Expresní služby

Novinky WeDo: provoz cyklodepa, chatbot i přehledná vytíženost dep

9.2. - Logistický operátor WeDo se po svém loňském rychlém růstu v letošním roce zaměří především na rozšiřování služeb a vylepšování zákaznické zkušenosti. Aktuálně proto spouští několik novinek vedoucích především k lepší informovanosti a rychlejšímu kontaktu s klienty Zásadní letošní investicí bude otevření moderního překladiště v Ostředku u D1.

​Společnost GLS varuje před podvodnými kupci na sociálních sítích

7.2. – Prodáváte věci na internetu? Mějte se na pozoru před podvodníky. Balíkový přepravce GLS varuje před množícími se případy falešných nakupujících na internetu, jejichž cílem je neoprávněné získání osobních údajů nebo finančního prospěchu.

​Společnost UPS loni ve třetím čtvrtletí výrazně zlepšila své výsledky

3.2. – Společnost UPS oznámila konsolidované tržby za čtvrté čtvrtletí roku 2021 ve výši 27,8 miliardy USD, což představuje 11,5% nárůst oproti čtvrtému čtvrtletí roku 2020. Konsolidovaný provozní zisk činil 3,9 miliardy USD, což je o 91,0 % více než ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 a o 37,7 % více na upravené bázi. Zředěný zisk na akcii činil v uplynulém čtvrtletí 3,52 USD; upravený zředěný zisk na akcii byl o 35,0 % vyšší než ve stejném období roku 2020.

​Pošta bez hranic dodala do Evropy přes 3,5 milionu zásilek

31.1. – Hlavním strašákem e-shopů, a tím pádem i dopravců zásilek, byla loni dostupnost zboží. E-shopy se raději připravovaly měsíce dopředu, někteří už začátkem roku 2021, aby naplnily své sklady. Ne všem se to povedlo, a to bylo poznat na růstu české e-commerce, která meziročně vzrostla jen o 14 %. Což je nejméně za posledních 10 let. Přes tento fakt se Poště bez hranic podařilo dosáhnout stanovených cílů. Do procesu zpracovávání zásilek se zapojili i zaměstnanci z kanceláří. Díky týmové spolupráci celé firmy se podařilo splnit termíny všech dopravních partnerů a dodat zásilky do Vánoc.

​Zásilkovna má nová výdejní místa na pobočkách OKAY a pokladnách Českých drah

26.1. – Zásilkovna rozšiřuje svou síť výdejních míst o nové partnery. Nově si mohou zákazníci vyzvednout své zásilky na výdejních místech na většině pobočkách společnosti OKAY a také v obchodních prostorech Českých drah ve vybraných železničních stanicích. Celkově jde o 150 nových výdejních míst a jejich počet se bude dále navyšovat. Zásilkovna má nyní v České republice téměř 7200 výdejních míst a má tak největší síť v Česku.

​DoDo rozvezlo téměř čtyři miliony zásilek a přiblížilo se miliardovému obratu

25.1. – Logistický startup DoDo dokázal i v roce 2021 navázat na svůj každoroční růst a rozvezl téměř 4 miliony zásilek, celkově o 1,2 milionu více než loni. Firma tak dle předběžných výsledků meziročně téměř zdvojnásobila obrat na 930 milionů korun. Zboží pro DoDo vozí již takřka 2000 kurýrů a flotila firmy čítá přes 1250 aut. DoDo v současnosti působí již v 7 zemích a v roce 2022 se chce zaměřit zejména na růst na německy mluvících trzích. Startup DoDo v loňském roce dokončil transformaci v mezinárodní skupinu DoDo Group a pro urychlení mezinárodní expanze spustil také franšízový program DoDo Partner. Mezi největší zákazníky, pro které DoDo zajišťuje logistiku, zůstává Tesco, Košík.cz, KFC, Alza v Maďarsku, Bibloo a od října také Penny.

​Společnost PPL získala ocenění Top Emloyer a certifikát Great Place to Work

25.1. – Společnost PPL získala prestižní ocenění Top Employer a rovněž se může pyšnit certifikací Great Place to Work. „Jsme velice potěšeni a zároveň pyšní na to, že PPL získalo tyto dvě mezinárodně uznávané certifikace. Rok 2021 byl plný výzev a z pohledu přepravených zásilek opět rekordní, našim zákazníkům jsme doručili 55 milionů zásilek. Jsme si vědomi, že poskytování kvalitní profesionální služby není samozřejmostí, zejména pak v posledních náročných letech. Přes technické vymoženosti a inovace jsou to právě naši kolegové a kolegyně napříč organizací PPL, kdo dává naší službě tvář, emoce a všudypřítomnou­/potřebnou vášeň. Úspěchy naší společnosti jsou hlavně zásluhou skvělých lidí v PPL, kteří vytvářejí přátelské pracovní prostředí, v jehož středu zájmu stojí náš zákazník,“ uvedl CEO PPL Petr Horák.

​Aukro rozšiřuje nabídku přepravy a zahájilo spolupráci se Zásilkovnou

5.1. – Aukro rozšiřuje nabídku přepravních metod a spouští přímou spolupráci se společností Zásilkovna. Nově je možné objednat doručení zásilky přímo v prostředí Aukra bez nutnosti ručního přepisování údajů do systému dopravce. Zákazníci tak ušetří čas, navíc v lednu je v rámci promo akce cena dopravy 49 Kč včetně DPH.

​Společnost PPL zažívá letos rekordní sezonu

Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, nyní hlásí, že letošní sezona bude opět rekordní. Intenzivní celoroční přípravy se tak ukázaly nad očekávání jako úspěšné. Přes extrémní objemy zásilek spojené s akcí Black Friday a s předvánočními nákupy zvládá celá síť PPL velmi dobře odbavovat rekordní objemy nejen po stránce kapacitní, ale i kvalitativní.

Společnost PPL zažívá letos rekordní sezonu

16.12. - Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, nyní hlásí, že letošní sezona bude opět rekordní. Intenzivní celoroční přípravy se tak ukázaly nad očekávání jako úspěšné. Přes extrémní objemy zásilek spojené s akcí Black Friday a s předvánočními nákupy zvládá celá síť PPL velmi dobře odbavovat rekordní objemy nejen po stránce kapacitní, ale i kvalitativní.

spinner