Spedice, logistika

​Společnost 108 Real Estate expanduje do Indie, bude pomáhat evropským i americkým developerům

25.3. – Poptávka mezi desítkami klientů-developerů a investorů z Evropy stojí za expanzí realitně-poradenské společnosti 108 Real Estate do Indie. Její nová pobočka v tamní metropoli Dillí poskytne komplexní profesionální servis pro subjekty, které láká vstup na indický realitní trh. Nejde jen o investory nebo developery z CEE regionu – společnost se ke svému rozšíření na asijský kontinent rozhodla i na základě zájmu klientů z USA, Velké Británie a západoevropských zemí. V nich je 108 Real Estate aktivní díky alianci s BNP Paribas Real Estate.

​Tomáš Novotný jmenován výkonným ředitelem developerské společnosti Concens Investments

25.3. – Developerská společnost Concens Investments, známá díky úspěšným projektům Ostrava Airport Multimodal Park a průmyslovému parku CE Park Nošovice, připravuje další expanzi. Na Ostravsku a v dalších regionech České republiky ji povede respektovaný realitní profesionál Tomáš Novotný, který byl jmenován výkonným ředitelem Concens Investments. Ve své nové funkci zúročí více než 23 let zkušeností v oblasti realitních investic a developmentu moderních průmyslových a logistických nemovitostí.

​Dosáhl český trh industriálních nemovitostí již svého vrcholu?

21.3. – Vývoj industriálního trhu v Česku loni po letech růstu do určité míry zpomalil, jedná se však spíše o návrat k normálu po rekordní aktivitě z let 2021 a 2022. Rok 2023 přinesl meziroční zdvojnásobení hodnoty neobsazenosti průmyslových a logistických prostor na 1,8 %, celková poptávka meziročně klesla o 31 %. Výstavba nových hal oproti roku 2022 zpomalila a nájmy meziročně rostly již jen mírně, o 3 %. V rámci regionu střední a východní Evropy je na tom však Česko dobře: ke zpomalení trhu dochází ve všech zemích CEE a například neobsazenost je u nás nejnižší, ploch na obyvatele máme nejvíce. Podrobný přehled o industriálním trhu v Česku nabízí nová interaktivní industriální mapa společnosti Cushman & Wakefield.

​Skip Pay s novými balíčky navyšuje limity a posiluje důvěru mezi e-shopem a zákazníkem

20.3. – Nízká loajalita zákazníků, aktuální odliv zhruba 6 % obratů od českých zákazníků do zahraničí. Ale také rostoucí tlak na bezpečnost a nechuť platit předem za zboží v zabalené krabici. Česká e-commerce se probírá do „nové reality“. Výrazně větší roli v ní podle Skip Pay bude hrát odložená platba: Objevují ji běžné domácnosti, kterým stále častěji slouží jako ochrana před podvody nebo nástroj k vyrovnanějšímu hospodaření.

​VGP zahájila výstavbu nové haly v Ústí nad Labem City pro RTR – Transport a Logistika

20.3. – VGP, evropský vlastník, manažer a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí, zahajuje záhy po předání prvního objektu do provozu výstavbu dalších skladových hal B a C ve VGP Parku Ústí nad Labem City. Budova „B“ se připravuje pro českou logistickou společnost RTR – Transport a Logistika, s.r.o. Ta bude mít v pronájmu 10 787 m2 skladových a kancelářských prostor z celkových více než 29 000 m2. Nová hala bude realizována ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good. Plánovaný termín dokončení je ve 4. čtvrtletí letošního roku.

​GLP dosáhla výborných provozních výsledků, na Slovensku brzy začne stavět nový projekt

20.3. – V roce 2023 dosáhla společnost GLP velmi dobrých provozních výsledků ve všech svých oblastech podnikání. GLP je přední globální majitel a developer logistických a průmyslových nemovitostí, zaměřuje se také na budování obnovitelných zdrojů energie a datových center. Řadu svých areálů provozuje GLP také v České republice a na Slovensku.

​Zdeněk Kovář jmenován Managing Director Drees & Sommer pro Českou republiku

20.3. – Přední evropská společnost poskytující poradenství a realizační služby v oblasti realit, infastruktury, energetiky a průmyslu Drees & Sommer jmenovala Zdeňka Kováře do pozice Managing Director pro Českou republiku. V jeho nové roli se bude zaměřovat na zvýšení povědomí o společnosti a jejím portfoliu služeb na českém trhu, dále na propojení lokální znalosti trhu s mimořádně rozsáhlým zázemím firmy v Německu a Rakousku a akceleraci rozvoje nabídky služeb české kanceláře.

​Společnost Raben v roce 2023 představila síť Eurohubů, investovala do IT, budov i udržitelnosti

20.3. – Loňský rok se v případě nadnárodní logistické společnosti Raben Group nesl ve znamení konsolidace stávajících trhů prostřednictvím výstavby nových prostor a rozšiřování těch stávajících. Investovalo se také do rozvoje propojení mezi jednotlivými zeměmi v podobě Eurohubů, tedy hypermoderních logistických dep. Český Eurohub v Rokycanech v průběhu května oslaví první „narozeniny“. Raben Group věnovala pozornost také IT a snižování uhlíkové stopy v logistice.

​Allegro přichází na Slovensko, své zboží na platformě nabídnou i čeští obchodníci

19.3. – Po úspěšném spuštění tržiště allegro.cz přichází platforma Allegro také na Slovensko a umožňuje tak slovenským zákazníkům vybírat si z více než 100 milionu dostupných nabídek. Nabízí přitom i zboží od tisíců českých obchodníků, kteří tak získávají přístup na nový trh s dosahem na téměř 5,5 milionu potenciálních zákazníků. Z průzkumu platformy vyplývá, že Allegro již nyní zná 42 % Slováků, přičemž každý osmý u něj v rámci svých zahraničních nákupů již někdy nakoupil.

​Projekty energetických úspor EPC loni zákazníkům ČEZ ESCO uspořily téměř 400 milionů korun

18.3. – Celkem 34 energeticky úsporných projektů se zárukou pomohlo v roce 2023 městům, nemocnicím, kulturním institucím, ale i průmyslovým podnikům snížit jejich náklady na energie o 393 mil. korun, přepočteno na loňské ceny energií, což je o cca 100 milionů korun meziročně více. Projekty tak těmto zákazníkům výrazně pomohly přestát energetickou krizi a vysoké ceny elektřiny i plynu. Projekty přináší i další přínosy, jakou jsou zvýšení kvality vnitřního prostředí a hodnoty nemovitosti nebo snížení uhlíkové stopy. Úspora představuje ekvivalent snížení emisí oxidu uhličitého o 43 000 tun, což odpovídá 16 dnům provozu běžného elektrárenského uhelného bloku o výkonu 100 MW.

spinner