Expresní služby

Ford oznámil program testování elektrické dodávky E-Transit přímo u zákazníků

4.5. - Již brzy budou zahájeny první zákaznické zkoušky nového E-Transitu, elektrické verze nejprodávanější dodávky na světě, oznámil dnes Ford. Prototypy vozů E-Transit se začlení do vozových parků supermarketů, doručovacích služeb a energetických společností z Německa, Norska a Velké Británie.

Společnost UPS oznámila výsledky za první čtvrtletí

29.4. - Společnost UPS oznámila konsolidované příjmy za první čtvrtletí 2021 ve výši 22,9 mld. USD, což představuje nárůst o 27 % oproti prvnímu čtvrtletí 2020. Konsolidovaný průměrný denní objem přepravy vzrostl oproti minulému roku o 14,3 %. Konsolidovaný provozní zisk dosáhl výše 2,8 mld. USD, což představuje nárůst 158 % oproti prvnímu čtvrtletí 2020 a znamená to nárůst 164 % na upraveném základu. Naředěný příjem na akcii za kvartál dosáhl výše 5,47 USD, což je oproti stejnému období loňského roku nárůst 393 % a 141 % na upraveném základu.

Zaslat.cz: Pandemie v balíkové dopravě přinesla rekordní počty zásilek

17.4. – Od začátku pandemie covid-19 uplynul jeden rok. Ten zásadně ovlivnil a změnil nejen spotřebitelské chování lidí. Výrazná změna je patrná také v balíkové dopravě. Podle společnosti Zaslat.cz narostl počet odeslaných zásilek 1,6krát a počet lidí, kteří začali zásilky nově posílat o 120 %. Zájem o balíkovou dopravu nejen vzrostl, ale změnil se také obsah a cíl zásilek.

​UPS plánuje koupi elektrických letadel společnosti Beta Technologies

13.4. – Společnost UPS plánuje nakoupit elektrické letouny s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL) společnosti Beta Technologies (BETA). UPS společně se svou dceřinou firmou UPS Flight Forward tak chce rozšířit své letecké přepravní služby na menších a středních trzích.

AlzaBoxy budou dostupné u padesáti čerpacích stanic OMV

12.4. – Společnosti OMV a Alza rozšiřují svou spolupráci. Zákazníci největšího českého internetového obchodu si budou moci nechat zaslat zboží do jednoho z 50 AlzaBoxů instalovaných u čerpacích stanic OMV po celé republice. Čerpací stanice se v dnešní době zasažené celosvětovou pandemií koronaviru stávají vyhledávaným místem bezkontaktního vyzvednutí zakoupeného zboží. Pro zákazníky odpadá nutnost návštěvy obchodních center, pošt či dalších zásilkových míst, a zvláště u větších nákupů řidiči oceňují možnost snadného parkování přímo u AlzaBoxu.

Daniel Carrera byl jmenován novým prezidentem UPS pro Evropu

24.3. - Společnost UPS oznámila jmenování Daniela Carrery novým prezidentem pro Evropu. Na nové pozici bude odpovědný za řízení operací a více než 50 tisíc zaměstnanců v 56 zemích a teritoriích. V reakci na pandemii se evropský region i nadále rozvíjí jako globální uzel firemní sítě, který splňuje rostoucí požadavky e-commerce a hraje zásadní roli při dodávkách vakcín z Evropy do Asie, Severní Ameriky, Afriky a na Střední východ.

​Depo k rozvozu zboží elektrokoly bude v Praze na Florenci nastálo

22.3. – Cyklodepo pro rozvoz zboží po centru Prahy elektrokoly bude v Praze na Těšnově fungovat i po skončení pilotního provozu naplánovaného do konce dubna. Depot.bike tak bude od 1. května 2021 pod magistrálou na dobu neurčitou. Důvodem je ekologický způsob dopravy balíků i zvýšený zájem logistických firem. Vyplývá to z dokumentu, který projednají pražští radní. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola zahájilo provoz 18. listopadu 2020 a pro magistrát ho provozuje společnost ekolo.cz.

​HoppyGo spolupracuje s Woltem, kurýři si na rozvoz mohou půjčit auto z carsharingu

18.3. – P2P carsharing HoppyGo nově spolupracuje službou Wolt, která svým kurýrům umožňuje zápůjčku vozidelna platformě HoppyGo. Kurýři Woltu díky tomu nepotřebují na rozvoz vlastní auto, a navíc mohou čerpat i jednorázový bonus a exkluzivní slevu na každou další zápůjčku včetně standardních dlouhodobých zvýhodnění HoppyGo. Velkou výhodou pro řidiče Woltu je také možnost využití tzv. “dynamické kapacity”, kdy kurýr za auto platí pouze během dní, kdy jej skutečně využívá.

Zásilkovna bude na nově otevřených provozovnách společnosti Lidl instalovat Z-BOXy

16.3. – Zásilkovna zahájila spolupráci s obchodním řetězcem Lidl. V rámci spolupráce rozmístí do června letošního roku Z-BOXy, bezdotyková samoobslužná výdejní místa, u celkově devíti nových provozoven Lidlu po celé České republice. První Z-BOX Zásilkovny byl, zároveň s otevřením nové prodejny Lidlu, spuštěn včera ve Slavkově u Brna. Zásilkovna spustila Z-BOXy loni na konci září. Aktuálně jich v ČR funguje již 102, 7 na Slovensku. V letošním roce plánuje Zásilkovna počet Z-BOXů výrazně rozšířit o tisíce nových kusů. Kromě ČR a Slovenska plánuje další Z-BOXy instalovat také v dalších zemích střední Evropy.

​Startup DoDo snížil o 11 procent nehodovost a o pětinu lépe vytěžuje vozidla

​Startup DoDo snížil o 11 procent nehodovost a o pětinu lépe vytěžuje vozidla Premium

3.3. – Logistický startup DoDo dlouhodobě staví na technologiích a investicích do své IT logistické platformy. Přístup založený na sběru a analýze dat se společnosti vyplácí při plánování tras a vytížení vozů, nastavování skladových procesů a v neposlední řadě také při správě vozového parku. Právě na tuto oblast se startup v posledních měsících zaměřil a ve spolupráci se společností BizzTreat se mu díky datům podařilo o 20 % zvýšit efektivitu a vytěžitelnost vozidel. Za pouhé tři měsíce pak startup o 11 % snížit nehodovost.

spinner