Expresní služby

​Každoročně ubývá kolem pěti tisíc profesionálních řidičů

V současné době je v České republice zhruba 300 tisíc aktivních profesionálních řidičů. Ročně odchází do penze na 7500 řidičů, Mezinárodní unie silniční dopravy IRU předpovídá 2,5procentní nárůst přeprav, což si vyžádá další 7500 řidičů, avšak přírůstek řidičů je jen kolem 10 tisíc. Každým rokem tak ubývá na 5000 řidičů. Na Dopravním fóru Ústeckého kraje, které se konalo na začátku června, to řekl generální tajemník Sdružení ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř.

​Nejde jen o MiLoG a Loi Macron, ale i o novelu směrnice 96/71/ES

Přestože jednání mezi Neměckem a Evropskou komisí tom, zde uplatňování minimální mzdy (MiLoG) na zahraniční dopravce je či není v rozporu s evropskou legislativou, ještě nejsou u konce, zakrátko vstoupí v platnost podobné nařízení ve Francii. A to není jediné opatření, které se chystá. Evropská komise letos v březnu přišla s návrhem na novelu směrnice o vysílání pracovníků 96/71/ES, který podle Svazu průmyslu a dopravy ČR (SPD), pokud bude schválen, opět a nadlouho rozdělí Evropu.

​DPD zavádí sobotní doručení

21.6. – Přepravce DPD zavádí novou službu – sobotní doručení. To bude probíhat mezi 9:00 a 17:00 ve městech, ve kterých se nacházejí depa DPD. V těchto oblastech bude možné využít také ranní doručení ve všední dny mezi 8:00 a 10:00 a večerní doručení mezi 18:00 a 21:00. Cílem uvedení těchto služeb je nabídnout příjemcům ještě flexibilnější způsob doručení v době, která jim bude vyhovovat.

Aktuality ze světa 12 Premium

Aktuality ze světa 12

8.5. - Společnost DHL Suply Chain otevřela v Singapuru logistické zařízení o rozloze 90 tisíc metrů čtverečních. Ve 26 podlažích se zde pohybuje 130 robotických kyvadel pro uskladňování a vyskladňování zboží. Pro DHL se jedná o první zařízení tohoto druhu. Může sloužit jako příklad budoucím skladům v regionech a městech, kde je málo pozemků a jsou drahé. Zařízení nabízí 72 tisíc úložných míst pro různé produkty.

​PostNL posiluje dopisní službu Postcon v Německu Premium

​PostNL posiluje dopisní službu Postcon v Německu

29.4. – Balíkový koncern Hermes prodává svůj 29procentní podíl v dopisní službě Postcon National většinovému vlastníkovi, nizozemské poštovní skupině PostNL. Uvedla to mluvčí Postcon National s tím, že nizozemská pošta hodlá masivně investovat do rozšiřování dopisních služeb Postconu v Německu. Podnik by se měl letos konečně stát ziskovým.

​E-commerce posiluje vliv na středoevropském trhu průmyslových nemovitostí Premium

​E-commerce posiluje vliv na středoevropském trhu průmyslových nemovitostí

26.2. – Ve střední Evropě dnes existuje téměř 20 milionů metrů čtverečních moderních průmyslových ploch k pronájmu. Zájem ze strany nájemců je tak silný, že podíl volných ploch klesl na historické minimum 5,7 procenta. Vyplývá to ze zjištění společnosti Cushman & Wakefield, která trh průmyslových nemovitostí v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku dlouhodobě sleduje.

​Češi nakupují on-line stále častěji, za posledních pět let narostly pravidelné nákupy o polovinu

2.2. – Češi rádi nakupují na internetu. Tento fakt je v roce 2016 již neoddiskutovatelný. Jaký ale je typický český e-zákazník? Jak se postupem času mění a jak vidí sám sebe? A o čem to vypovídá z pohledu e-shopů? Na tyto otázky hledala odpovědi Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve svém pravidelném výzkumu.

​FedEx Express otevřel na letišti v Kodani novou základnu pro Skandinávii

29.1. – FedEx Express, dceřiná společnost FedEx Corp. (NYSE: FDX), a největší expresní přepravní společnost na světě, oficiálně otevřela novou základnu na letišti v Kodani. Ta bude sloužit jako brána pro příchozí a odchozí zásilky pro Dánsko, Finsko, Norsko a Švédsko. Je to již devátá nová základna společnosti FedEx Express ve skandinávském regionu v uplynulých pěti letech.

​Expresní přepravci loni zvýšili počet zásilek o pětinu Premium

​Expresní přepravci loni zvýšili počet zásilek o pětinu

26.1. – Expresní přepravci v ČR loni zaznamenali meziroční růst počtu doručených zásilek zhruba o 20 procent. Před Vánoci byl nárůst přibližně třetinový. Vyplývá to z vyjádření velkých tuzemských kurýrních firem a expresních přepravců.

DHL Express

DHL Express zvyšuje kapacitu překladišť

Jeden z předních světových poskytovatelů expresních logistických služeb DHL Express zdvojnásobí do konce roku 2015 kapacitu evropského globálního překladiště v Lipsku. DHL disponuje třemi globálními, 19 regionálními a sedmi tranzitními překladišti. Jedno z globálních překladišť je právě Lipsko (další jsou Hong Kong a Cincinnati), které je z těchto tří největší a bude dále růst.

spinner