Železniční doprava

Lukáš Andrýsek se stal generálním ředitelem CSG Mobility

8.8. - Lukáš Andrýsek, generální ředitel společnosti Tatra Trucks, převzal odpovědnost i za vedení nově vzniklé divize CSG Mobility, která v rámci průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group sdružuje společnosti podnikající v automobilovém a železničním průmyslu. Pokračuje tak kariérní růst manažera, který do holdingu CSG přišel v roce 2016 jako ekonomický ředitel a člen představenstva společnosti DAKO-CZ.

Modernizace trati z Brna do Přerova přinese dvoustovku a vyšší bezpečnost

8.8. - Další z úseků připravované trati z Brna do Přerova je o krok blíž realizaci. Správa železnic uzavřela smlouvu na vytvoření dokumentace pro stavební povolení pro část mezi Blažovicemi a Vyškovem. Dvacet kilometrů dlouhý úsek naprojektují společnosti SUDOP BRNO, AFRY CZ a SUDOP PRAHA.

Nymburské nádraží v novém, známe vítěze architektonické soutěže

7.8. - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho řešení. Ocenila především jednoduchý, čistý design a citlivé propojení nových budov s historickou zástavbou.

Mnichov bude mít nejmodernější vlaky S-Bahn v Německu

7.8. - Cestující, kteří využívají městskou a příměstskou dopravu v Mnichově, se již brzy mohou těšit na nejmodernější vlaky S-Bahn v Německu. Společnost Siemens Mobility uspěla v celoevropském výběrovém řízení na dodání 90 nových supermoderních třináctivozových elektrických trakčních jednotek pro mnichovský S-Bahn v hodnotě přesahující dvě miliardy EUR. Součástí kontraktu je také opce na další vozidla. Financování vozidel zajišťuje spolková země Bavorsko prostřednictvím leasingového modelu.

Výměna dílů od Huawei by Deutsche Bahn stála až 400 milionů EUR

6.8. - Německý železniční dopravce Deutsche Bahn by musel vynaložit až 400 milionů EUR (9,7 miliardy Kč) na výměnu všech komponentů své infrastruktury, které dodal čínský technologický gigant Huawei Technologies. Pokud by se německá vláda rozhodla komponenty Huawei zakázat, pak by se projekty firmy Deutsche Bahn, kterou vlastní stát, mohly zpozdit o pět až šest let, uvedl s odvoláním na interní dokument společnosti magazín Der Spiegel. Mluvčí podniku uvedl, že firma nebude interní dokumenty komentovat.

ČD mají Regiopantery na Vysočině kompletní

5.8. - Na Vysočinu dorazil šestý RegioPanter. Tento moderní dvouvozový elektrický vlak doplní další jednotky Českých drah, které už obsluhují regionální spoje na trati č. 250 mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou a také na trati č. 225 Havlíčkův Brod – Jihlava / Jihlava město.

Ministerstvo bude zkoumat vliv berounského tunelu na životní prostředí

4.8. - Ministerstvo bude zkoumat vliv plánovaného berounského železničního tunelu na životní prostředí. Správa železnic podala žádost na ministerstvo životního prostředí (MŽP). Včera to uvedl ředitel Správy železnic Jiří Svoboda na twitteru. Železniční tunel, který by měl měřit téměř 25 kilometrů, by měl zlepšit spojení z Prahy směrem na Plzeň.

ČD budou do Střediska údržby Praha Jih investovat více než pět miliard

4.8. – Nahradit dožívající a opotřebené koleje, výhybky, trakční vedení a další zařízení má za cíl postupná obnova kolejiště Střediska údržby Praha Jih v pražské Michli. Cílem je zajistit dlouhodobou spolehlivost provozu v největším středisku údržby vlakových souprav v České republice. Obnova je součástí rozsáhlé modernizace celého areálu, ve kterém se udržují dálkové i regionální vlaky.

Vláda v létě projedná PPP projekty na výstavbu dopravní infrastruktury

4.8. - Vláda bude v létě jednat o takzvaných PPP projektech na výstavbu dopravní infrastruktury. Novinářům to včera po setkání s prezidentem Petrem Pavlem na Hradě řekl ministr dopravy Martin Kupka. Jde o spolupráci soukromého a veřejného sektoru. S Petrem Pavlem hovořil právě o investicích do dopravní infrastruktury a o výstavbě vysokorychlostních železničních tratí.

Evropská komise schválila podporu devět miliard korun pro českou železnici

3.8. - Evropská komise v pondělí schválila program na podporu české železnice ve výši devět miliard korun. Peníze mají pomoci české železnici k interoperabilitě, tedy bezpečnému a nepřerušovanému provozu. Podporu budou moci čerpat železniční dopravci a Správa železnic do konce července roku 2028. V tiskové zprávě to oznámil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

spinner