DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Expresní služby

Česká pošta

Projekt Pošta Partner udrží pobočkovou síť

Vláda na svém zasedání minulý týden vzala na vědomí materiál České pošty, který popisuje projekt Pošta Partner. Pošta o tom minulý týden informovala na svých webových stránkách. Projekt Pošta Partner vychází ze zkušeností ze zahraničí. V řadě zemí funguje část pobočkové sítě na bázi smluvního partnerství. Pošty provozují třetí strany, nejčastěji se jedná o obce nebo soukromé subjekty. Od projektu si pošta slibuje zvýšení komfortu pro klienty, neboť jednotliví provozovatelé poboček budou moci upravovat hodiny pro veřejnost podle potřeb dané lokality. Za důležitý aspekt pošta označuje také finanční výhodnost jak pro Českou poštu, tak pro smluvní partnery.

Balíkomaty

Alza jedná s Amrestem o rozšíření sítě AlzaBoxů

Největší internetový prodejce Alza chystá další rozšíření sítě samoobslužných výdejních AlzaBoxů. O nových prostorách jedná s provozovatelem restaurací rychlého občerstvení KFC, společností Amrest. Pro AlzaBoxy je výhodou dlouhá provozní doba KFC, vysoká koncentrace zákazníků v restauracích a jejich výborná dopravní dostupnost.

Slovenská pošta

Slovenská pošta rozšířila možnosti placení poplatků

Slovenská pošta v novém roce přestala prodávat kolkové známky. U našich nejbližších sousedů totiž od 1. ledna užívání papírových kolků skončilo. Nahradil je moderní platební systém E-KOLOK, který je v provozu od dubna loňského roku. Samoobslužné platební terminály systému jsou umístěny na úřadech a pošta zajišťuje jejich provoz.

DB Schenker

DB Schenker dále rozšiřuje svou evropskou přepravní síť

PRAHA (9.2.) – Společnost DB Schenker pokračuje v rozšiřování své evropské přepravní sítě a zavádí nové přeshraniční spoje do Německa a Rakouska, a také novou linku přes Lyon do východní a jižní Francie.

Mezinárodní poštovní unie

UPU chce podpořit rozvoj služeb pro e-commerce

Od července 2015 bude pro online-obchody mnohem snazší posílání zboží přes hranice. Pošty po celém světě jsou připraveny nabídnout nové balíkové služby jako odpověď na stále rostoucí zájem domácností o nakupování na internetu. „Pošty se musí přizpůsobit změněné situaci na trhu a poskytnout služby e-prodejcům i jejich zákazníkům,“ zaznělo na setkání představitelů poštovních podniků v rámci pracovní skupiny POC Mezinárodní poštovní unie UPU.

Průzkum Balíkobota

Česká pošta stále doručuje adresátům oznámení namísto balíků

PRAHA (2. 12.) – Z výsledků studie služby Balíkorobot.cz ze skupiny srovnávače Srovnáme.cz vyplývá, že například Česká pošta nedoručí adresátům při prvním pokusu více než 25 procent zásilek, což je 23 krát více než například u společnosti PPL. Namísto doručení zásilky adresátovi je 29 procent balíků vyzvednuto na poště, aniž by o to adresáti předem stáli.

Ocenění pro DHL

Deutsche Post DHL získala významné ocenění za trvalou udržitelnost

BONN (20. 11.) – Společnost Deutsche Post DHL, přední světová skupina poskytující poštovní a logistické služby, získala ocenění za první místo ve třetím ročníku ceny Blue Sky Supplier Sustainability Award 2014. Tímto oceněním vyjadřuje společnost EMC, jednička na trhu ve vývoji systémů pro ukládání dat pro dodavatele, své uznání dodavateli, který prokazuje snahy v trvale udržitelném reportingu a zlepšování sociální a environmentální odpovědnosti.

Logistika pro e-commerce

Růstu e-commerce pomáhá výhodná poloha ČR

Logistické firmy, které poskytují balíkové expresní přepravy, zažívají boom díky růstu zájmu o internetové nakupování. Ačkoli samotné internetové obchody si stěžují, že kvůli rostoucí konkurenci musí snižovat své marže na minimum, jejich logističtí partneři jsou spokojeni s přílivem zakázek. Růst e-commerce v České republice se již výrazně projevil i na domácím trhu logistických nemovitostí.

Konference UPU

„Internet je příležitostí pro poštovní služby na celém světě“

Švédský Stockholm hostil ve druhé polovině září již třináctý ročník Světového poštovního business fóra. Vrcholná každoroční konference Světové poštovní unie (Universal Postal Union – UPU) přilákala do hlavního švédského města představitele národních poštovních podniků, státních úřadů a dalších účastníků poskytování poštovních služeb. Akce se uskutečnila v rámci poštovního veletrhu Post-Expo 2014.

Česká pošta

Spolupráce měst a obcí s Českou poštou bude pokračovat

Výsledkem jednání mezi zástupci Komory obcí Svazu měst a obcí ČR (SMO) a generálním ředitelem České pošty Martinem Elkánem je mimo jiné i pokračování dosavadní spolupráce při jednání s obcemi a podpora projektu Pošta Partner.

spinner