DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Železniční doprava

​Mezinárodní železniční konference přivítala špičky evropské železnice

Po dvou letech přivítal vysočanský hotel Clarion Congress Hotel Prague již šestý ročník mezinárodní železniční konference IRFC 2017, tentokrát pod sloganem Udělejme evropskou železnici snadnější. Konferenci již tradičně uspořádala OLTIS Group, která je jedinou a uznávanou společností s úspěšnými akcemi podobného typu a s celoevropským dosahem.

​LEO Express je součástí vedení nové evropské železniční asociace ALLRAIL

20.4. – Asociace ALLRAIL (Alliance of Rail New Entrants), železniční asociace zastupující nové dopravce na železnici, oznámila svoje založení. Členem předsednictva ALLRAIL se stal i Peter Köhler, CEO LEO Express. ALLRAIL byl založen již existujícím sdružením ERFA (European Rail Freight Association), které dosud zastřešovalo zejména nákladní dopravce, a dalšími šesti železničními společnostmi: českými dopravci LEO Express a Regiojet, švédským MTR Nordic, italským NTV a rakouským WESTbahn, posledním zakládajícím členem pak je prodejce vlakových jízdenek Trainline.

​V Praze na Chodově se srazil osobní vlak s autobusem, šlo o cvičení IZS

19.4. – Pět mrtvých a 60 zraněných si vyžádala srážka osobního vlaku a autobusu na železničním přejezdu v …… Tak nějak by vypadal začátek zprávy z nehody, kdyby k ní opravdu došlo. Jednotky Integrovaného záchranného systému v úterý 18. dubna 2017 trénovaly koordinaci jednotlivých činností v případě nehody s hromadnými zraněními. Téma akce, připravené pro zhruba 150 záchranářů, koresponduje s aktuálním jevem z posledních měsíců, tedy s nerespektováním signalizace výstražného zařízení na železničních přejezdech.

​RegioJet nakoupí v zahraničí osm lokomotiv a 16 vagonů Premium

​RegioJet nakoupí v zahraničí osm lokomotiv a 16 vagonů

18.4. – Železniční dopravce RegioJet, který patří podnikateli Radimu Jančurovi, uzavřel smlouvu na nákup osmi elektrických vícesystémových lokomotiv Traxx od kanadského koncernu Bombardier Transportation a také smlouvu s rumunským výrobce vagonů Astra Vagoane Călători na 16 nových vozů Astra.

​Unipetrol koupí od Siemensu tři nové lokomotivy Vectron

15.4. – Největší česká petrochemická skupina Unipetrol pokračuje v plánovaných investicích. Její dceřiná společnost Unipetrol Doprava, která se zabývá železniční dopravou a přepravou chemických produktů, podepsala se společností Siemens kontrakt na nákup tří modulárních vícesystémových lokomotiv Vectron MS. První z lokomotiv dodá český Siemens v prosinci letošního roku, další dvě na jaře roku 2018. Nákup nových elektrických lokomotiv je součástí postupné obnovy vozového parku společnosti Unipetrol Doprava.

​Tripartita: Liberalizace železničního trhu nemá diskriminovat ČD Premium

​Tripartita: Liberalizace železničního trhu nemá diskriminovat ČD

11.4. – Pokud se v ČR bude otevírat trh železniční dopravy, neměl by být diskriminován národní dopravce, tedy České dráhy. Podle premiéra Bohuslava Sobotky se na tom shodli zástupci tripartity, tedy vlády, zaměstnavatelů a odborů.

​LEO Express mění organizační strukturu, zřídil pozice regionálních manažerů

11.4. – Dopravce LEO Express mění svoji organizační strukturu a jmenuje nové regionální manažery pro Česko, Slovensko, Polsko a Ukrajinu. Reaguje tak na kontinuální rozšiřování služeb v regionech a nutnost efektivního řízení jednotlivých produktů.

Valná hromada ACRI: ​Zavádění čtvrtého balíčku do praxe vyvolává řadu otázek

Evropský parlament dokončil v loňském roce schvalovací proces čtvrtého železničního balíčku a nyní je potřeba tuto novou směrnici zapracovat do národních legislativ. Jak na valné hromadě Asociace firem českého železničního průmyslu (ACRI) uvedl ředitel odboru drážní a vodní dopravy Ministerstva dopravy ČR Jindřich Kušnír, nepůjde o jednoduchý proces už proto, že směrnice je napsaná velmi obecně a umožňuje různé výklady.

​SNCF nabídne digitální kontejnerové vlaky

7.4. – SNCF Logistics zavádí novou generaci „digitálních“ nákladních vlaků, které budou poskytovat údaje o přepravě a doručení kontejnerů. Systém se opírá o partnerství s firmou TRAXƎNS, vývojářem a dodavatelem „propojených“ kontejnerů. Vlaky s digitální sledovací technologií budou nasazeny od druhého pololetí letošního roku.

​AŽD Praha spustila provoz turistické linky na trati Lovosice – Most

2.4. – Společnost AŽD Praha zahájila první dubnový den ve spolupráci s Ústeckým krajem provoz víkendové turistické linky na trati Lovosice – Most. Úsek mezi Čížkovicemi a Obrnicemi měří téměř 36 kilometrů a tvoří tak většinu uvedené trasy. Společnost AŽD jej koupila od Správy železniční dopravní cesty v roce 2016 a veřejnou drážní dopravu na ní bude provozovat následujících pět let, tedy do roku 2021.

spinner