Expresní služby

Co přinesl únor 2017 v dopravě

Britská předsedkyně vlády Theresa Mayová zcela nedávno vyhlásila, že odchod její země z Evropské unie proběhne „natvrdo“ a bez dlouhých průtahů. Končí tak jedna část nejistot. Na druhé straně tu je další nejistota, totiž jak celá věc dopadne a jaké budou opravdové důsledky. Není pochyb o tom, že právě na úseku dopravy a logistiky půjde o velmi náročnou záležitost, a uvádíme proto několik pohledů na tuto oblast.

​Inveo koupilo službu DODO, otevírá nové možnosti v oblasti outsourcingu e‑commerce

11.3. – Významnou akvizici na pomezí e-commerce a logistiky uskutečnil na přelomu roku e-commerce akcelerátor Inveo. Od skupiny KKCG koupil stoprocentní podíl v osobní asistenční službě DODO. Ta před rokem startovala jako B2C služba, její role však roste také v B2B segmentu, kde zajišťuje kvalitní a zodpovědnou obsluhu poslední míle pro e-shopy a online služby.

Aktuality ze světa 6/2017 Premium

Aktuality ze světa 6/2017

7.3. - LOGISTIKA – Společnost Dachser Food Logistics rozšiřuje svou nabídku služeb: do budoucna podnik o nedělích nejen doručuje, ale také v tento den v týdnu na přání zajišťuje odvoz od zákazníků. Dodání pak následuje následující pondělí v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Nizozemsku, Dánsku jakož i regionálně v Belgii, Itálii, Česku a Švýcarsku.

​UPS testuje doručování na rezidenční adresy s pomocí dronu

23.2. – Společnost UPS úspěšně otestovala dron, který odstartuje ze střechy rozvážkového vozidla UPS®, automaticky doručí balík na rezidenční adresu a poté se vrátí do vozidla, zatímco řidič pokračuje po své trase a doručuje ostatní zásilky.

​Balíková přepravní společnost GLS chce v ČR nasadit desítky elektromobilů

23.2. – První balíky společnosti GLS se budou pravidelně rozvážet elektromobilem již v tomto pololetí. Do dvou let pak plánuje pořídit až desítky dodávek na elektřinu. Tímto krokem celoevropský balíkový přepravce GLS pokračuje v rámci programu ThinkGreen v budování ekologicky šetrného přepravního systému.

Aktuality ze světa 5/2017 Premium

Aktuality ze světa 5/2017

22.2. - SPEDICE – Celosvětově operující spediční kooperace WCA a čínský zásilkový obchod Alibaba zahajují spolupráci v přeshraniční dopravě pro elektronický obchod (E-Commerce). V rámci toho nabízejí členové WCA své logistické know-how a své služby na platformě Alibaby. Spolupráce začala již v lednu a je především zaměřena na velké trhy USA, Indie a Velké Británie. WCA má být světově nejsilnějším seskupením nezávislých speditérů.

​DPD CZ loni zvýšila počet zásilek o 17 procent na 17,5 milionu

15.2. – Tuzemský balíkový přepravce DPD CZ loni zvýšil počet doručených zásilek o 17 procent na 17,5 milionu. Z toho počet vnitrostátních zásilek se zvýšil na 13 milionů balíků a mezinárodní přepravy vzrostly o 16 procent na celkem 4,5 milionu zásilek. Na tiskové konferenci to uvedl generální ředitel Miloš Malaník.

​Společnost FedEx Express otevřela novou základnu na letišti Miláno-Malpensa

14.2. – Největší expresní přepravní společnost na světě FedEx Express zprovoznila novou mezinárodní základnu a bránu do jižní Evropy na letišti Miláno-Malpensa. Jedná se o další milník v růstu společnosti FedEx v Evropě s cílem lépe uspokojovat rostoucí potřeby italských a evropských firem a spotřebitelů.

​Violeta Bulcová je pro celoevropský princip minimální mzdy

Sdružení poskytovatelů logistických služeb a silniční nákladní dopravy z Dánska, Švédska a Norska Nordic Logistics Association a skandinávský svaz pracovníků v dopravě Nordic Transport Workers Federation společně uspořádaly 24. ledna v Bruselu konferenci „The Road Ahead“ (Cesta vpřed). Akce se zaměřila na budování z jejich pohledu spravedlivého konkurenčního prostředí a pracovních podmínek v silniční nákladní dopravě v Evropě. Zásadní pozici měla zpráva poradenské společnosti COWI o skutečných pracovních podmínkách bulharských a rumunských řidičů kamionů na dánských i dalších evropských silnicích.

Rakouská pošta spustí v dubnu tržiště Shöpping.at Premium

Rakouská pošta spustí v dubnu tržiště Shöpping.at

6.2. – Rakouská pošta Österreichische Post (ÖP) koncem ledna oznámila, že letos v dubnu spustí online platformu Shöpping.at, přes kterou bude prodávat své zboží více než 65 maloobchodních firem. Systém tak bude místní konkurencí pro globální giganty jako je Amazon, eBay či Zalando.

spinner