DN č. 19 - IAA Hannover 2018, Automobilová technika, InnoTrans Berlín, vychází 13.9., uzávěrka již 23.8.! 

Expresní služby

Aktuality ze světa 6/2017 Premium

Aktuality ze světa 6/2017

7.3. - LOGISTIKA – Společnost Dachser Food Logistics rozšiřuje svou nabídku služeb: do budoucna podnik o nedělích nejen doručuje, ale také v tento den v týdnu na přání zajišťuje odvoz od zákazníků. Dodání pak následuje následující pondělí v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Nizozemsku, Dánsku jakož i regionálně v Belgii, Itálii, Česku a Švýcarsku.

​UPS testuje doručování na rezidenční adresy s pomocí dronu

23.2. – Společnost UPS úspěšně otestovala dron, který odstartuje ze střechy rozvážkového vozidla UPS®, automaticky doručí balík na rezidenční adresu a poté se vrátí do vozidla, zatímco řidič pokračuje po své trase a doručuje ostatní zásilky.

​Balíková přepravní společnost GLS chce v ČR nasadit desítky elektromobilů

23.2. – První balíky společnosti GLS se budou pravidelně rozvážet elektromobilem již v tomto pololetí. Do dvou let pak plánuje pořídit až desítky dodávek na elektřinu. Tímto krokem celoevropský balíkový přepravce GLS pokračuje v rámci programu ThinkGreen v budování ekologicky šetrného přepravního systému.

Aktuality ze světa 5/2017 Premium

Aktuality ze světa 5/2017

22.2. - SPEDICE – Celosvětově operující spediční kooperace WCA a čínský zásilkový obchod Alibaba zahajují spolupráci v přeshraniční dopravě pro elektronický obchod (E-Commerce). V rámci toho nabízejí členové WCA své logistické know-how a své služby na platformě Alibaby. Spolupráce začala již v lednu a je především zaměřena na velké trhy USA, Indie a Velké Británie. WCA má být světově nejsilnějším seskupením nezávislých speditérů.

​DPD CZ loni zvýšila počet zásilek o 17 procent na 17,5 milionu

15.2. – Tuzemský balíkový přepravce DPD CZ loni zvýšil počet doručených zásilek o 17 procent na 17,5 milionu. Z toho počet vnitrostátních zásilek se zvýšil na 13 milionů balíků a mezinárodní přepravy vzrostly o 16 procent na celkem 4,5 milionu zásilek. Na tiskové konferenci to uvedl generální ředitel Miloš Malaník.

​Společnost FedEx Express otevřela novou základnu na letišti Miláno-Malpensa

14.2. – Největší expresní přepravní společnost na světě FedEx Express zprovoznila novou mezinárodní základnu a bránu do jižní Evropy na letišti Miláno-Malpensa. Jedná se o další milník v růstu společnosti FedEx v Evropě s cílem lépe uspokojovat rostoucí potřeby italských a evropských firem a spotřebitelů.

​Violeta Bulcová je pro celoevropský princip minimální mzdy

Sdružení poskytovatelů logistických služeb a silniční nákladní dopravy z Dánska, Švédska a Norska Nordic Logistics Association a skandinávský svaz pracovníků v dopravě Nordic Transport Workers Federation společně uspořádaly 24. ledna v Bruselu konferenci „The Road Ahead“ (Cesta vpřed). Akce se zaměřila na budování z jejich pohledu spravedlivého konkurenčního prostředí a pracovních podmínek v silniční nákladní dopravě v Evropě. Zásadní pozici měla zpráva poradenské společnosti COWI o skutečných pracovních podmínkách bulharských a rumunských řidičů kamionů na dánských i dalších evropských silnicích.

Rakouská pošta spustí v dubnu tržiště Shöpping.at Premium

Rakouská pošta spustí v dubnu tržiště Shöpping.at

6.2. – Rakouská pošta Österreichische Post (ÖP) koncem ledna oznámila, že letos v dubnu spustí online platformu Shöpping.at, přes kterou bude prodávat své zboží více než 65 maloobchodních firem. Systém tak bude místní konkurencí pro globální giganty jako je Amazon, eBay či Zalando.

Aktuality ze světa 29

24.11. – Druhá komora nizozemského parlamentu schválila zákon, který činí oficiálním boj proti sociálnímu dumpingu v silniční nákladní dopravě. Zákon o „Společné odpovědnosti“ stanoví, že také odesilatelé zboží mohou být poháněni k odpovědnosti, pokud pracovní podmínky nákladních řidičů neodpovídají nizozemským předpisům. Možnost žalob za sociální dumping se tak rozšiřují, když dosud bylo možno postupovat pouze proti dopravním firmám, jež řidiče zaměstnávají.

​Balíkobot.cz spouští přímé datové napojení API České pošty

3.10. – Služba Balíkobot.cz, která pomáhá internetovým obchodům agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, spouští jako první a jediný subjekt přímé datové napojení (API) České pošty. Díky němu mohou e-shopy již nyní přenášet data k zásilkám expedovaným přes ČP zcela automaticky. E-shopům toto rozšíření umožní zrychlit expedici zásilek přes ČP, tisk štítků a sledování zásilek ve vlastní administraci e-shopu, snížit chybovost na 0 procent a výrazně snížit náklady na pracovníky expedice zásilek.

spinner