Silniční doprava

Flotila elektromobilů CUPRA Born elektrizuje Skupinu ČEZ

30.11. - Značka CUPRA uzavřela další úspěšný obchod na fleetovém trhu. V Autocentru Šmucler převzali zástupci Skupiny ČEZ flotilu 34 elektromobilů CUPRA Born, která bude sloužit ke služebním cestám po celé České republice. Sofistikované a sportovně střižené elektromobily CUPRA Born nabízejí bezpečnou a komfortní mobilitu s nulovými emisemi, kterou lze díky dojezdu až 548 km a rychlému nabíjení využívat i pro překonávání velkých vzdáleností.

Scania bude vyžadovat dodávky zelených materiálů

28.11. - Již i nákupy společnosti Scania se stanou motorem změny k udržitelnému přepravními systému budoucnosti. Cíle spojené s dekarbonizací dodavatelských řetězců se nově stávají nákupními požadavky a budou na stole při vyjednávání o budoucích smlouvách.

Rozšiřování vozového parku přináší řadu výzev

26.11. - Řada českých firem se v příštích letech chystá rozšiřování svých flotil, vzhledem k měnící se situaci na automobilovém trhu, která přináší řadu výzev. Patří mezi ně například zavádění alternativních pohonů nebo přizpůsobování se restriktivním veřejným politikám, jak vyplývá z výzkumu leasingové společnosti Arval.

Správce slovenských dálnic opět jmenoval CzechToll vítězem tendru na výběr mýta

24.11. - Správce slovenských dálnic NDS opět jmenoval českou společnost CzechToll vítězem soutěže na dodání klíčové části nového mýtného systému. ČTK to včera potvrdila mluvčí NDS Eva Žgravčáková. Předchozí tři rozhodnutí NDS v této veřejné soutěži, ve které NDS po vyhodnocení nabídek opakovaně chtěla zadat zakázku právě CzechTollu, zrušil slovenský úřad ÚVO, jenž dohlíží na veřejné zakázky.

Volvo FH Electric získalo ocenění "Truck of the Year 2024"

23.11. - Společnost Volvo Trucks získala prestižní ocenění v oboru za svůj model Volvo FH Electric. Je to vůbec poprvé, co toto ocenění získalo elektrické nákladní vozidlo.

Dálnici D11 Trutnov - hranice postaví za 11,35 miliardy Kč polský Budimex

23.11. - Úsek dálnice D11 mezi Trutnovem a hranicí s Polskem postaví za 11,35 miliardy korun bez DPH největší polská stavební firma Budimex. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) vybralo její nabídku jako nejvýhodnější. „Na stavbu délky 21,1 kilometru je vydáno nepravomocné stavební povolení a dokončuje se majetkoprávní příprava a archeologický výzkum,“ uvedl na síti X generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Stavební povolení napadlo ekologické hnutí Děti Země.

Nová generace Renault Trucks Master Red EDITION

23.11. - Značka Renault Trucks oznámila uvedení nové generace lehkých užitkových vozidel Renault Trucks Master Red EDITION, ke kterému dojde v roce 2024. Tato nabídka zahrnuje širokou nabídku nástaveb a podtrhuje závazek Renault Trucks poskytovat řešení přizpůsobená profesionálům na míru.

DHL Supply Chain zavádí zásady zelené dopravy

22.11. - Společnost DHL Supply Chain zavádí globální zásady zelené dopravy a svými budoucími investicemi signalizuje klíčový krok k dekarbonizovaným přepravním řešením. Hlavním cílem je významné snížení emisí oxidu uhličitého v souladu s koncernovým plánem trvalé udržitelnosti. Přepravní služby jsou jedním z největších zdrojů emisí této společnosti. Ta proto usiluje o stanovení standardu pro zelenější budoucnost. Přijaté zásady poskytují vodítko při výběru nejvhodnějších zelenějších alternativ na základě faktorů, jakými jsou dostupnost, infrastruktura a náklady na trh.

Práce na dálnici D11 by měly začít ještě letos

21.11. - Stavba dálnice D11 od Trutnova na hranice s Polskem by měly začít do 19. prosince. Na akci Den polské logistiky to minulý týden prohlásil ministr dopravy Martin Kupka. Dokončení stavby je naplánováno na rok 2027. Nejnižší nabídku na zhotovení 21 kilometrů dlouhého úseku dálnice podala polská společnost Budimex.

Výzvy dobíjecí infrastruktury

21.11. - Elektrifikace nákladní dopravy vyžaduje cílené a promyšlené investice do dobíjecí infrastruktury, vyplývá ze studie Eurowagu. Legis­lativní změny, jako je například mýtné za CO2, které plánují už brzy zavést Německo a Rakousko, jsou příkladem rostoucího tlaku na snižování emisí z komerční nákladní dopravy. Aby však mohly bezemisní elektrokamiony v dohledné době brázdit evropské silnice, bude nutné těmto vozidlům náležitě uzpůsobit současnou infrastrukturu. K úspěšné elektrifikaci kamionové dopravy totiž nestačí jen více nabíječek.

spinner