Spedice, logistika

Počet objednávek přes DB Schenker|Connect vzrostl za kvartál o čtvrtinu

14.5. - Globální poskytovatel logistických řešení rozšířil svůj modul pro online objednávání přeprav DB Schenker | Connect o další elektronické služby. Patří mezi ně zejména sledování zásilek, jízdní řády do vybraných destinací, fakturace a reklamace, nebo také emisní kalkulačka. Každý měsíc se prostřednictvím modulu zpracuje přes tisíc objednávek.

​Aimtec uspěl v prestižní soutěži Factory Innovation Award 2024

10.5. – Plzeňská technologicko-poradenská společnost zaměřující se na digitalizaci výroby a logistiky si z německého Hannover Messe odvezla první místo ze soutěže Factory Innovation Award, kde uspěla se svou digitalizační platformou Aimtec DCIx v kategorii „Resilient Factory“. V ní jsou oceněny společnosti pomáhající svým zákazníkům se zvládáním dopadů narušení dodavatelského řetězce – tak, aby na tyto výkyvy bylo možné nejen pružně reagovat, ale také jim předcházet.

​Evropský manifest pro budoucí elektronické obchodování

Asociace Ecommerce Europe letos představila svůj manifest pro nadcházející volby do Evropského parlamentu v červnu 2024, v němž předkládá působivou vizi toho, jak se bude maloobchod i velkoobchod v Evropské unii v budoucnu vyvíjet.

​Letošní LogiMAT přilákal do Stuttgartu více návštěvníků i vystavovatelů

LogiMAT 2024, mezinárodní veletrh intralogistických řešení a řízení procesů, dospěl k úspěšnému závěru s obnoveným růstem a působivými maximy ve všech klíčových ukazatelích. Na třídenní akci do kongresového centra Messe Stuttgart přijelo celkem 67 420 odborníků z oboru (+8,1 procenta). Na ně čekalo 1 610 vystavovatelů (+6 procenta), kteří představili své nejnovější produkty a řešení, včetně více než 120 inovativních produktových premiér.

​DSV: V globální logistice je lepší vsadit na velké dopravce

7.5. – Velké logistické firmy poskytují větší jistotu přepravy zboží při nepříznivých podmínkách. Světovou přepravu zboží zasáhlo v poslední době několik významných událostí, které donutily řadu zákazníků hledat nová řešení dodavatelských řetězců. Globálním krizím a konfliktům nedokážou čelit všichni dopravci. Odborníci proto radí spolupracovat s velkými a zkušenými společnostmi, které umí zajistit přepravu zboží i v náročných situacích. Silnou pozici na trhu si udržuje i společnost DSV, která zveřejnila finanční výsledky za první kvartál letošního roku.

​GXO bude řídit logistické operace pro společnost Levi Strauss & Co

7.5. – Společnost GXO Logistics oznámila 20letou dohodu o partnerství se společností Levi Strauss & Co (LS&Co.) za účelem řízení provozu v nejmodernějším distribučním centru Dorsten Distribution Center (DDC) o rozloze 70 000 metrů čtverečních, které bude otevřeno na začátku června. GXO bude v plně automatizovaném zařízení řídit všechny logistické služby pro LS&Co., včetně služeb s přidanou hodnotou, za účelem distribuce oblečení a doplňků napříč velkoobchodními, maloobchodními, digitálními, elektronickými a tržními kanály.

​Index Balík PPL CZ: Online nakupují všichni, výdejní boxy zažívají boom

6.5. – Češi na internetu utrácí nejvíce v Evropě a pro doručení svých objednávek stále častěji využívají výdejní boxy. Jako možnost doručení online pořízeného zboží je volí téměř 60 % nakupujících, oceňují na nich především dostupnost a flexibilitu. Fenoménem se stal online prodej použitého oblečení nebo elektroniky, třetina Čechů takové balíky pravidelně posílá. Vyplývá to z prvního ročníku průzkumu Index Balík přepravní společnosti PPL CZ.

​V rámci celního řízení roste zájem výrobních firem o optimalizaci cash flow

6.5. – Společnost PST CLC Mitsui-Soko svým zákazníkům v rámci celního řízení nabízí optimalizaci cash flow formou vyřízení a vedení režimů s hospodářským účinkem neboli zvláštních režimů. Jak uvedl Petr Böhm, ředitel Divize celních služeb společnosti PST CLC Mitsui-Soko, celní dluh musí být zajištěn ve prospěch celní správy, což PST CLC Mitsui-Soko díky vysokému dostupnému objemu souboru bankovních záruk dokáže, a zákazník tak nemusí platit celní dluh v případě, kdy je materiál pro výrobu nakoupen ze třetích zemí, tedy mimo EU, a po vyrobení v EU se hotový výrobek exportuje opět do třetích zemí.

Daniel Priban (TIMOCOM): Přepravní burzy jsou spolehlivým barometrem situace na trhu

Dopravci i odesílatele jsou dnes pod velkým tlakem a snaží se optimalizovat své procesy, aby snížili náklady. Jak jim v tom může pomoci společnost TIMOCOM, která vedle přepravní burzy nabízí i komplexní logistické služby, to nám přiblížil Daniel Priban, Director Representative Office Czech Republic ve společnosti TIMOCOM.

​Konferenční program EASTLOGu se zaměří na zodpovědnost logistického odvětví

3.5. – Kongres EASTLOG se letos vrhá na zodpovědnou logistiku. Protože se už v minulosti vícekrát věnoval tématům, která souvisejí „pouze“ s ekologičností, rozšiřuje letošní záběr. „Zodpovědná logistika neznamená pouze zelená logistika. Zodpovědnost vůči životnímu prostředí je sice klíčová, ale chceme se bavit také o zodpovědnosti ve vztahu k lidem, což zvláště v době překotné automatizace a robotizace nabývá na významu. Logistika musí být zodpovědná i vůči společnosti jako celku, státu nebo samosprávám. Stejně tak musí hrát pozitivní roli jako odpovědný hráč v podnikové struktuře a také je tu jasný přesah ve smyslu odpovědného a transparentního jednání v rámci celého dodavatelsko-odběratelského řetězce,“ vysvětluje Jeffrey Osterroth, který je jednatelem pořadatelské společnosti ATOZ Group. Tyto a pravděpodobně mnohé další aspekty by měly zaznít na 27. ročníku kongresu logistiky a dopravy EASTLOG, který letos očekává více než 600 návštěvníků. Koná se 30. až 31. května 2024 v pražském centru O2 universum.

spinner