Veletrhy a výstavy

Jiří Kuliš (Veletrhy Brno) pro DN

„Máme dva roky na to, abychom koncept veletrhu lépe vysvětlili“

Brněnské výstaviště bude příští týden souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem hostit i nový samo-statný dopravní veletrh EUROTRANS 2013, který se měl původně konat ve zvláštním termínu na začátku září. O důvodech přesunutí veletrhu, jeho náplni a dalších perspektivách jsme hovořili s generálním ředitelem Veletrhů Brno Jiřím Kulišem.

Czech Raildays 2013

V horkém počasí zaujala především sněžná fréza z CZ LOKO

Třídenní mezinárodní veletrh železniční techniky Czech Raildays se letos odehrál v poměrně nepříznivých klimatických podmínkách. Dějiště veletrhu, ostravské nákladové nádraží, sužovalo uprostřed června tropické vedro. Na výstavní ploše převratné novinky téměř chyběly, expozice jednotlivých firem se většinou opíraly o již představená vozidla. Mezi několik výjimek patřila například sněžná fréza ze společnosti CZ LOKO.

transport logistic 2013

České dopravní a logistické firmy bylo v Mnichově vidět

Mnichovský veletrh transport logistic bývá označován za hlavní událost nejen evropské, ale i světové logistiky. Letos se uskutečnil ve dnech 4. až 7. června a na mnichovské výstaviště na něj za aktuálními trendy dopravy a logistiky zamířilo na 53 tisíc návštěvníků prakticky z celého světa – především odborníků z dopravních a logistických firem, ale také z řady průmyslových odvětví či pracovníků státní správy. Mezi více než dvěma tisícovkami vystavovatelů z 63 zemí tradičně nechyběli ani zástupci z České republiky.

Czech Raildays 2013

V Ostravě se prezentuje na 180 firem ze železničního průmyslu

OSTRAVA (19.6.) – Novinky ze světa železniční dopravy a kolejové techniky je možné vidět až do čtvrtka 20. června na třídenním mezinárodním veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2013. Letos se zde prezentuje přibližně 180 firem reprezentujících nejen český železniční průmysl. „Na stáncích je vidět, kam se za ten rok zase železnice posunula. Firmy vozí čím dál více různých ukázek konkrétních výrobků. Myslím si, že nejenom český průmysl jde hodně dopředu a sekunduje úspěšně zahraničním firmám," řekl manažer veletrhu Stanislav Zapletal.

Ing. Jaroslav Vondruška (Expo-Consult + Service) pro DN

„Transport logistic přivítá několik desítek českých vystavovatelů“

Největší světový veletrh dopravy a logistiky přivítá v Mnichově ve dnech 4. až 7. června na dva tisíce vystavovatelů z řad poskytovatelů logistických služeb, oboru letecké nákladní dopravy, přístavů, drážních společností, informačních technologií a dalších podniků bohatě strukturovaného světa moderní logistiky. Stejně jako při posledních ročnících mezi nimi bude i několik desítek českých podniků. Podle Ing. Jaroslava Vondrušky z českého zastoupení pořádající společnosti Messe München by měly obsadit celkovou výstavní plochu kolem 700 metrů čtverečních.

transport logistic 2013

V centru pozornosti letos Čína a Rusko

Největší světová výstavní událost v oboru dopravy a logistiky – mnichovský bienální veletrh transport logistic – letos obsadí 110 tisíc čtverečních metrů výstavní plochy. Účast na něm přislíbilo na dva tisíce vystavovatelů. Stejně jak o při posledním ročníku v roce 2011 by jejich expozice mělo zhlédnout více než 50 tisíc návštěvníků. Veletrh transport logistic tradičně sjednocuje celou škálu služeb a výrobků v oblasti pozemní, vodní, letecké a železniční nákladní dopravy a logistiky a zúčastňuje se jej široký okruh vystavovatelů počínaje dopravními, spedičními, železničními společnostmi, společnostmi kombinované dopravy přes zástupce námořních a vnitrozemských přístavů, rejdařských a leteckých společností a letišť až po výrobce užitkových vozidel a dodavatele IT systémů a telematiky.

EUROTRANS

Veletrh EUROTRANS bude až v říjnu společně s MSV

BRNO (30.5.) – Dopravní veletrh EUROTRANS 2013 se bude nově konat až v říjnu souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem. Důvodem opuštění původně plánovaného zářijového termínu a konání akce jako samostatného veletrhu je menší počet vystavovatelů, než pořadatelé veletrhu očekávali. Uvedl to zástupce společnosti Veletrhy Brno Jiří Palupa.

Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe

Výstava v Jindřišské věži představuje projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe

PRAHA (24.5.) – Putovní výstava, která se momentálně prezentuje v pražské Jindřišské věži, soustřeďuje hlavní údaje o aktuálním tématu propojení tří moří v České republice vodním koridorem Dunaj-Odra-Labe. Ten má být klíčovým faktorem pro udržení vyrovnané vodohospodářské bilance a příspěvkem k ochraně před povodněmi, k využití obnovitelných zdrojů energie a k revitalizaci krajiny.

transport logistic 2013

Stánek „Gateway Hamburg“ v Mnichově nabídne prezentaci široké nabídky služeb

PRAHA (10.5.) – Na 50 firem přístavního, dopravního a logistického hospodářství z Hamburku a metropolitního regionu Hamburk se bude prezentovat od 4. do 7. června pod jednou střechou stánku „Gateway Hamburg“ na transport logistic 2013 v Mnichově, který je největším světovým logistickým veletrhem.

Autosalon Brno 2013

I přes novou koncepci letos autosalon přilákal méně vystavovatelů a návštěvníků

Letošní Autosalon Brno se na začátku dubna na brněnském výstavišti poprvé konal s novou koncepcí, která je výsledkem dohody spolupořadatelů Svazu dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu. Nová koncepce především zdůrazňuje podporu prodeje nových automobilů na začátku jarní sezony a mění periodicitu veletrhu z dvouleté na každoroční.

spinner