Expresní služby

Peugeot registroval pro distributora pošty 295 vozidel Boxer

2.11. – Už v roce 2013 si státní společnost zabývající se distribucí pošty v ČR vybrala prostřednictvím leasingu značku Peugeot jakožto svého dodavatele převážně lehkých užitkových vozů. Na první zakázku čítající 400 užitkových dodávek navázaly další, přičemž se vždy jednalo o objednávky v řádu stovek kusů. Celkově za 8 let odebral tento nejvýznamnější klient značky Peugeot v ČR přes 4000 vozů, a stal se tak největším odběratelem značky v regionu střední a východní Evropy.

Startup DoDo zajistí kompletní rozvoz i picking objednávek pro e-shop PENNY

29.10. - Logistický startup DoDo rozšiřuje divizi DoDo Fresh o další silnou značku a nově spolupracuje také se společností PENNY. V rámci spuštěním zkušebního provozu v Plzni startup přichází i se zcela novou kompetenci tzv. pickingu. Pro PENNY tak kromě tradiční služby rozvozu zboží obstará i kompletní sestavení objednávek, které zajistí díky rozšíření vlastní kurýrské aplikace.

Element Logic vybuduje v Mnichově automatizovaný sklad pro Rohlik Group

26.10. - Element Logic bude pro německou pobočku Rohlik Group Knuspr.de v Mnichově implementovat řešení automatizovaných skladů pomocí technologie AutoStore. Tento klíčový automatizační prvek pomůže společnosti Knuspr.de až trojnásobně zvýšit produktivitu vychystávání zboží a navýší kapacitu mnichovského skladu o více než 30 %. V první fázi bude do automatizace investováno přibližně 45 milionů EUR, tedy přibližně 1,1 miliardy korun, a v letech 2022–2025 bude do dalších fulfillment center investováno celkem až 400 milionů EUR. Jedná se o pokračování investičního trendu Rohlíku jako technologické společnosti s cílem stát se nejlepší a největší evropskou online službou pro rozvoz potravin.

DPD spouští podej zásilek přes stovky výdejních míst Pickup i samoobslužné boxy

25.10. – DPD, největší soukromý balíkový přepravce v České republice, nově umožňuje svým zákazníkům posílat balíčky z většiny svých výdejních míst Pickup a to včetně nových samoobslužných DPD boxů, které jsou v provozu 24 hodin denně. V případě vracení zboží do e-shopu je tak odeslání balíčku mnohem jednodušší a přizpůsobuje se časovým možnostem zákazníka. Poslání lze jednoduše objednat prostřednictvím služby „Z ruky do ruky“ a zaplatit kartou online.

PPL spouští do provozu samoobslužné výdejní i podací boxy

20.10. - Společnost PPL, přední balíkový přepravce na českém trhu, spouští do provozu své první samoobslužné výdejní a podací boxy – tzv. PPL Parcelboxy. Příjemci a zákazníci PPL si tak své zásilky mohou vyzvednout nebo poslat kdykoliv dle svých časových možností.

​Novým komerčním ředitelem DoDo se stal Peter Menky

16.10. – Logistický startup DoDo posiluje své obchodně-marketingové vedení. Na pozici Chief Commercial Officer nastupuje Peter Menky (35), který doposud zastával roli obchodního a marketingového ředitele pro střední a východní Evropu ve společnosti Panasonic. VDoDo se chce Menky zaměřit na další posílení pozice značky v regionu a nastavení obchodní a marketingové strategie, která podpoří současný rychlý růst a expanzi společnosti na nové zahraniční trhy.

Nové logistické centrum UPS u Prahy reaguje na sílící poptávku po e-commerce

5.10. – Otevřením nového logistického centra v Tuchoměřicích přepravní a zasilatelská společnost UPS reaguje na sílící poptávku po e-commerce u nás i v Evropě. Areál s provozní plochou 8500 m2 vytřídí až 5000 balíků za hodinu, tedy pětkrát více než byla kapacita původního centra UPS v Praze Ruzyni.

GLS představuje novou vizuální identitu své značky

5.10. – Poskytovatel balíkových přepravních služeb, společnost GLS, přichází s novou globální vizuální identitou své značky. Nově oživený vzhled staví na úspěchu GLS v prostředí rychle se měnícího balíkového trhu a podtrhuje ambice růstu. Posláním společnosti je osobní přístup k zákazníkovi a bezproblémový proces doručení balíku. Nová vizuální identita značky odráží závazek společnosti, a to neotřelým, dynamickým a digitálně vstřícným vzhledem.

Po vratných taškách přichází Rohlik.cz s další inovací, výrazně zrychluje svou službu

4.10. - Největší český online supermarket Rohlik.cz už 7 let mění způsob, jakým lidé v Česku nakupují. Na oslavu si pro své zákazníky připravil hned několik dárků. První z nich představil už předminulý týden – nákupy začal jako první český retailer vozit ve vratných taškách pro opakované použití. Ekologičtější variantu tašek už na Rohlíku využilo prvních 10 000 zákazníků. Od 1. října navíc společnost zkracuje v Praze a Brně dobu doručení na 90 minut a rozdá zákazníkům půl milionu korun. Nákupy tak Rohlík ve dvou největších českých městech nyní zaváží nejrychleji ze všech prodejců potravin na trhu.

Uber spustil své služby také v Plzni a Ostravě

3.10. - Společnost Uber spoustila 30. září své služby také v Plzni a Ostravě, kde si mohou uživatelé nově objednat svezení prostřednictvím služby UberX. Uber i zde opět spolupracuje pouze s profesionálními řidiči s licencí a služba tak plně odpovídá českým legislativním požadavkům.

spinner