Expresní služby

​Startup DoDo utržil loni utržil půl miliardy a chystá se do Německa

28.1. – Technologický startup DoDo, spadající do portfolia investiční skupiny V-Sharp Michala Menšíka, má za sebou další mimořádně úspěšný rok. Společnost rozvezla více než 2,6 milionu objednávek a navýšila své tržby na 500 milionů Kč. V letošním roce chce DoDo na svůj 100% růst navázat a poprvé cílí na miliardový obrat. Kromě dalšího rozšiřování služeb v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku k tomu má dopomoci i chystaná expanze na německý trh a do Bulharska.

Obrat skupiny Zaslat.cz meziročně vzrostl o 105 procent na 87 milionů korun

27.1. – Internetový portál a online vyhledávač dopravců Zaslat.cz hlásí meziroční navýšení obratu v období od 1. ledna do 31. prosince o 105 procent na 87 milionů Kč. Firma zaregistrovala o 92 procent více nových klientů a celkem zprostředkovala zásilky v řádu statisíců kusů. Největší část zisku tvoří segment B2C zahraniční přepravy. Vyšší vytížení hlásí společnost vlivem karanténních opatření, ale i rostoucí obliby chytrých řešení přepravních služeb.

Akcie kurýrních společností loni stouply o desítky procent

26.1. – Kurýrní společnosti se dostaly do hledáčku investorů, jejich cena v minulém roce stoupla o desítky procent. Hodnota akcií společnosti FedEx vzrostla o 71 procent, v závěsu se drží konkurenční UPS s růstem o 36 procent. Nejúspěšnější evropskou společností je německá DHL, která zaznamenala růst ceny o 33 procent, řekla hlavní analytička společnosti TopForex Olívie Lacenová.

Der Kurier: Náklady na dopravu jsou konkurenční výhodou

25.1. – Doprava přestává být vnímaná jako nezbytná nutnost a z pohledu distributora, výrobce či prodejce e-shopu začíná být vnímaná i jako možnost více prodat. Firmy si své finance hlídají a snaží se šetřit na správných místech a efektivně. Hodnotícím kritériem na cenu dopravy již není skutečnost, zda cena za dopravu navyšuje firemní náklady, ale jestli investice do přepravy přináší „něco navíc“ – například, zda se díky ní prodá více zboží. Konkurenční výhodou může být doprava s přesností 15 minut, zpětný odvoz i rychlé vyzvednutí objednaného zboží, a tedy perfektně zvládnutá logistika.

​E-commerce snižuje podle zprávy Prologis Research a MIT uhlíkovou stopu maloobchodu

​E-commerce snižuje podle zprávy Prologis Research a MIT uhlíkovou stopu maloobchodu Premium

22.1. V důsledku takzvané „stay-at-home“ ekonomiky byla sváteční sezóna roku 2020 pro e-commerce rekordní. Nová studie  MIT Real Estate Innovation Lab „Logistické nemovitosti a e-commerce snižují uhlíkovou stopu maloobchodu“ poukazuje na hmatatelné přínosy on-line nakupování pro životní prostředí.

​Americký FedEx hodlá v Evropě zrušit až 6300 pracovních míst

21.1. – Americký přepravce zásilek FedEx hodlá v Evropě zrušit 5500 až 6300 pracovních míst. Opatření souvisí s dokončením integrace nizozemské společnosti TNT Express, kterou FedEx koupil v roce 2016.

​PPL očekává dvojnásobné množství balíků než loni. Na pomoc nasazuje nový web

25.11. – Společnost PPL na základě současného vývoje trhu upravila své predikce a předpokládá, že v letošní sezoně doručí v porovnání s loňskem dokonce dvakrát více zásilek směřovaných z e-shopů soukromým příjemcům, kvalitu by však chtěla udržet stejnou. Pomoci by tomu měl i nový web s vylepšeným sledováním zásilek. Firma očekává, že i letos padne rekord v počtu doručených i zpracovaných zásilek a hlásí dobrou připravenost na tyto objemy. Aby stihly balíky dorazit do Vánoc, měly by do přepravy vstoupit nejpozději 21. 12.

Skupina GLS posiluje evropskou přepravní síť

23.11. – Skupina GLS v letošním roce investovala 150 milionů EUR do rozšíření kapacity své celoevropské sítě. Bylo otevřeno přes 20 nových přepravních uzlů a kapacity stávajících dep se rozšířily o polovinu. V České republice přepravce zprovoznil tři nová regionální depa a navýšil kapacity ve zbývajících 22 depech. Důvodem je očekávaný nárůst objemu přepravovaných balíků v celé Evropě až o 40 % během hlavní sezóny.

Anketa DN: První vlna pandemie byla improvizací, teď už jsme podstatně lépe připraveni

Expresní a balíkové služby v tomto roce prožívají dramatickou sezonu, jejich význam kvůli pandemii koronaviru silně vzrostl. V této souvislosti jsme oslovili představitele významných firem v tomto oboru. Odpověděli nám Jakub Tomšovský, obchodní ředitel DHL Express (Czech Republic), s. r. o., Pavel Včela, ředitel GLS Czech Republic, s. r. o, Přemek Lukeš, executive director, Der Kurier Česká Republika, s. r. o., Milan Šmíd, ředitel marketingu Packeta Group / Zásilkovna, Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty, a Miloš Malaník, generální ředitel DPD.

Petr Horák, PPL CZ: Rozhodování v těžkých chvílích nás vždy posílilo

Za čtvrtstoletí od svého vzniku vyrostla společnost PPL v předního poskytovatele přepravních služeb pro firmy a podnikatele v ČR. Původně ryze česká firma je nyní součástí divize DHL eCommerce Solutions a zaměstnává bezmála 700 pracovníků a 1600 řidičů, kteří doručí desítky milionů zásilek ročně. Na minulost i nejbližší plány jsme se zeptali Petra Horáka, generálního ředitele PPL CZ, s. r. o.

spinner