​Depo Tišnov navýší kapacity balíkové přepravy v Jihomoravském kraji až o třetinu

​Depo Tišnov navýší kapacity balíkové přepravy v Jihomoravském kraji až o třetinu

2.11. – Nadnárodní balíkový přepravce GLS posiluje a zlepšuje svoji přepravní síť v České republice a před další vánoční sezónou otevírá nové depo v Tišnově. Kapacita v Jihomoravském kraji se tak navýší až o 30 %. Nové depo, v pořadí již 28. v České republice, rovněž vytvoří dalších minimálně 15 nových pracovních míst.

Přepravní společnost GLS otevřela své 28. depo v České republice, které vzniklo úpravou haly v již existujícím areálu u jihomoravského Tišnova. Otevřením depa získává GLS další přepravní uzel balíkové logistiky na jižní Moravě, který bude primárně obsluhovat prostor severně od Brna, zejména Tišnov, Blansko, Kuřim a Rájec-Jestřebí, a navýší kapacity v regionu až o 30 %. Posílením sítě se rovněž zkrátí doručovací trasy i časy.

„Očekáváme, že letošní vánoční sezóna bude co do počtu přepravených balíků opět atakovat rekordní objemy, proto systematicky posilujeme nejen kapacitu třídicího centra v Jihlavě, ale také doručení na poslední míli. Proto jsme letos otevřeli již druhé nové depo, tentokrát v Tišnově. Naše hustá síť regionálních dep umožňuje zkrátit doručovací trasy a zároveň snížit produkci emisí,” uvedl Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika, a dodal: „V současné době stále nabíráme nové kurýry a dopravce pro balíkovou přepravu, nejen pro tuto pobočku. Volné pozice pravidelně aktualizujeme na našich webových stránkách.”

(lan)

Foto: GLS

spinner