Železniční doprava

Skupina AWT hlásí v pololetí po ztrátových letech zisk

Na konci roku 2018 skupina AWT (Advanced World Transport), která je součástí skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, začala úspěšně realizovat novou strategii, jejíž efekty jsou již nyní viditelné. Celá skupina AWT vykázala za první půlrok zisk, oznámil na začátku září mluvčí AWT Lukáš Kresač.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů – září 2019

NÁMOŘNÍ DOPRAVA

Baltská a mezinárodní námořní rada – Bimco

K 122. ZASEDÁNÍ MEZINÁRODNÍ NÁMOŘNÍ ORGANIZACE (IMO) V LONDÝNĚ

Jakožto součást rodiny OSN IMO aktivně pracuje na agendě pro udržitelný rozvoj do roku 2030. Mnoho prvků této agendy bude možno realizovat jen s udržitelným dopravním sektorem podporujícím světový obchod a usnadňujícím světovou ekonomiku. „Udržitelná plavba pro udržitelnou planetu“ je vybráno jako téma pro námořní sektor světa roku 2020. Má poskytnout příležitost k uvědomění si „Udržitelných rozvojových cílů OSN“ a předvést práci Mezinárodní námořní organizace IMO a jejích členských států k jejich dosažení.

Šéf ČD Václav Nebeský chce investovat do vlaků a expandovat do zahraničí

3.10 – Nový šéf Českých drah Václav Nebeský chce postupně omlazovat a modernizovat vozový park dopravce, plánuje proto masivní investice. Dráhy by podle něj měly také více expandovat na zahraniční trhy. Řekl to včera řekl poslancům ve sněmovním hospodářském výboru. Václav Nebeský byl v minulém týdnu zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem Českých drah.

ČD - Telematika zrekonstruovala klíčovou část své páteřní optické infrastruktury Premium

ČD - Telematika zrekonstruovala klíčovou část své páteřní optické infrastruktury

2.10. – ČD – Telematika, poskytovatel velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatel služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur, dokončila důležitý projekt v oblasti rekonstrukce své páteřní optické sítě. Rekonstruovala svou optickou infrastrukturu v úseku Cheb – Karlovy Vary a Ústí nad Labem – Kadaň. Informovala o tom vedoucí oddělení komunikace Lucie Křepelová. 

První EffiShunter 1000 má ETCS, převzalo ho ČD Cargo Premium

První EffiShunter 1000 má ETCS, převzalo ho ČD Cargo

1.10. – EffiShunter 1000 z produkce společnosti CZ LOKO se stal historicky první v Česku vyrobenou lokomotivou, která je vybavena evropským zabezpečovacím systémem ETCS. Dosud se žádnému výrobci v České republice do nové lokomotivy ETCS instalovat nepodařilo, lokomotivy se vyráběly pouze s tzv. přípravou.

RegioJet měl za první pololetí zisk před zdaněním 102 milionů Kč

1.10. – Železniční soukromý dopravce RegioJet byl za letošní první pololetí v zisku před zdaněním 102 milionů Kč a za celý rok očekává přes 200 milionů, což by byl dvojnásobek proti loňsku. Tržby v pololetí činily 905 milionů Kč, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Aleš Ondrůj. Dopravce začal fungovat na českých kolejích v roce 2011, v zisku byl v pololetí poprvé v roce 2015. Postupně expanduje s vlaky na komerční riziko na trase z Prahy na Ostravsko a na východní Slovensko a také na trase z Prahy do Brna a dále do Bratislavy a do Vídně.

České dráhy koupily dvě lokomotivy Taurus z Rakouska

Flotilu Českých drah v mezistátní dopravě posílí dvě lokomotivy Taurus. Elektrické lokomotivy odkoupil národní dopravce od rakouské společnosti Swietelsky Baugesellschaft. Oznámil to mluvčí firmy Petr Šťáhlavský.

První vlak s vícesystémovou lokomotivou ve Slovinsku

V úterý 20. srpna ve večerních hodinách vjel první vlak společnosti Advanced World Transport (AWT) ze skupiny PKP CARGO v čele s novou multisystémovou lokomotivou Vectron do Slovinska. V ranních hodinách již dorazil na vykládku do přístavu Koper, oznámil mluvčí AWT Lukáš Kresač.

ČD Cargo přepravilo letos v prvním pololetí na vlastní licence přes 33 milionů tun zboží

Za prvních šest měsíců přepravilo ČD Cargo na vlastní licence celkem 33,4 milionu tun zboží. Největší dceřiná společnost Českých drah ve stejném období navýšila celkové provozní výnosy o 377 milionů Kč, což představovalo nárůst o 5,8 procenta. Firma o tom informovala minulý týden v tiskové zprávě.

Ministr dopravy nemá pochybnosti o výběrovém řízení na nového šéfa ČD

27.9. – Ministr dopravy Vladimír Kremlík nemá pochybnosti o výběrovém řízení na nového předsedu představenstva a generálního ředitele Českých drah. Řekl to při včerejších sněmovních interpelacích na dotaz poslance Pirátů Jakuba Michálka. Podle Jakuba Michálka vypadá výběrové řízení jako zmanipulované. Šéfem drah se ve středu stal dosavadní politický náměstek ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Václav Nebeský.

spinner