DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Železniční doprava

​Společný podnik Shift2Rail je perspektivou do budoucnosti

Podnik Shift2Rail je nyní, stejně jako výzkumný program Horizon 2020, ve druhé polovině své činnosti. To je nejen čas na hodnocení, které v obou aktivitách proběhlo, ale také čas na zamyšlení se, co bude následovat za několik málo let.

Produktový vlak ČD Cargo ​Marie Terezie nově spojuje Brno s Budapeští

3.11. – V polovině října se v nabídce dopravce ČD Cargo objevil nový produkt. Vlak spojující města Brno a Budapešť byl pojmenovaný po rakouské arcivévodkyni a české a uherské královně Marii Terezii. První zkušební vlak se na cestu z Brna do Budapešti vydal v pátek 13. října 2017. Na realizaci vlaku spolupracují dopravci ČD Cargo a Rail Cargo Hungary, vše koordinuje společnost CD Cargo Slovakia.

​Drážní zaměstnanci podpoří charitativní akci MOVEMBER

2.11. – Pro období listopadu je charakteristické padání listí a postupný příchod zimy. Poslední roky je však tento měsíc, zejména na jeho konci, také známý díky „padání“ knírů. Charitativní událost MOVEMBER je celosvětová akce, která několik posledních let probíhá i v České republice. Drážní zaměstnanci sdružení do skupiny s příznačným názvem Drážňáci opětovně tuto charitu podpoří.

​Škoda Transportation dodá nové tramvaje do bulharské metropole Sofie

2.11. – Společnost Škoda Transportation vyhrála zakázku na dodávku třinácti moderních tramvají pro Sofii. Hlavní město Bulharska získá tramvaje ForCity Classic, které již slouží v provozu například v maďarské Miskolci nebo turecké Konye. Hodnota zakázky je zhruba 610 milionů korun.

​Společné výzkumné projekty pro železnici i letectví nesou ovoce

31.10. – Výzkumné iniciativy v rámci společných projektů Evropské unie, soukromého sektoru a členských států přinášejí podnětné poznatky, zlepšují život Evropanů a posilují mezinárodní konkurenceschopnost EU. Vyplývá to z aktuálního bilancování výsledků partnerství veřejného a soukromého, resp. veřejného a veřejného sektoru, která jsou podporována v rámci evropského výzkumného a inovačního programu Horizon 2020 vybaveného rozpočtem ve výši 77 miliard €.

​Od poloviny prosince bude jezdit do zahraničí více vlaků, některé linky výrazně zrychlí

31.10. – V polovině prosince začne platit nový jízdní řád na železnici, který přinese řadu změn v mezinárodní dálkové dopravě. Nejvíce se jich dotkne linky Praha – Mnichov. Počet spojů se zde zvýší ze čtyř párů na sedm a cestovní čas se zkrátí až o půl hodiny. Přibližně o čtvrt hodiny rychleji se bude cestovat také do Budapešti, kam spoje pojedou pod novou marketingovou značkou Metropolitan.

​Provozovatel jindřichohradeckých úzkokolejek je ve vysoké ztrátě Premium

​Provozovatel jindřichohradeckých úzkokolejek je ve vysoké ztrátě

30.10 – Společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), která vlastní a provozuje úzkokolejky z Jindřichova Hradce do Obrataně a do Nové Bystřice, skončila v posledním obchodním roce se ztrátou před zdaněním 18,2 milionu Kč. Rok předtím byl zisk před zdaněním milion. Vyplývá to z veřejně dostupných zdrojů. Kvůli poškozené parní lokomotivě se s firmou soudí Národní technické muzeum.

​Unipetrol převzal první lokomotivu Siemens Vectron

30.10. – Společnost Unipetrol Doprava převzala svou první modulární vícesystémovou lokomotivu Siemens Vectron MS. Nákup celkem tří elektrických lokomotiv od firmy Siemens je součástí postupné obnovy vozového parku tohoto dopravce. Další dva Vectrony Unipetrol přebere na jaře příštího roku.

​Řešení pro nový technický pasport železniční infrastruktury dodá ČD – Telematika

26.10. – Správa dopravní železniční cesty (SŽDC) bude mít nový technický pasport infrastruktury (TPI) jehož součástí je i pasport železničního svršku. Výběrové řízení na zakázku „Realizace řešení Technického pasportu infrastruktury včetně zpracování Pasportu železničního svršku“ vyhrála společnost ČD – Telematika.

​CZ LOKO vybudovalo v České Třebové novou podvozkárnu

25.10. – Na zhruba 32 milionů korun vyšla akciovou společnost CZ LOKO přestavba staré výrobní haly v České Třebové. Díky tomu v ní na ploše 1200 metrů čtverečných vznikl zcela nový provoz na výrobu a opravy podvozků lokomotiv, osobních vozů a speciálních drážních vozidel.

spinner