Veletrhy a výstavy

Truck of the Year 2011

Nákladním vozidlem roku 2011 Mercedes-Benz Atego

Součástí hannoverského veletrhu je už tradičně udělování titulů pro vozidlo roku; letos se na něm udělovaly již počtvrté. Za Truck of the Year 2011 mezinárodní odborná porota zvolila model Mercedes-Benz Atego s celkovou hmotností 12 tun. Odborní novináři se zaměřením na užitková vozidla z 23 evropských zemí ocenili jeho inovativní techniku, která díky své všestrannosti a velkému počtu nabízených variant představuje skvělou volbu pro rozvážkovou dopravu (rozvážkové vozidlo přitom cenu v celé dlouhé historii ceny získalo teprve pošesté).

Innotrans 2010

Berlínský železniční veletrh provázel rekordní zájem

Více než 106 tisíc návštěvníků ze 110 zemí celého světa zavítalo předposlední zářijový týden na berlínské výstaviště, kde se již poosmé konala největší světová přehlídka železniční techniky. I přes doznívající ekonomickou recesi byl veletrh InnoTrans 2010 v mnoha směrech opět rekordní.

INNOTRANS 2010

ACRI představila oborovou studii a předala výroční ceny

Kulisu největší světové přehlídky železniční techniky, mezinárodního veletrhu Innotrans 2010, si zvolila Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI) pro představení oborové studie o české železnici i pro předávání svých výročních cen. Důstojné prostředí berlínského výstaviště podtrhlo význam obou akcí ACRI.

EIA

Zveme na českou účast na veletrhu Taitronics 2010

Organizátorem českého národního pavilonu na veletrhu elektroniky Taitronics 2010, který se uskuteční ve dnech 11. až 14. října v tchajwanské metropoli Tchaj-peji, je Českomoravská elektrotechnická asociace EIA. Díky ní se české firmy z oblasti elektroniky a elektrotechniky podívají na Tchaj-wan již popáté.

Ing. Jiří Rousek veletrhy brno pro DN

Součástí strojírenského veletrhu bude letos projekt Packaging Live

Od 13. do 17. září bude brněnské výstaviště patřit 52. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. O tom, co návštěvníky letošního ročníku největší průmyslové přehlídky na východ od Německa v Brně čeká, jsme hovořili s ředitelem obchodní skupiny MSV akciové společnosti Veletrhy Brno Ing. Jiřím Rouskem.

52. mezinárodní strojírenský veletrh

MSV 2010: Od moderních procesů při balení až po alternativní pohony

Zatímco loni se Mezinárodní strojírenský veletrh v důsledku krize potýkal s poklesem zájmu vystavovatelů, letos už je zase všechno jinak. „Veletrh je vyprodán, všechny haly jsou obsazeny,“ mohl minulý týden na poslední tiskové konferenci před nadcházejícím nejvýznamnějším veletrhem v regionu střední a východní Evropy konstatovat generální ředitel pořádající společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Německo

InnoTrans 2010 očekává rekordní počet vystavovatelů i návštěvníků

Největší světový veletrh železničních technologií – berlínský InnoTrans – se letos připravuje na rekordní účast vystavovatelů. Již ke konci července si místo na zářijovém veletrhu zarezervovalo 2150 vystavovatelů ze 44 zemí. Pořádající agentura Messe Berlin oznámila, že poprvé v historii veletrhu se jí podařilo obsadit i všechny venkovní výstavní plochy. Pro lokomotivy, vagony a soupravy je připravena 3500 metrů dlouhá kolej nového berlínského výstaviště.

IAA 2010

Hannover se připravuje na veletrh užitkových vozidel IAA

Příští týden se v německém Hannoveru otevřou brány 63. ročníku mezinárodního veletrhu užitkových vozidel IAA. Pro návštěvníky budou od 23. do 30. září připraveny expozice více než 1700 vystavovatelů z více než čtyřiceti zemí.

Autotec & Autosalon Brno 2010

Veletrhu Autotec letos dominovali domácí výrobci a autobusy

Absence velké sedmičky výrobců nákladních motorových vozidel s jedinou čestnou výjimkou italské značky Iveco, převaha autobusů, bohaté zastoupení domácích výrobců a spojení s přehlídkou osobních vozidel Autosalon – taková je stručná charakteristika letošního ročníku veletrhu Autotec. Jako tradičně pod záštitou Mezinárodní organizace výrobců automobilů OICA se v Brně uskutečnil od 4. do 10. června.

Ing. Antonín Šípek (Sdružení AP) pro DN

Veletrhu Autotec se zúčastní všichni domácí výrobci

Sdružení automobilového průmyslu (Sdružení AP) je již tradičně spolupořadatelem brněnských výstav Autosalon a Autotec. Veletrh osobních vozidel Autosalon a veletrh užitkových vozidel Autotec se dosud v Brně střídaly s dvouletou periodicitou, letos poprvé je bude brněnské výstaviště hostit společně. O nové koncepci veletrhů a o současné situaci v automobilovém průmyslu jsme hovořili s ředitelem sekretariátu Sdružení AP Ing. Antonínem Šípkem.

spinner