémy například při platbě krajskou kartou Opuscard. Dodavatel systému podle Arrivy nesplnil, co slíbil, a dopravce se proto rozhodl objednat jiný odbavovací systém do vlaků. Doručen by měl být do 15. ledna, řekl dnes po jednání s libereckým hejtmanem novinářům ředitel Arrivy Daniel Adamka. Jde o stejný systém, jaký ve vlacích používají České dráhy, a je tedy podle něj vyzkoušený.

Leo Express pošle druhý Sirius na testovací okruh Premium

Leo Express pošle druhý Sirius na testovací okruh

31.12. – Do České republiky v pátek dorazila druhá jednotka Sirius, kterou si Leo Express objednal u čínského výrobce CRRC. Stejně jako ta první, která posílila vozový park společnosti už začátkem září, zamíří ihned k testování na okruh Výzkumného ústavu železničního v Cerhenicích u Velimi.

spinner