Čtvrtletní provozní zisk UPS prudce stoupl, akcie však oslabily

Čtvrtletní provozní zisk UPS prudce stoupl, akcie však oslabily

28.7. - Americká zasilatelská společnost United Parcel Service (UPS) ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšila provozní zisk téměř o polovinu na 3,3 miliardy USD (zhruba 72 miliard Kč). Její tržby stouply o 14,5 procenta na 23,42 miliardy dolarů. Cena akcií UPS se však včera po zveřejnění výsledků propadla na tříměsíční minimum kvůli obavám, že začnou polevovat příznivé vlivy pandemie covidu-19 na aktivity podniku, napsala agentura Reuters.

Společnost UPS v poslední době těžila mimo jiného z rozmachu internetového obchodu, který je důsledkem odklonu spotřebitelů od nákupů v kamenných obchodech v době šíření koronaviru. Výsledky podniku podpořily rovněž příjmy ze zásilek zdravotnického materiálu, například vakcín proti covidu-19.

Příjmy z aktivit UPS ve Spojených státech ve čtvrtletí stouply o zhruba deset procent na 14,40 miliardy USD, zatímco příjmy z mezinárodních aktivit se zvýšily o 30 procent na 4,82 miliardy USD. Za tímto růstem podle firmy stála především Evropa.

Celkové tržby společnosti UPS mírně překonaly očekávání analytiků, kteří je podle průzkumu firmy Refinitiv odhadovali na 23,24 miliardy USD. Tržby v USA, tedy na největším trhu UPS, však za očekáváním zaostaly, napsala agentura AP.

UPS navíc oznámila, že objem její přepravy v USA se ve druhém čtvrtletí snížil o 2,9 procenta. U pozemní přepravy, kterou tvoří zejména zásilky spojené s internetovým obchodem, činil pokles dokonce čtyři procenta, napsala agentura Reuters.

"Investoři si to pravděpodobně vyložili jako známku toho, že příznivý poptávkový trend spojený s pandemií polevuje," uvedla analytička Helane Beckerová ze společnosti Cowen Research. Kolem 17:30 SELČ akcie UPS ztrácely zhruba devět procent.

(čtk)

Foto: UPS

spinner