Železniční doprava

Aktuality ze světa 3/2020 Premium

Aktuality ze světa 3/2020

24.1. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – V odpovědi na rostoucí poptávku po nákladních drážních službách mezi Evropou a Asií společnost DHL Global Forwarding otevřela v Evropě tři další Střediska drážní kompetence a zavádí rychlá spojení pro drážní zboží mezi Čínou a Německem. Drážní střediska v Le Havre (Francie), Felixstowe (Velká Británie) a Janově (Itálie) obsazena čínskými drážními experty, kteří radí zákazníkům a efektivně koordinují objemy zboží.

Společnost AWT Rail HU se mění na PKP Cargo International HU Premium

Společnost AWT Rail HU se mění na PKP Cargo International HU

23.1. – Maďarská společnost AWT Rail HU Zrt. se přejmenovala na PKP Cargo International HU Zrt. Rebranding této společnosti, jehož podstatu tvoří zejména nový název, logo a korporátní barvy mateřské společnosti PKP Cargo International, a. s., mají silněji vyjadřovat vazbu na skupinu PKP Cargo a lépe odrážet její působení na mezinárodních trzích. Rebranding ve skupině PKP Cargo International probíhá od 2. října 2019, kdy došlo k přejmenování mateřské společnosti Advanced World Transport, a. s., na PKP Cargo International, a. s.

Společnost PKP Cargo International HU nabízí v Maďarsku od roku 2010 služby železniční dopravy a provozování železničních vleček.

Arriva ze 75 procent nahradila odbavovací systém ve Zlínském kraji

23. – Společnosti Arriva vlaky se podařilo ze tří čtvrtin nahradit problémový odbavovací systém, který zajišťuje prodej jízdenek v jejích vlacích ve Zlínském kraji. Zcela vyměněný a plně funkční by měl být do konce tohoto týdne. Včera to uvedli generální ředitel Arriva Transport Česká republika Daniel Adamka a náměstek hejtmana Pavel Botek.

​DAKO-CZ prohlubuje spolupráci se společností Stadler, získala tři nové projekty Premium

​DAKO-CZ prohlubuje spolupráci se společností Stadler, získala tři nové projekty

21.1. – Třemošnická společnost DAKO-CZ získala závěrem roku 2019 tři nové objednávky na projekty brzdových systémů a komponentů pro příměstské jednotky platformy FLIRT. Dodávky brzdových panelů a komponentů budou realizovány od května letošního roku a jejich celková hodnota se bude pohybovat okolo 3,2 milionu EUR (80 milionů Kč). Dvě zakázky směřují na polský trh, další do Itálie.

​Leo Express odstranil nedostatky, funguje odbavovací systém i Wi-Fi, vlaky jezdí načas Premium

​Leo Express odstranil nedostatky, funguje odbavovací systém i Wi-Fi, vlaky jezdí načas

21.1. – Leo Express včera oznámil, že vyjel se svými vlaky na závazkových tratích na Orlicku v loňském roce podle jízdního řádu. Během prvních dnů se objevily provozní nedostatky, které se již podařilo odstranit. Plně funguje odbavování cestujících i Wi-Fi a na palubách všech spojů jezdí stevardi Leo Express.

Aktuality ze světa 2/2020 Premium

Aktuality ze světa 2/2020

17.1. – ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA – Spolková síťová agentura zveřejnila výsledky rozšíření trhu v drážním sektoru s daty za rok 2018. Podle nich dopravovaná množství a dopravní výkony v železniční nákladní dopravě od roku 2014 do 2018 průběžně stoupaly na 413 milionů tun (plus 2 procenta ve srovnání s rokem 2017) a 132 miliard tkm (plus 4 procenta ve srovnání s rokem 2017).

Dálkové vlaky RegioJetu loni svezly 6,5 milionu lidí, o 600 000 více

16.1. – Dálkové vlaky RegioJetu loni přepravily 6,5 milionu lidí, meziročně o 600 000 více. Zájem rostl především o mezinárodní spoje z Prahy do Bratislavy a Vídně. Další čtyři miliony cestujících převezl RegioJet na slovenské regionální lince z Bratislavy do Komárna, uvedl včera v mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

​Ministerstvo chce uložit Arrivě pokutu a zváží výpověď smlouvy

15.1. – Ministerstvo dopravy vyčíslilo za nedostatky ve vlacích pokutu pro firmu Arriva na 670 000 Kč. Zváží výpověď smlouvy, pokud služby dopravce nebudou v dohodnuté kvalitě. Za měsíc provozu provedlo ministerstvo ve vlacích Arrivy 23 kontrol. Další sankce budou za zpoždění nebo nevypravení vlaků. Na sociálních sítích to dnes uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík. Arriva zatím oznámení o pokutě nekomentovala, nejprve se chce seznámit s písemným rozhodnutím.

​Liberecký kraj vyměřil Arrivě za problémy vlaků pokutu 815 000 Kč

14.1. – Pokutu 815 000 Kč vyměřil Liberecký kraj společnosti Arriva za problémy v železniční dopravě. Hlavním důvodem je nefunkční odbavovací systém a také informační systém ve vlacích, který byl ještě na začátku ledna v němčině. Zpožďování vlaků bylo největším problémem v prvních dnech po zahájení provozu 15. prosince, situaci se ale velmi rychle podařilo stabilizovat a vlaky pak už jezdily většinou na čas, řekl Pavel Blažek, jednatel společnosti Korid LK, která je koordinátorem dopravy v Libereckém kraji.

Správa železnic testovala zabezpečovací systém při 200 km/h

14.1. – Správa železnic včera testovala funkčnost nejmodernějšího zabezpečovacího systému na dráze ETCS ve dvousetkilometrové rychlosti na trati mezi Brnem a Břeclaví. Generální ředitel Jiří Svoboda předpokládá, že bude plně hlídat koridorové tratě nejpozději v roce 2030. „Všichni dopravci už by jím měli mít vybavená vozidla v roce 2025, aby jej mohli používat tam, kde v tu chvíli bude,“ řekl Jiří Svoboda.

spinner