Železniční doprava

TTS nabídla za areál lounské vagonky 751 milionů korun

6.1. – Traťová strojní společnost (TSS) nabídla ve výběrovém řízení za areál zkrachovalé společnosti Heavy Machinery Services (HMS) v Lounech 750,750 milionu Kč. Insolvenční správkyně Petra Hýsková nyní koordinuje postup převzetí zpeněženého majetku, konkurz považuje za úspěšný.

Opravnám Pars nova vzrostl zisk i tržby

3.1. - Šumperská společnost Pars nova, která se specializuje na opravy a modernizaci kolejových vozidel, v roce 2018 zvýšila zisk o 53 procent na 71,2 milionu Kč ze 46,6 milionu Kč v roce 2017. Její tržby za prodej výrobků a služeb předloni vzrostly meziročně o 187 milionů Kč na 1,027 miliardy Kč. V roce 2017 se tržby opraven naopak propadly o 1,68 miliardy Kč na 840,3 milionu Kč. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy podniku Pars nova, který je od roku 2008 součástí skupiny Škoda Transportation.

Stávka ve Francii už překonala rekord z přelomu let 1986 a 1987

3.1. - Rekordních 30 dní už trvá stávka francouzských železničářů a zaměstnanců pařížského dopravního podniku, kteří protestují proti plánované reformě důchodového systému. Včera překonala zatím nejdelší podobnou stávku, která na přelomu let 1986 a 1987 trvala 28 dní. Protest působí stále komplikace v dopravě, proti konci prosince loňského roku se ale situace podle listu Le Figaro mírně zlepšila.

Leo Express získal v Polsku povolení jezdit k běloruské hranici

3.1. - Český soukromý dopravce Leo Express dostal od polského drážního úřadu (UTK) povolení provozovat spojení mezi česko-polskou hranicí a hranicí Polska s Běloruskem. Dnes o tom informoval internetový portál Onet.pl a ČTK to následně potvrdil mluvčí dopravce Emil Sedlařík. Termín zahájení provozu bude podle něj závislý na doplňování vozového parku dopravce.

Trať z Brna do Zastávky se začne modernizovat letos v květnu

3.1. - Trať z Brna do Zastávky u Brna se má po letech příprav a soudních sporů konečně začít modernizovat. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) předpokládá, že se začne pracovat letos v květnu a hotovo bude na konci příštího roku. Trať bude mít novou druhou kolej až do Zastávky, nyní je pouze do Střelic, bude elektrizovaná a rychlost se zvýší až na 120 km/h, řekla ČTK mluvčí SŽDC Nela Friebová.

Arriva nasadí do poloviny ledna do vlaků nový odbavovací systém

2.1. - Arriva nasadí do poloviny ledna do vlaků nejen v Libereckém kraji nový odbavovací systém. Současný dělá problémy například při platbě krajskou kartou Opuscard. Dodavatel systému podle Arrivy nesplnil, co slíbil, a dopravce se proto rozhodl objednat jiný odbavovací systém do vlaků. Doručen by měl být do 15. ledna, řekl dnes po jednání s libereckým hejtmanem novinářům ředitel Arrivy Daniel Adamka. Jde o stejný systém, jaký ve vlacích používají České dráhy, a je tedy podle něj vyzkoušený.

Leo Express pošle druhý Sirius na testovací okruh Premium

Leo Express pošle druhý Sirius na testovací okruh

31.12. – Do České republiky v pátek dorazila druhá jednotka Sirius, kterou si Leo Express objednal u čínského výrobce CRRC. Stejně jako ta první, která posílila vozový park společnosti už začátkem září, zamíří ihned k testování na okruh Výzkumného ústavu železničního v Cerhenicích u Velimi.

V neděli dojelo do cíle 99 procent rychlíků Arriva včas

31.12. - Téměř všechny rychlíky společnosti Arriva dojely v neděli do svého cíle včas. ČTK to řekl mluvčí firmy Jan Holub. Společnost v posledních dnech čelila kritice za zpoždení i další prohřešky. Na Štěpána ráno projel rychlík firmy u Mladé Boleslavi návěstidlo se signálem stůj a poškodil při tom výhybku.

Aktuality ze světa 1/2020 Premium

Aktuality ze světa 1/2020

31.12. - SILNIČNÍ DOPRAVA – V listopadu 2019 se disponibilní kapacita ložného prostoru na evropských silnicích zvýšila ve srovnání s říjnem o 15,5 procent. Uvádí to aktuální Monitor dopravního trhu TMM (Transport Market Monitor) organizace Transporeon a jejích dceřiné společnosti Tim Consult, která je vedoucím poskytovatelem benchmarkingu a inteligence trhu pro všechny druhy dopravy. Důvody jsou mj. slábnoucí konjunktura a klesající poptávka po exportu. „Je zneklidňující, že disponibilní dopravní kapacita v některých klíčových odvětvích znovu stoupla. Ukazuje to na další poklesy výroby, v každém případě však na nízké využití průmyslových zařízení“ řekl Oliver Kahrs, ředitel společnosti Tim Consult. Příkladem je automobilový průmysl. Výroba zde v Německu meziročně poklesla o 8 procent a export dokonce o 10 procent. Dopravní ceny naproti tomu klesaly jen mírně a jsou stále na úrovni předchozího roku. 

Pardubický kraj si u Českých drah objednal moderní vlaky Premium

Pardubický kraj si u Českých drah objednal moderní vlaky

31.12. - Zbrusu nové motorové jednotky na trať z Pardubic do Chrudimi, Hlinska v Čechách a Havlíčkova Brodu nebo modernizaci osobních souprav z 90. let si objednal Pardubický kraj u Českých drah. České dráhy do modernizace vlakové flotily v Par­dubickém kraji investují kolem miliardy Kč.

spinner