​Společnost UPS loni ve třetím čtvrtletí výrazně zlepšila své výsledky

​Společnost UPS loni ve třetím čtvrtletí výrazně zlepšila své výsledky

3.2. – Společnost UPS oznámila konsolidované tržby za čtvrté čtvrtletí roku 2021 ve výši 27,8 miliardy USD, což představuje 11,5% nárůst oproti čtvrtému čtvrtletí roku 2020. Konsolidovaný provozní zisk činil 3,9 miliardy USD, což je o 91,0 % více než ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 a o 37,7 % více na upravené bázi. Zředěný zisk na akcii činil v uplynulém čtvrtletí 3,52 USD; upravený zředěný zisk na akcii byl o 35,0 % vyšší než ve stejném období roku 2020.

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 zahrnují výsledky podle účetních zásad GAAP celkové náklady ve výši 59 milionů USD, což odpovídá 0,07 USD na zředěnou akcii. Ty zahrnují nepeněžní náklady na penzijní připojištění po zdanění (MTM) ve výši 14 milionů. USD a náklady na transformaci a ostatní náklady po zdanění ve výši 45 milionů USD.

„Chtěla bych poděkovat všem zaměstnancům UPS za jejich mimořádné výkony během svátků a za to, že našim zákazníkům opět poskytli špičkové služby," uvedla Carol Tomé, výkonná ředitelka UPS. „Realizace naší strategie přináší pozitivní finanční výsledky a podporuje silnou dynamiku při vstupu do roku 2022."

Výhled na rok 2022

Společnost poskytuje výhled na základě upravených výsledků (bez ohledu na účetní zásady GAAP). Není totiž možné předvídat nebo poskytnout sesouhlasení odrážející dopad budoucích úprav penzijních fondů na tržní ocenění nebo jiných neočekávaných událostí, které by byly zahrnuty do vykazovaných (GAAP) výsledků a mohly by být významné.

Společnost UPS očekává, že dosáhne svých cílů v oblasti konsolidovaných výnosů a provozní marže pro rok 2023 o rok dříve. Pro celý rok 2022 firma očekává konsolidované tržby ve výši přibližně 102 mld. USD, upravenou provozní marži přibližně 13,7 % a upravenou návratnost investovaného kapitálu nad 30 %.

Společnost plánuje kapitálové výdaje ve výši 5,4 % tržeb, to je přibližně 5,5 miiardy USD, výplatu dividend ve výši přibližně 5,2 miliardy USD, která podléhá schválení představenstvem, a zpětný odkup akcií ve výši nejméně 1,0 miliardy USD. Efektivní daňová sazba se očekává ve výši přibližně 23,0 %.

(lan)

Foto: UPS

spinner