DN č. 23 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, Finanční služby, vychází 8.11., uzávěrka již 18.10.! 

Expresní služby

​GLS koupila americkou společnost Postal Express

11.4. – Společnost General Logistics Systems B.V. (GLS) oznámila koupi americké společnosti Postal Express Inc. Postal Express je regionální balíkový přepravce působící ve státech Washington, Oregon a Idaho. Společnost nabízí expresní přepravu balíků především pro B2B zákazníky z nejrůznějších průmyslových odvětví. Tato akvizice následuje koupi kalifornské společnosti Golden State Overnight Delivery Service Inc. (GSO), která proběhla v říjnu roku 2016.

​Průzkum DPD: Češi jsou v nakupování online pod evropským průměrem

10.4. – Podle nejnovějšího celoevropského průzkumu společnosti DPDgroup, v České republice tvoří podíl online nákupů pouze 8,4 procenta z celkových nákupů, což je pod evropským průměrem (9,6 %). Na českých e-shopech se nejvíce nakupují produkty z kategorie zdraví/krása, dále potom móda a vybavení pro volný čas. Častěji nakupují ženy než muži a to v poměru 60 ku 40.

Co přinesl únor 2017 v dopravě

Britská předsedkyně vlády Theresa Mayová zcela nedávno vyhlásila, že odchod její země z Evropské unie proběhne „natvrdo“ a bez dlouhých průtahů. Končí tak jedna část nejistot. Na druhé straně tu je další nejistota, totiž jak celá věc dopadne a jaké budou opravdové důsledky. Není pochyb o tom, že právě na úseku dopravy a logistiky půjde o velmi náročnou záležitost, a uvádíme proto několik pohledů na tuto oblast.

​Inveo koupilo službu DODO, otevírá nové možnosti v oblasti outsourcingu e‑commerce

11.3. – Významnou akvizici na pomezí e-commerce a logistiky uskutečnil na přelomu roku e-commerce akcelerátor Inveo. Od skupiny KKCG koupil stoprocentní podíl v osobní asistenční službě DODO. Ta před rokem startovala jako B2C služba, její role však roste také v B2B segmentu, kde zajišťuje kvalitní a zodpovědnou obsluhu poslední míle pro e-shopy a online služby.

Aktuality ze světa 6/2017 Premium

Aktuality ze světa 6/2017

7.3. - LOGISTIKA – Společnost Dachser Food Logistics rozšiřuje svou nabídku služeb: do budoucna podnik o nedělích nejen doručuje, ale také v tento den v týdnu na přání zajišťuje odvoz od zákazníků. Dodání pak následuje následující pondělí v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Nizozemsku, Dánsku jakož i regionálně v Belgii, Itálii, Česku a Švýcarsku.

​UPS testuje doručování na rezidenční adresy s pomocí dronu

23.2. – Společnost UPS úspěšně otestovala dron, který odstartuje ze střechy rozvážkového vozidla UPS®, automaticky doručí balík na rezidenční adresu a poté se vrátí do vozidla, zatímco řidič pokračuje po své trase a doručuje ostatní zásilky.

​Balíková přepravní společnost GLS chce v ČR nasadit desítky elektromobilů

23.2. – První balíky společnosti GLS se budou pravidelně rozvážet elektromobilem již v tomto pololetí. Do dvou let pak plánuje pořídit až desítky dodávek na elektřinu. Tímto krokem celoevropský balíkový přepravce GLS pokračuje v rámci programu ThinkGreen v budování ekologicky šetrného přepravního systému.

Aktuality ze světa 5/2017 Premium

Aktuality ze světa 5/2017

22.2. - SPEDICE – Celosvětově operující spediční kooperace WCA a čínský zásilkový obchod Alibaba zahajují spolupráci v přeshraniční dopravě pro elektronický obchod (E-Commerce). V rámci toho nabízejí členové WCA své logistické know-how a své služby na platformě Alibaby. Spolupráce začala již v lednu a je především zaměřena na velké trhy USA, Indie a Velké Británie. WCA má být světově nejsilnějším seskupením nezávislých speditérů.

​DPD CZ loni zvýšila počet zásilek o 17 procent na 17,5 milionu

15.2. – Tuzemský balíkový přepravce DPD CZ loni zvýšil počet doručených zásilek o 17 procent na 17,5 milionu. Z toho počet vnitrostátních zásilek se zvýšil na 13 milionů balíků a mezinárodní přepravy vzrostly o 16 procent na celkem 4,5 milionu zásilek. Na tiskové konferenci to uvedl generální ředitel Miloš Malaník.

​Společnost FedEx Express otevřela novou základnu na letišti Miláno-Malpensa

14.2. – Největší expresní přepravní společnost na světě FedEx Express zprovoznila novou mezinárodní základnu a bránu do jižní Evropy na letišti Miláno-Malpensa. Jedná se o další milník v růstu společnosti FedEx v Evropě s cílem lépe uspokojovat rostoucí potřeby italských a evropských firem a spotřebitelů.

spinner