​Pošta bez hranic dodala do Evropy přes 3,5 milionu zásilek

​Pošta bez hranic dodala do Evropy přes 3,5 milionu zásilek

31.1. – Hlavním strašákem e-shopů, a tím pádem i dopravců zásilek, byla loni dostupnost zboží. E-shopy se raději připravovaly měsíce dopředu, někteří už začátkem roku 2021, aby naplnily své sklady. Ne všem se to povedlo, a to bylo poznat na růstu české e-commerce, která meziročně vzrostla jen o 14 %. Což je nejméně za posledních 10 let. Přes tento fakt se Poště bez hranic podařilo dosáhnout stanovených cílů. Do procesu zpracovávání zásilek se zapojili i zaměstnanci z kanceláří. Díky týmové spolupráci celé firmy se podařilo splnit termíny všech dopravních partnerů a dodat zásilky do Vánoc.

Pošta bez hranic splnila svůj plán. Za kalendářní rok 2021 zpracovala 3 560 000 zásilek a obratově dosáhla na 426 milionů Kč. Uvedený počet zásilek znamená mimo jiné 6400 tun v celkové váze. Tyto zásilky prošly depy v Praze, Zlíně, polském Těšíně a maďarské Tatabanyi. V nejhektičtějším dni minulého roku se pouze ve zlínském centrálním depu zpracovalo přes 32 000 zásilek, které mířily do všech států Evropské Unie.

Lidé z kanceláří pomáhali v depu

Přestože COVID-19 už neohrožoval dopravce tak, jako předchozí rok, bojovali zásilkoví dopravci s onemocněními nebo karanténami řidičů. Zlínská firma proto na poslední 2 měsíce personálně posílila a do pracovního procesu na zpracování zásilek se zapojili i lidé z kanceláří. „Takové množství zásilek, a především denní maxima, jsme byli schopni pokrýt především díky lidem v našem týmu. Díky tomu jsme byli schopni splnit termíny všech evropských dopravních partnerů, kteří garantovali doručení do Vánoc,“ řekl Pavel Vyoral, CEO Pošty bez hranic.

COVID-19 ale neohrožoval jen řidiče. V riziku byla téměř celá firma, a tak nebylo o zajímavé životní situace nouze. Zaměstnanci si vzájemně dováželi nejen IT techniku, aby mohli pracovat odkudkoliv, ale někdy i jídlo a základní potřeby, když uvízli v karanténě.

Výhled na rok 2022

Pošta bez hranic se plánuje posouvat i v novém roce. „Plánujeme zdravý růst, už nejde o to růst ve stovkách procent, ale cíleně zvyšovat efektivitu současné služby, kterou chceme budovat s maximálním ohledem na kvalitu. Když to vyjádříme číselně, míříme na 3,8 milionu zásilek do zahraničí a 500 milionů v obratu. Zároveň plánujeme rozšiřovat nabídku služeb současných dopravců a určitě zavedeme i nové dopravce, všechno záleží na poptávce e-shopů. Právě naši zákazníci určují náš směr,” dodal Pavel Vyoral.

(lan)

Foto: Pošta bez hranic

Na snímku Pavel Vyoral, CEO Pošty bez hranic

spinner